Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Малко помощ за една WEB страница. 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Малко помощ за една WEB страница.
Хубаво имаш XAMMP, ама вариантите ти са или да прекомпилираш ЕXE–то или да си напишеш програма, която ще стои в бекграунд и през определен момент от време, ще ти чете html файла и ще изпраща SQL заявки. Има и трети вариант, ама не знам дали става за Windows. Инсталираш си Node-red. правиш си твоя програмка, като програмния език е стил "function blocks", с други думи, редиш си блокчета, стил ЛЕГО и ги свързваш помежду им. Всяко блокче си е строго дефинирано и можеш само да му променяш параметрите. Май може и по-advanced да го направиш, ама за теб и само да ползваш дефиницията на блокчетата ти стига. Оттам лесно можеш да навържеш логиката:
Изпрати GET заявка -> парсни данните -> изпрати SQL заявка.
Ако приемем, че Exе-то ти регенерира страницата през определен интервал от време.
Това за мене е най-лесното решение, като за човек, който няма идея от WEB езици за програмиране. Освен това Node-Red има и блокче за тренд графики, направо и визуализацията можеш да си я направиш.

ПП: Инструкции за инсталация под Windows - ЦЪК


Прикачени файлове:
trend.png
trend.png [ 66.05 KiB | Прегледано 1609 пъти ]
nodered.png
nodered.png [ 104.73 KiB | Прегледано 1609 пъти ]
Вто Окт 08, 2019 10:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4410
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Малко помощ за една WEB страница.
и аз бих предложил нодеред.
другият вариянт е на микроконтролера да въртиш някакъв tcp/ip стек, и отгоре httр сървър... и да имаш html страница и css да ти я форматира..... тогава заявките от броузера като отвориш страницата се свеждат до дай ми параметър 1, параметър 2 параметър 3..... пращаш данните и те ти се дисплейват където си указал в хтмл цода, с формата който е в цсс-а
така съм правил неща и работят, ама си е гърч, пък и да имаш цветна шаренийка и графика в реално време си иска поне джаваскрипт библиотеки, което пък предполага по-мощен контролер/процесор и някаква ОС.... и минаваш в друга класа дизайн.

така че ползвай нодеред

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Окт 08, 2019 11:10 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Малко помощ за една WEB страница.
MYXATA написа:
и аз бих предложил нодеред.
другият вариянт е на микроконтролера да въртиш някакъв tcp/ip стек, и отгоре httр сървър... и да имаш html страница и css да ти я форматира..... тогава заявките от броузера като отвориш страницата се свеждат до дай ми параметър 1, параметър 2 параметър 3..... пращаш данните и те ти се дисплейват където си указал в хтмл цода, с формата който е в цсс-а
така съм правил неща и работят, ама си е гърч, пък и да имаш цветна шаренийка и графика в реално време си иска поне джаваскрипт библиотеки, което пък предполага по-мощен контролер/процесор и някаква ОС.... и минаваш в друга класа дизайн.

така че ползвай нодеред

Той не ползва контролер. При него температурните сензори са свързани директно към РС-то. PC-то чете данните от сензорите и генерира html страница.

Относно JS, JS не се ли изпълнява от браузъра, т.е от клиента? Т.е това, което правиш като набереш http://x.x.x.x/index.html е да изтеглиш index.html, и браузъра да интерпретира кода?


Вто Окт 08, 2019 11:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Малко помощ за една WEB страница.
Тъкмо се зарадвах, че си намерих играчка и... дърт му бил node.js , ама е последния 32 битов. Ще чака да пусна по-модерното лаптопче.


Вто Окт 08, 2019 12:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Малко помощ за една WEB страница.
bongo_x2 написа:
Тъкмо се зарадвах, че си намерих играчка и... дърт му бил node.js , ама е последния 32 битов. Ще чака да пусна по-модерното лаптопче.


Вземи си едно Raspberry
или може да ползваш безплатно онлайн тук:https://fred.sensetecnic.com/


Вто Окт 08, 2019 1:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни