Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Как може да се направи 2. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Хапвал съм кактуси по турско, не ги знам какви бяха, питах кво туй, човека каза кактус и си взех, дори вече не му помня вкуса, но не съм получавал сигнали свише, явно е бил друг модел. Това за музиката, бях чел нещо ама дали е истина или полу, или пък съвсем измислено не знам. За Вагнер не знам, за бодли... траш си трябва като че ли, Антракс, тестъмвнт, Содом, крейтор... може би някои от по ранните на металик.. Ама пък може и дед метъл да стане, само да не се самоубият.


Пон Авг 12, 2019 8:01 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10604
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Да се върнем на ОТ. За употреба в по-влажни условия разгледай такива за лодки, яхти и т.н. Със сигурност са направени за издържат на подобни условия.
Е, допускам че като се спомене яхта, и цената се умножава по рождения ден на бабата на капитана, но не пречи да се провери.
Иначе за озвучаване на големи площи, без претенции за супер-дупер качество се използват т.н. 100V инсталация. В усилвача има повишаващ траф, а във всяко ОТ има понижаващ. По тоя начин съпротивлението на свързващите кабели не е от голямо значение.


Пон Авг 12, 2019 9:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10927
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Чисто хардуерно - Bluetooth приемник в къщата за това от телефона и дълъг коаксиален кабел от антенния му изход до оранжерията, завършващ със съоветната антена.


Пон Авг 12, 2019 12:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
pipilica написа:
..... Тоя Вагнер има добри неща, но кактусите още не са го слушали. Дай линк да прочета са рок-а и пънк-а щото бодлите са ми важни, сериозно ли говориш или ме бъзикаш, нищо не съм чел по въпроса. Ще инсталирам още колони да пробвам какво ще се получи.

Ся, всичко освен "растенията най-обичат симфонична музика" си беше гъбаркане. И то лека симфонична, не прекалено силна, Моцарт например, Вагнер според мен ще им дойде малко вповече.

ТоНи, в гръчко (и не само) се ширеха едни кактуси, чиито "плодове" се ценяха адски много като лекарство. Бяха оранжево-червени и представляваха видоизменено стъбло, узряваха в късна есен. Що да няма и за салата?!
Всъщност гърчулята, макар и лицемерно, ценят всяк'ви гюрлюци, някои доста бодливи и горчиви, берат ги по поляните щото така се изхранвали техните баби. Мии да си бяха засяли нещо в градините! Като минеха покрай моята цъкаха като съвецки будилници :)

За др.: и евтините говорители ще издържат достатъчно години, а блутуча е скапан по подразбиране, пък и колко музика ще ръгнеш в талафоня и колко ще му държи батерията... Иначе уж решава проблема с дистанционното, пък и без това телефоня трябва да е с теб, ама на практика колко минуси носи... По-скоро бих ръгнал втори комп.


Последна промяна bongo_x2 на Пон Авг 12, 2019 2:33 pm, променена общо 1 път



Пон Авг 12, 2019 2:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Да има и нормални кактуси за ядене, и плодове и листа, но има и специални. Тия дето ги препоръчваш може аз да се гътна преди кактусите, с изключение на Металика-та, тях си ги слушам.
В момента говорителите са от кола, все си мисля че щом са сложени там издържат на жега и малко влага.


Пон Авг 12, 2019 2:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Мии оставяй им вечер на тихо "Малка нощна музика", "Лунна соната" и "Котешки марш" :D


Пон Авг 12, 2019 2:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Има купища тела пригодни за външна употреба, като започнеш от Bose и JBL и стигнеш до мнооог жълти марки. Можеш да изпозлваш тела за оповестителни системи, има ги и 100 V а има и стандартни 4/8 омови.


Пон Авг 12, 2019 8:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
pipilica, к'вой туй нящу, че не го намирам? Донесох си го от гръчко.
Цветът е сгъващо-разгъваща се "кутийка" и мирише на мърша, ама не прекалено. На снимката единият е малко дърт, а другият е прекалено млад.
Тази година пусна шушулки като бамя, след някой месец се спукаха и напълниха къщата с мъхчета като от топола.
Прикачени файлове:
KAKTUS-1.jpg
KAKTUS-1.jpg [ 146.22 KiB | Прегледано 3090 пъти ]


Чет Сеп 05, 2019 1:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Това е Стапелия https://www.google.com/search?q=stapeli ... 80&bih=685
Има много разновидности, ако те кефи мога да ти дам и други подобни. Браво на теб, добре го гледаш, много е хубаво.
Не е кактус, както си записал снимката, отделно семейство са Стапелиеви, но пак е от род сукуленти.


Чет Сеп 05, 2019 6:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
А Хуерния имаш ли? :D
Без майтап, бях се навил на Хоя, но жената спрямо цветята е като слон в стъкларски магазин, а аз съм предимно на село.
Стапелията, поне тази, е доста непретенциозна. Тъщата почти не ѝ обръща внимание, а си цъфти обилно цяло лято. Пък откъдето я взех в гръчко беше в няк'ва ситна саксийка пълна с глина, слънце не виждаше и пак цъфтеше.


Чет Сеп 05, 2019 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2641
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Имам и Хуерния, Пилансии, Каралума и още няколко дето ся не мога да им се сетя имената. Да не обичат много слънце почервеняват и не се чувстват добре.


Пет Сеп 06, 2019 12:46 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Според мене много зависи от това как ще използваш постановката ти. Например само Youtube ли ще ползваш или искаш да пускаш какъв да е звук от въпросното устройство в къщата през колоните. Защото ако ще ползваш само тубата, самата туба си е достатъчна за себе си. Ако обаче искаш да ползваш тубата, после ти омръзне и се сетиш за някоя стара песен, която не си я слушал от гимназистките години и ти е на някакво прашно СД, зарязано в компютъра в къщата, тогава ще ти се наложи да ползваш някакъв софтуер за отдалечен достъп. Било то TeamViewer или VNC. После идва и друг момент. Дали искаш да пускаш песни, които се намират само в и-нет и на устройството в къщата или искаш да пускаш и от телефона на беседката. Тогава става още по-различен подходът.
Ако приемем, че се ограничаваш до това да можеш да пускаш песен от Тубата + от някакъв плейър на въпросното устройство, най-лесно и удачно е TeamViewer или VNC софтуер. Ако ползваш телефон за възпроизвеждането на звука през усилвателя и колоните, там софтуерите за remote desktop са малко по-различни от стандартните за PC.


Вто Сеп 10, 2019 1:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни