Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Как може да се направи 2. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Как може да се направи 2.
В ЕУ интернета е исконно човешко право също като парите, слънцето, въздуха, водата и храната - т.е. за тях не трябва да се бориш и да се притесняваш защото те ти се полагат по право и можеш да съдиш до дупка всички виновници за липсата им!

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Авг 09, 2019 11:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
А докато ти обикаляш съдилища и институции, и се съдите по дупките, животът си тече и минава... :lol:


Пет Авг 09, 2019 11:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
itso.t написа:
Подобни решения са доста мързеливи, но като спре "нета", дистанционното спира да работи, а музиката внезапно изчезва. :lol:


И аз от самото начало мислех да го кажа: с к'в акъл всичко през нетя, като можеш да си заредиш само което ти харесва?! А разликата в качеството?!
Пък да слушаш музика по тубата е пълна дивотия! Тя си е за видео, звукът е на второ място.
Начи: разучаваш Foobar2000 (има си и "линукски" еквиваленти като DeadBeef и т.н.), зареждаш на компа FLAC торенти с музика, отваряш ги с Foobar-а и прослушваш, триеш, нормализираш силата (виртуално), оправяш таговете с правилния жанр (важно е!) и евентуално другото и ставаш щастлив собственик на музикална колекция по твой вкус.
После със същия плеър си прайш MP3 за флашки.
Звучи сложно, но изобщо не е! След първия път всичко става с няколко клика.
А точно Foobar2000 е изненздващо умен при подбора на следващото парче, стига таговете да са в ред. И няма начин да няма дистанционно управление.


Пет Авг 09, 2019 10:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Да Бонго, принципно си прав, имам фубар на компа и флак торенти тоже, ама идеята е друга. Идеята е че се сещам за някоя песен или музика и ми се дослушва на момента, и ся да ставам да ходя да ровя в компа ше ми се сгрее чашата с бирата. Пък и на тия колони дето са в оранжера няма да хванеш разлика между песен от тубата и флак от компа. Обичам всякаква музика и редовно си правя подобни вечери, слушам предимно стара музика, като се почне от старата чалга от едно време та до Рамщайн.
Че кво му е на нетя, за миналата година имам само едно прекъсване за около два часа щото прекопали някъв кабел на доставчика.
Ще го пробвам и това Споти да го видя що за стока е.


Съб Авг 10, 2019 12:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Мързелът не мори, само мъчи :)
Като се сетиш за някое парче: зареждаш целия албум и триеш неинтересуващото те.
Колоните: тури си хубави бре, животът е един и кратък на всичкото отгоре! :) За стотина лева ги има сносни, за повече - още по-сносни. Пък можеш и сам да скалъпиш нещо, аз за на село това се каня, нищо че имам свястни купешки.
ПС: две колони за голямо пространство не стигат, има и други чалъми...
За нетя: рядко има по-добро качество от 128к което си е чиста беля на главата, а аз на нескъпа уредба спокойно улавям разликата между 320к и FLAC и не щото съм феномен, а защото я има.

Дистанционното ти е най-малкия проблем.


Съб Авг 10, 2019 12:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
pipilica написа:
...Че кво му е на нетя, за миналата година имам само едно прекъсване за около два часа щото прекопали някъв кабел на доставчика...

Разглеждаш въпроса доста ограничено - твоят нет. А и въпросът не опира само да има / нема.
Това е стройминг услуга, и за да бачка и трябва нет по цялото трасе - от доставчика до теб.
Прекъсванията не трябва да са продължителни защото цялата работа се чупи или на пеялката и свършва буфера, тя се разлютява, и показва един специфичен жест който в скайпа са кръстили (finger).


Съб Авг 10, 2019 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Проблема не е толкова в колоните ами в това че са оранжерията, а там условията са много лоши, е ся денем става около 50 и нагоре където са колоните, по земята не мога да ги сложа щото първо няма място ии второ на 5-6 дена заливам всичко с маркуча, отделно че пролет ии есен почва яко да капе конденз от конструкцията.
Относно качеството на музиката има голямо значение от какво и как е качена, има много скапани МР3-ки конвертирани във FLAC и кел файда, но има и много качествени музики качени.
Я кажи чалъмите за голямо пространство, щото при мен има и друг проблем, като почне да думка яко бас и целия карбонат по ораранжера почва да думка и той и става едно велико мазало, и имах лек спор с комшията относно думкането.


Нед Авг 11, 2019 2:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
pipilica написа:
...... Я кажи чалъмите за голямо пространство, щото при мен има и друг проблем, като почне да думка яко бас и целия карбонат по ораранжера почва да думка и той и става едно велико мазало, и имах лек спор с комшията относно думкането.

Мии то има изписани доста дебели книги по въпроса, всичко зависи от конкретната среда, геометрия, стени, акустика, цели и т.н. Сега няма да се задълбочаваме много, пък и аз за последно съм прелиствал книгите преди 20-на години.

За парник се предполага: дълъг правоъгълник с триъгълен покрив, стените само пречат, акустика йок. Цел: да се чува равномерно с минимална мощност. Препоръчвам схема на шахматни квадратчета: говорителите са горе по дългите стени на равни разстояния, като ляв и десен се разменят. Може да не са скъпи, но да са еднакви. С кондензатор им режеш долната честота на 200-300Hz (според качеството им), формулата е C = 2 * Pi * R / f . Ако искаш ниски ще трябва да ръгнеш отделен нискочестотен някъде долу, той поне носи на влагозащита дори с тъп найлон.

Също препоръчвам към всеки говорител да добавиш поне една евтинджос пиезопищялка (от пернишки гоуф-магазин), но разделена с 220нФ, щото вграденият е цели 4,7мкФ.

Ако ти остане място в единия край или ако няма много да го посещаваш може да си създадеш псевдо съраунд ефект: слагаш в ъглите два говорителя без да разменяш ляв/десен с най-близките от редицата. Свързване последователно, минусите заедно, плюсовете към съответния канал. Кондензаторът да реже от 330Хц надолу, от пищялки няма нужда, говорителите може да са по-калпави и желателно по-високоомни (или с резистор). Това ще създаде впечатление за продължение на помещението, ехо, и че там е публиката.

Тонколоните може да си ги направиш сам от ефтинджоси за кола. Препоръчвам трапецовидни (говорителят на малката успоредна) от ламинат или др., или сферични: върху плажна топка нанасяш стърготини с подходящо лепило.

Аз за насело съм се ориентирал към Беселови колони - 4 бр. с по 5 говорителя, там целта също е да се чува равномерно, но не мога да ги разхвърлям из градината.


Нед Авг 11, 2019 3:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Чета оранжерия, чета тонколони и си викам тия са решили да пускат музика на краставиците и доматите щото сигурно става по-хубава салата за ракията, а то кво било- те искали да слушат музика, докато копаят зарзавата :D .


Нед Авг 11, 2019 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Не си ли чувал за салата от щастливи краставици? :lol:


Нед Авг 11, 2019 5:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Кактуси Ицо, кактуси.

Имаше една серия на Ловци на митове, дето пускаха музика на растения - тези на които пускаха Бах се развиваха по-добре от тези на които пускаха Диму Боргер… ;)


Нед Авг 11, 2019 7:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Cekins написа:
.....

Това още по комунистическо го цитираха: растенията най-обичат симфонична музика! От чалга се попарват, от диско стават много криви, а от рок/пънк им растат бодлите :)
Без майтапа, растенията са много по-чувствителни отколкото сме свикнали да си мислим. Навремето четох доста матряли как им лепят електроди по листата и им донаждат разни машинарии. Например бързо се научавали как да си управляват условията в парника, само с водата са се оливали. Но далеч по-важно е, че разбират кой е стопанина който го е грижа за тях и дори бяха експериментирали успешно с растителна аларма. За добро куче-пазач посочваха доста растения от които съм запомнил само бръшляна.
Извод: грижи се с любов/мерак за растенията си, не с досада, и те ще ти се отблагодарят. Това всеки стар градинар или цветар го знае. Иначе ще даваш пари за химия.

Отплеснахме се де, темата беше за озвучаването на pipilica и сега излиза, че ще трябва да хвърля гюбеци на Вагнер :D


Нед Авг 11, 2019 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
Cekins написа:
Кактуси Ицо, кактуси...

Признавам си, не съм опитвал салата от щастливи кактуси. И от нещастни не съм де... :lol:


Нед Авг 11, 2019 11:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Как може да се направи 2.
А бе след определено количество чаши и люцерна и райграс си ял, само дето не помниш :)

ПС: Моят трик е на някой "напреднал" да почна да му наливам чиста водица без да си признавам. Първоначално се понамръщва, но после му харесва и иска още!


Нед Авг 11, 2019 11:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Как може да се направи 2.
itso.t написа:
Cekins написа:
Кактуси Ицо, кактуси...

Признавам си, не съм опитвал салата от щастливи кактуси. И от нещастни не съм де... :lol:

Ами значи е време да опиташ, има едни дето се хрупат като ябълка и после получаваш факсове свише, сериозно, много ми ги търсят но не им давам щото знам за кво са им, тоя модел в някои държави е забранен за отглеждане в домашни условия, подобно на други цветя.
Тоя Вагнер има добри неща, но кактусите още не са го слушали. Дай линк да прочета са рок-а и пънк-а щото бодлите са ми важни, сериозно ли говориш или ме бъзикаш, нищо не съм чел по въпроса. Ще инсталирам още колони да пробвам какво ще се получи.


Пон Авг 12, 2019 1:36 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни