Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Unwritten Laws of Engineering 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Етиката си е етика. Без значение, дали си лекар или инженер.
За разлика от лекарите, при техничарите е някак по-приемливо за всяка работа да се заплаща. Но това означава ли, че няма да помогнеш (технически) на човек в беда, ако не ти заплати?
Друг е въпросът, ако те повикат по никое време да отремонтираш машина, която вади пари и е ясно, че ползвателят и, заплащайки ти, ще спечели много повече, отколкото, ако проблемът не бъде решен веднага.

В зората на демокрацията един познат, който беше в бизнеса с климатици, много удачно се ориентира и създаде мобилна услуга.
Познайте, какво е готов да заплати собственик на ТИР с 20 т. месце, на който не му работи хладилникът, пък се намира на майна си Райна.


Пон Юни 03, 2019 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Zdrav написа:
Славчо, къде е това "тука" бе бате?!?

Имам предвид техниката като цяло.
Мисълта ми е просто, че няма нищо по-ценно от човешкото здраве и живот. А това че на някой машината или телевизора не му работел обикновено не е толкова важно.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Юни 03, 2019 1:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Е, думата ми не е дали въобще по принцип е етично да се взимат пари в "техниката като цяло".
както и да е... заеби

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пон Юни 03, 2019 3:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Пак да си кажа: личната ни докторка е израсла със жената като сестрички. Още навремето, като оправях на село ламБови телевизори мой набор (познайте к'ви пари исках от бабата/дядото), ѝ казвах право куме в очи, че аз обръщам мнооого по-голямо внимание на ръждясал телевизор отколкото лекар на пациент. Тя се пенеше, но ся елате да я видите! Мии системата такава, ако си съвестен си смешен!


Пон Юни 03, 2019 4:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Да оправяш/ремонтираш машина която си правил не е задължително да означава, че си направил некадърно машината. Някой път се чупи по независещи от теб обстоятелства. Миналата година имах случай на повредена наша машина - повреден инвертор. Машината извънгаранционна - за да стане по-бързо просто им съдействах за пряка връзка с доставчика и техническа консултация със техен специалист. Настройките на инвертора се правят лесно - просто се свалят на една SD карта и се набиват на новия. Така им помогнахме дори без да си плащат каквото и да било към нас.


Вто Юни 04, 2019 11:28 am
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
bongo_x2 написа:
... Още навремето, като оправях на село ламБови телевизори мой набор ... ѝ казвах право куме в очи, че аз обръщам мнооого по-голямо внимание на ръждясал телевизор отколкото лекар на пациент...

Е, пред вратата ако те чакаха десет гръмогласни ламБови телевизора, настояващи на висок глас да ги оправиш за няма и половин час - ей тук и сега... Наистина сЪстемата е такава.
Но има и лекари преглеждащи по един -два пациента на ден - един-два дена в седмицата. Естествено - не работят в сЪстемата.


Вто Юни 04, 2019 5:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Jack, не разбрах какво искаше да кажеш, че нямах голяма и шарена клиентела ли?!

От дърти бабички до малки циганчета, но никога не съм "ошляпвал" нещо, а парите почнаха сами да ме търсят. И след толкова десетилетия още ме помнят и ми се молят, аз не ща.


Вто Юни 04, 2019 6:05 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Случи се на времето да познавам един от най-добрите диагностици по вътрешна медицина и пропедевтика в България - нещо като 'българския д-р Хаус' за времето си.
След като се пенсионира от университета, се върна в София и отиде да поработва в една градска поликлиника. Един ден минавам и гледам как двайсет недоволни
'талавизора' го гълчат на вратата като престъпник, ...изнервили се нещо че много ги бил бавил. Е, доплака ми се като видях и като познавах огромния диагностичен капацитет и разбиране на тоя човек. Тогава разбрах че нито сЪстемата, нито електората имат някакъв шанс... но пък напълно се заслужават едни други. След това Доцента отиде да си гледа заслужената пенсия и приемаше само по изключение, по молба от негови колеги и бивши студенти, но само от тея от тях които имаха достатъчно мозък в главата да си признаят ограничените познания и да се консултират, т.е. -наистина ама наистина по изключение.


Вто Юни 04, 2019 6:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
А при мен чакаха търпеливо, щото от самото начало им казвах долу-горе колко имат да чакат. И най-важното: никой не ми се бъркаше в работата.


Вто Юни 04, 2019 6:38 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
То има си хас някой телевизор докато го ремонтираш, да се изнерви и да ти се обади да побързаш, щото да не изтърве мача. Като някой малоумни
пациенти с дефицит на вниманието, дето намират за нормално един и същ лекар да лекува простатата им, вагината на жена им и пъпките на детето им и са
хипер щастливи, само защото им е на близо.. и по.о.о.чти без пари. Това е най-близкото до ветеринарния доктор- що уж нормални хора се примиряват да се лекуват при ветеринари?
Има го и другата страна -един такъв ветеринар се държа грубо с пациентка в депресия и не иска да и даде направление за психиатър, вика и да се била хвърляла като иска ,само да не го 'изнудва' ..... ей до тука ми .... мн.о.ооо.го близо беше до лишаване от права колкото и той самия не подозира, ама тогава кой ще работи във ветеринарните лечебници. Електората ша се чувства нещастен и той на свой ред няма да бачка и да консумира.


Вто Юни 04, 2019 7:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Че какво против имаш за ветеринарите.
Без майтап - баща ми, лека му пръст, не можеше да ходи до поликлиниката, за да му бият инжекциите и ходеше при ветеринарите в края на улицата :) И всъщност на тях им имам повече доверие, отколкото например на хирурга, който го досъсипа.

_________________
Хайде де!


Сря Юни 05, 2019 7:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
ветеринарите, в повечето случаи, поне дават индикации, че харесват пациентите си.


Сря Юни 05, 2019 7:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Някои с картофки, други със зелеце...


Сря Юни 05, 2019 7:44 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 275
Мнение Re: Unwritten Laws of Engineering
Да, точно казано.
Иначе за БГ здравната с-ма не ми се похваща приказка от 99-та/2000-та насам колко неща бяха препикани нарочно, че е за цял роман.


Сря Юни 05, 2019 1:48 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни