Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Безплатен Wi Fi :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
взех си Изображение
за Изображение :arrow: https://mikrotik.com/product/RBSXT5nDr2#fndtn-downloads

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Чет Май 09, 2019 8:54 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Бях си направил по съвет на Реадер от консерва CANTENNA, като

Изображение

Хващах на 300+м в София между блоковете. Набучвах вътре антенката на USB WiFi. После ми дадоха силна флашка, която сложих вътре. Пробих квадратен отвор да мине USB конекторът и от другата страна към удължителен кабел, който я държеше висейки. Беше малко по-малка от сметките и явно не беше на мах, но вършеше работа до прекарване кабеларката. Взех си и А1 мобилен на примоция - 23лв/40ГБ. Не мога да ги изхарча и по планините.


Чет Май 09, 2019 9:37 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Между другото съм на другото село и пак имам 4G, макар на една чертичка, но си фърчи. РИкламата на вива.ком май не е лъгала много.


Съб Май 11, 2019 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Лъже, лъже... днеска ни спряха нета за малък ъпгрейд и за късмет се наложи спешно да пратя няколко снимки. Къде ли не ходих - навън - няма, вътре - няма. Най-накрая докато ходих до тоалетна чух телефона как пиука на изпратено и установих че в тоалетна върви с около 100-тина кб. След около час пак трябваше да пратя две-три снимки и познай къде трябваше да ходя да ги пращам. Сега поне установихме защо толкова често се посещава тоалетната... Това вивацом. Телепор същата простотия - нет и телефон има само когато работи и нашия нет, тъй като покритието им се осигурява през същата физическа връзка откъдето и нашия интернет. Момъка от нет фирмата обаче каза че на ментел му вървяло прилично на 4G...


Пон Май 13, 2019 6:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Убу де, Разград не е малък, как си позволяват да се еват с вас?! Пък да не е виновен талафоня ти?
В момента съм някъде между Силистра и Русе, наоколо е кажи-речи пустош и Румъния, но си имам 4G и чертичките са две от четири, явно предният път "бисквитката" е била на кестерме място. Преди около 5г. минах на Телемор щото само той даваше някво G тук. Сега по цял ден радиото ми е от интернет, а не забелязвам забавяне в сравнение с къщи ако искам да ровична нещо.
Мойту талафон трудно лови GPS. Днес исках да покажа нещо в кръчмата, ама и WiFi-то се загуби. Домъкнах и "бисквитката" (на батерия), а лаптопът продължи да ръси стърготини от Rock1 без грам запецване. Затуй ти викам - талафоня?

ПС: Пък по нашенско у всяко голямо село има WiFi на виваком (понякога и други) на цена 5лв/месец. Ний ли сме богоизбраните?!


Пон Май 13, 2019 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Бонго - в Румъния, град Орешти, област Дева (град от калибъра на гр. Исперих) - нема ти обадя кво 4G имаше - в къщи кабела ми ряпа да яде - със същия телефон. И какво като на телефона изписва 4G а трафика е като 4к модем '97-ма... Айде на работа е малко извън града, ама и в града е същата простотия. То и 6G да измислят като нема трафик на вън - файда няма


Вто Май 14, 2019 8:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Абе аз в момента в мехико имам добър 4g, поне повечето време и почти навсякъде. Интересно като си бях в Инди беше трагедия, нещо АТ@Т са се изложили, не беше така предния път, не знма мрежата ли бутат, какво става ама ... мъка. Седя си в хом дипо и не мога да отворя сайта на lowes, същото и като ходих да си вземем заваръчните неща, сега в магазина и не мога да си отворя ибея да им покажа поръчката.


Вто Май 14, 2019 11:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Cekins написа:
Бонго - в Румъния, град Орешти, област Дева (град от калибъра на гр. Исперих) - нема ти обадя кво 4G имаше - в къщи кабела ми ряпа да яде - със същия телефон. И какво като на телефона изписва 4G а трафика е като 4к модем '97-ма... Айде на работа е малко извън града, ама и в града е същата простотия. То и 6G да измислят като нема трафик на вън - файда няма

Сигурен ли си, че телефона ти не е с някакъв проблем/настройка? Щото сега като се видяхме - пдф-ите които гледахме бяха по 5-6мб и се дръпнаха за секунди на моя (ментел).


Сря Май 15, 2019 3:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Ментел имат. Виваком са мноо зле напоследък. Теленор в града горе долу. На работа - ползват същата физическа връзка от където иде и нашия нет.


Пет Май 17, 2019 11:46 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни