Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Безплатен Wi Fi :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Ами.... за Шивачево няма друго!
И кокошката е слон! :D


Чет Апр 25, 2019 2:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
raven_feather, първата ти работа: виж дали не се лови някое платено WiFi, например на Виваком, има и други.

Днес затрих Телемора - моя интернет и "наследения" 5ГБ+камара минути.
После отидох до Виваком (случих пак на свестния пич) и си взех най-рошавата гарга на примоция: за 20лв месечно (за 2 години) цели 35ГБ и рутърче-бисквитка за 1лев - Алкател нещо си с батерийка и място за памет (не съм го ровичкал още). Всъщност заради рутърчето дадох 40лв, но за втория и третия месец няма да платя нищо.
Питах и за предплатената карта на Виваком, която държа за съвместимост: може да се ползва за интернет с просто набиране от сорта на #123 (стига да имаш платено), ама цените са повече от гадни - до 10лв/ГБ.
Срещу 16лв за 5ГБ и подигравка с дългогодишен клиент - найс, а?


Чет Апр 25, 2019 6:46 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
квото и да си говорим, който и каквито реклами да пуска, ментел са най-добре, поне знаеш защо те лъжат другите те лъжат и интернет нямаш :)


Пет Апр 26, 2019 9:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Ама Виваком май наистина вече имат покритие (и Теленор имат, ама...). Според картата и на двете села имам 4G. Днес съм на едното - фърчи!


Съб Апр 27, 2019 1:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Според картата и в Разград навсякъде трябва да има 4G ама когато ми дотрябва едва има GPRS ...


Съб Апр 27, 2019 5:25 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
bongo_x2 написа:
За компютър има далекообхватни "антени" с USB или LAN свръзване в този ценови диапазон, ама скоро не съм ги виждал в БГ.
Друг вариянт е на някое рутерче да туриш по-наточена външна антена, може и самоделка.
:arrow: https://youtu.be/QOryrmDWLvM
моя микротик RouterBoard има тия куплунзи https://en.wikipedia.org/wiki/Hirose_U.FL
и съм боднал скъсана лаптопска Изображениеантена-леко уж по-вижда радията :idea: https://www.simplewifi.com/

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Апр 27, 2019 5:46 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1969
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Нали не забравяте, че освен вие да чувате/видите ap-то и то трябва да ви чува/види...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Апр 27, 2019 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Мии тя антената приема и предава. Печалбата идва от степента на насоченост.
Май най-доброто за самоделка е типът "консервна кутия" - с една калпаво изработена получих по-добри резултати от уж прецизно Яги. На вторите е проблем съгласуването с излъчвателя и в интерес на истината аз пробвах най-елементарната комбинация.
Но активните са на порядък по-добри, пък и излъчват над ограниченията.

Edit:: По-горе забравих да напиша, че най-голямата ми далавера е "бисквитката": аз талафон с 4G нямам, а тя си е нов модел, готина, а в Амазон я дават за $60. Т.е. само тя ми смъква таксата до 5-те ГБ на Телемор.


Съб Апр 27, 2019 8:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Много ми е интересно когато електришъни пишат глупости. Нали антената трябва да е за определена честота и да разсейва определена мощност, какви глупости пишете за 3-10 км и т.н. Наистина високите честоти се отразяват но и се разсейват най много,. Желан ефект може да се получи за по големи разстояния при сезонните отпушвания, така че антените трябва да почакат до август месец ;) И Да, можете спокойно да си прецакате машинките с антените които експериментирате.... антени яги (мяги) и тем подобни, чак ме е яд да чета, все едно лов на лисици ;) Гледам в нета всякакви идиоти с всякакви антени и коя от коя по добра от предната. Антената е много важно нещо и едва ли производителя не го знае за да си прави тъпи експерименти..... Как поне един не измисли да фокусира с лупа :axe:


Нед Апр 28, 2019 1:44 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 03, 2012 9:28 pm
Мнения: 86
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
За самоделна антена, напищете в Google CANTENNA. Не съм пробвал обаче и не знам колко вършат работа.


Нед Апр 28, 2019 11:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
timt, ти пишеш глупости! Антената не разсейва, а излъчва мощност, иначе не е антена. За километри става дума единствено при пряка видимост. Не разбирам с какво април е по-крив от август когато не вали да речем. Антената Яги е тип конструкция, също като четвъртвълновия дипол, и според честотата се смятат размерите. Производителите наблягат на ненасочени антени - познай защо. Само за едно си прав: с големи идиотщини са напълнили тубата, явно да печелят от реклами, щото не е смешно.

kostov, за нея казах по-горе. Но си иска изчисления (има калкулатори) и по-добър матрял, не с първата ти попаднала консерва.


Нед Апр 28, 2019 3:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Абе тва е умряла работа - брат ми вчера докопал на село някъв дето си е сложил рутер подлежащ на атаки и се мъчи да го хаква - то хакването става ама когато има обхват. Слага едни вифи-та накичени с разни антени (стандартни естествено) и де хваща де не хваща. Не може да задържи връзка достатъчно дълго време за да завърши хакването. А комшията който мъчи е на 200-300 метра. Вие тука за някви километри говорите...
Селото цялото е в нещо като каньон и никоя кабеларка не се навива да носи нет до там - трябват поне 3 точки само за да се донесе нет от най-близко където може. Оптика до там няма. Само мобилните оператори имат "нещо като интернет".


Пон Апр 29, 2019 9:07 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Направи му една антена от консерва от големите да видиш сигнал, но трябва да има пряка видимост да мое добре да я насочи. Нещо са кофти Wi-Fi-тата дето ги ползва, рутер Linksys 54GL на прозореца и телефон Моторола се чуват добре на 150 метра с пряка видимост, пробвано докато си разхохдах кучетата по баира над къщата, със същия рутер и телефон Алкател няма ни една чертичка за сигнал. В момента интернета ми идва по подобна джиджавка от над 15 км, мога да питам доставчика за подробности.
Изображение


Нед Май 05, 2019 2:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
На това му дават до 1000м и са истински: в гръчко горе от баира съм се връзвал със заведенията край морето, макар и трудно.
http://edupwireless.com/product-1-2-1-o ... en/137315/


Нед Май 05, 2019 10:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: Безплатен Wi Fi :)
Едно време като нямаше междуградски оптики и интернета беше на диълъп по модем, брат ми започна работа в СпектърНет - някой ако ги помни :) Тогава докараха 50MB от Русе до Разград с една междинна точка в Сеново. И ползваха най-обикновени АП-та купени от магазина. Във Варна имаше двама специалисти дето ги отваряха и ги правеха леко извън закона :) Цялото трасе е около 50 км по права линия, като на едно място линията между двете АП-та минаваше на 1 метър над едно дърво. Сега си има готови от магазина за големи разстояние и високи скорости. Тия дни чакам на работа да дойдат да ни ъпгрейднат до 100MB по радио - на такова място сме че за всичко друго ще ни излезе по-евтино да си пренасяме интернет с кофите и с колите.


Чет Май 09, 2019 7:27 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни