Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
SMS сървър 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение Re: SMS сървър
Никъде няма пълно описание. А и производителя, посочен от Комет отрича това да е техен продукт!


Вто Юни 23, 2020 3:17 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: SMS сървър
И как разбра че не е техен продукт?
Ако напишеш в Гугъл BGS2T първият резултат сочи към Gemalto. Но понеже наскоро бяха купени от Thales сега се вижда при тях.
Аз имам пълното описание. Ако те интересува пиши на support@comet.bg и ще ти го дам.


Вто Юни 23, 2020 3:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: SMS сървър
Илко, изрови една бройка М66. Мани ги тези грамадни модеми.


Сря Юни 24, 2020 10:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: SMS сървър
Ами такова е желанието.
В момента имаме над 10К М66, ама трябва да се прави платка ...


Чет Юни 25, 2020 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: SMS сървър
ilkor написа:
Ами такова е желанието.
В момента имаме над 10К М66, ама трябва да се прави платка ...

E, той си знае... Но за тестове нема нужда от платка. И хвърчащ монтаж с жици върши работа.


Чет Юни 25, 2020 11:29 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: SMS сървър
Аз бих препоръчал REST api + gsm и-нет модул. Сега като се замисля, тук проблемът е "обхвата " на въпросното място. Това, че можеш да пращаш смс, не значи, че ще успееш да изпратиш заявка към сървър, още по-малко да изпратиш e-mail. Ако в даден момент или по принцип покритието е зле?


Чет Юни 25, 2020 12:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4978
Местоположение: София
Мнение Re: SMS сървър
При стационарен ГСМ покритието може да се подпомогне с насочена антена и избор на подходящия от трите оператора.


Чет Юни 25, 2020 1:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: SMS сървър
2G модулите използват 900MHz диапазон и там покритието е най-желязно, въпреки че операторите вече не инвестират в 2G мрежите си.


Чет Юни 25, 2020 2:37 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: SMS сървър
Syrius-B написа:
Не искам да слагам модем на компа. То да е само един, си е компромис - вероятно ще са повече от един - идеята е взаимен контрол. Източниците ще са изключително на батерии, и затова избора е на SMS-и. В общия случай не е наложителна он-лайн комуникация.
Имам разхвърляни измерителни хидроложки прибори на множество отдалечени места. Данни се снемат от веднъж седмично, до веднъж месечно, че и по-рядко. Основно, поради липса на персонал. Редно е, да се четат по-често, а и да може да се сигнализира извънредна ситуация. Тъй като тепърва ще се инсталират по местата ГСМ-модеми, трябва да реша, дали да заложа на SMS-и , което предпочитам, защото трябва де се пращат на различни абонати, и ми се струва по-просто, но е нужен и контролен архив, нещо като това нещо, което нарекох SMS сървър. Алтернативата е, да се праща ТСР - пакет, но тук съм абсолютен невежа, и ми се струва твърде сложно. На всичко отгоре, нормалния трафик е наистина с минимална информационна плътност а и както казах, GPRS-а си е прекалено луксозна добавка. Заради енергията. Освен това, SMS-ите ще се пращат и на мобилни абонати.


Направи една централизирана система:
Всички измервателни уреди и прочие пращат SMS на един номер. Този номер ти е модем към някакъв сървър, който сървър взима данните от всички измервателни уреди и ги визуализира, препраща или каквото там искат клиентите ти. Сървърът ти има стабилен обхват (намира се в град с добро покритие) и има хубава интернет връзка. Предимството на СМС-а е, че когато имаш обхват тогава ще изпратиш/получиш съобщението и самото съобщение няма как да се загуби. Ако ще 2-дни да нямаш обхват на измервателен прибор А, то на 3-тия ден, ще си изпрати SMS-а.
Сървърът ти може, вече ако искаш с приложение, ако искаш с SMS, ако искаш с e-mail, да разпространява данните към твоите клиенти, да получава и обработва заявки и дори да праща SMS-и към измервателните прибори с команди, примерно "Изпрати ми отчета ти за днес".


Ако обхватът е много зле, например измервателн уред X е в някаква сянка и не може да намери или да се свърже с оператор, тогава може да пробваш с LoRa. Примерно, на някоя по-висока точка, където имаш GSM покритие, слагаш един контролер с GSM module + LoRa module и твоите сензори, вместо с GSM модем, ще изпращат данни с LoRa към твоята точка. Тая точка по и-нет ще изпраща заявки към сървъра, примернo "Сензор еди кой си изпраща данни: бла бла бла бла" Сървърът приема заявката, обрабтова я и пълни БД. След един месец твоят клиент изпраща заявка към сървъра за статистика за данните от сензора.


Съб Сеп 05, 2020 4:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни