Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Апроксимация с ограничен брой стойности 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Апроксимация с ограничен брой стойности
Трябва да получа точно число,като разполагам само с ограничен брой "членове", които могат да приемат 64 различни фиксирани стойности.
Има ли бърз метод да сметна оптималната комбинация от стойности, така че да се доближа до желаната, без да смятам грешката за всички възможни комбинации?

edit: На практика търся решение за subset sum problem, при условие че всички членове трябва да участват.

_________________
Хайде де!


Сря Дек 05, 2018 7:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
Търсиш решение на NP-complete проблем. Сподели повече информация за да видим дали не може да изведем някакъв модел, който да е валиден в твоите специфични условия. Ако успеем ще гледаме дали някаква комбинация от decision алгоритми и филтри би била удачна. Т.е.

1. Зависимости между различните стойности. Ако си квантизирал аналогова стойност, търсиш някакви закономерности породени от природата на аналоговия сигнал, н.п. постепенно повишаващ се и т.н.
2. Какво количество данни трябва да се обработват и за какво време
3. Най-добрият отговор ли се търси или нещо достатъчно добро, ако е второто каква е желаната точност
4. Ако отговорът трябва да се намери в определено време, междинни апроксимации желани ли са или няма смисъл от тях
5. На каква архитектура ще се смята. Процесор или FPGA. Ако е първото имаш ли достъпи до някакви хардуерни ускорители


Сря Дек 05, 2018 9:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
Утре ще драсна една схемичка.
Целевата стойност е фаза на един сигнал. Получава се като сума на два ортогонални сигнала, единия от които може да се затихне с до 31dB със стъпка от 1dB.
Крайния сигнал е сума от 64 канала, като във всеки канал може да се зададе някаква фаза с тези атенюатори.

Платформата в случая е без значение - тези неща се изчисляват еднократно и се записва само крайния резултат. Проблемът е, че не ми стига паметта за всички комбинации на всички канали, даже за 20 канала не ми стига. А не ми се иска да го правя с цикли, че тогава пък сигурно ще ми го смята няколко седмици. Аз тук съм задал въпроса за една фаза, а като краен резултат ми трябват данните за около 90 различни ъгъла - тоест толкова фази.

Нямам задание по отношение на точността - важи приципа на Мечо Пух.

_________________
Хайде де!


Сря Дек 05, 2018 11:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3301
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
Свършва ти паметта при 20 канала? Пусни една схема или алгоритмично описание, може би аз пропускам нещо. Да бе би да го смяташ на Matlab директно със стойностите на сигнала? Дай повече инфо, звучи интересно. Прилича ми на един вид адаптивен Beamforming или греша. При всяко положение два на solution space reduction и цикличен алгоритъм намирисва на цикличен алгоритъм и 90+ AWS cloud инстанции. Ако е за еднократна сметка де..


Чет Дек 06, 2018 3:03 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
HCL написа:
Свършва ти паметта при 20 канала? Пусни една схема или алгоритмично описание, може би аз пропускам нещо. Да бе би да го смяташ на Matlab директно със стойностите на сигнала? Дай повече инфо, звучи интересно. Прилича ми на един вид адаптивен Beamforming или греша. При всяко положение два на solution space reduction и цикличен алгоритъм намирисва на цикличен алгоритъм и 90+ AWS cloud инстанции. Ако е за еднократна сметка де..

Beamforming e, да :) В случая обаче става дума конкретно за контрол на поляризацията, като можеш да управляваш ИЛИ атенюатора за V-, ИЛИ за Н-компонентата.
И да- в matlab щях директно да тръгна да джуркам стойностите на атенюаторите, но първо ще потърся някакво по-интелигентно решение.

Днес ми беше голяма лудница, а нямам на какво да драскам в момента. Утре ще кача картинка.

_________________
Хайде де!


Чет Дек 06, 2018 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
Това за аудио или радио ?


Чет Дек 06, 2018 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Апроксимация с ограничен брой стойности
За радио е.

_________________
Хайде де!


Пет Дек 07, 2018 4:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни