Отговори на тема  [ 3883 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 259  Следваща
Тема за бързи и тъпи въпроси 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
lcr написа:
Stoi написа:
Лепило от етикети , тиксо и т.н се чистят перфектно с газ ! Ама от онази жълтеникавата. Щото по магазините има сега и една дето е съвсем бяла и бистра , като вода. С нея не става. Жълтеникава трябва да е !
.


Демек - керосин.


Да, баш !
А на тая бялата " газ" на някой марки направо със ситни букви си пишат , че е заместител.

_________________
www.ev-bg.com


Чет Юли 04, 2019 11:08 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
безкофеиново кафе, безалкохолна бира, безоловен припой и ... гумени жени.
макар че последното има неоспорими достойнства: не мърмори, не се цупи като не и подаряваш цветя, не я боли главата, можеш да я прибереш в гардероба, не трябва да я държиш за ръка и да я водиш на опера.

строго погледнато, всеки има омметър, независимо че си купува уж точни съпротивления от магазина :P
с химията е малко по-сложно, но по принцип е същото.
мас-спектрометър е малко оверкил, по-скоро хроматограф с опция за мас-анализ. но и всичко, което вади спектрални линии с що-годе верни амплитуди е достатъчно, за да видиш какво менте са ти пробутали. лошото е, че техниката в съответните лабове не е особено достъпна. даже ценоразпис нямат, явно е на договорка в 'в коридора'.
иначе за 15 минути ще лъсне всякакъв 'трейд сикрет' на 3М и подобни. виж, с патентите там не съм особено наясно. вземеш, че си забъркаш някакъв бъркоч като техния и се окаже, че я ползвали в ДАРПА да си чистят клавиатурите и те осъдят на 200г затвор.


Пет Юли 05, 2019 9:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
ами мен ми е все тая, да ти кажа този препарат макар и скъп не се харчи по много, виж лепилото е друга работа, 3700 MXN за 5 галона, което ще рече около 200$, но се харчи доста бързо, ама него не мога да си го забъркам толкова лесно.
Днес обикалях да търся някакви ... тави, мивки .. нещо неръждаемо за да направя ванички за миене, намерих меката на кухните, една цяла улица само магазини с кухненско оборудване, професионално де, обикалях гледах, ама си бях забравил рулетката и не можах да си харесам нищо,някои твърде големи, други пък не бях сигурен ще съберат ли панелите, но покрай това вече знамкъде се продава всичко що е нужно за ресторант, може да отворя един в свободното време :)
Иначе си купих едни пулверизатори от някакъв магазин за пластмаси, вече 3-4 часа е пълно с цитрусовата гняз и още работят, ужасно скъпи, цели 8 песо на брой, да се чуди човек де излиза сметката.
Иначе оглеждам за помпи които да могат да я помпят, май намерих едни с найлонова турбина и корпус на помпата и viton за уплътненията, има и една с магнитно задвижване, няма вал който да излиза навън но има някакви нитрилови уплътнители, и сега хвърлям боб.
Иначе от тоя Viton правят и ръкавици, но не му понася ацетона, та най-вероятно и кореселина, иначе е доста устойчив.


Пет Юли 05, 2019 8:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
разглобих един контролер за бръшлес мотор (48 волта 50А) алуминиева кутия от която излизат кабели навън като конекторите са на края на кабелите
бърз и тъп въпрос - защо всички жици за голям ток са 2 в паралел, 1 тънка и една дебела, тънката е толкова по-тънка от дебелата че все едно я няма...
това са жиците за 3те фази на мотора и 2те жици за + и - захранване
в единия си край са запоени на платката в 1 отвор тънка и дебела, и в другия си край заедно са кримптати в конекторите, също така и заедно са вкарани в термосвиваем шлаух 1 тънка и 1 дебела
каква може да е причината за такава галимация?


Пон Юли 15, 2019 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Обратна връзка?

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Юли 15, 2019 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
за обратна връзка не трябва ли поне в единия край да са разделени?
единственото което ми ражда главата е евентуално някаква магия против "звънене" но съм малко скиптичен дали е възможно втора жица в паралел да промени нещо съществено


Пон Юли 15, 2019 4:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Може да е готова кабелна форма с вариант за обратна връзка, но при теб да не я ползват.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Юли 15, 2019 7:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Дайте идея за лепене на тоалетно казанче от пластмаса?

Аз ще обиколя магазините за ново, но проблемът е че това е вградено и трябва да пасне на стойка и т.н. Та не съм убеден че ще намеря. От друга страна за да стигна до него трябваше да съборя половин стена и хич не ми се иска следващите 10-на години да повтарям упражнението...


Пон Юли 15, 2019 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
nik написа:
разглобих един контролер за бръшлес мотор......


Някой "стерео" e "открил" че така излъчва по-малко хармоници и го е направил за да може такива, като нас да си чешат тиквите. :D


Пон Юли 15, 2019 8:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
С това лепене да не стане после пак къртене... Там където лепят автомобилни брони, може да го направят може би.
... имало и някакво ултразвуково заваряване на пластмаса

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Юли 15, 2019 9:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Може би се изразих неточно, наистина както се е пукнало едно ръбче така може да се пукне и друго. Не знам от какъв зор се е пукнало, но доста вероятно и самата пластмаса си старее. Затова по-скоро питам за нещо с което да го обмажа външно. Нещо дето издържа на страреене и на вода естествено. Знам че ваните и лодките могат да се правят, но химията ми е доста слаба...


Пон Юли 15, 2019 9:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Имаше едно течно и прозрачно, полиестер май беше, в комбинация със стъклена мрежа. Но и с кит за коли ще стане. Или по-гъста епоксидна като Poxipol. С първите две сме лепили корита на ледогенератори и е ставало джилязно, третото го открихме сравнително късно, но и то не лъже.
Или полиуретанов "силикон". Може и онова черното за автомобилни джамове, но иска дни за да се повтвърди.


Пон Юли 15, 2019 9:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
+1 за полиуретановия уплътнител. Захващаш мивка за стената (фаянс), фугираш с него и след 24 часа можеш да махнеш конзолите и да скачаш върху нея. Плочките ще паднат, но тя - не.
Само към полиетилен на лепи добре.


Пон Юли 15, 2019 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Зависи от пластмасата на казанчето, някои може да се заваряват. Епоксидна спома + стъкломат е много яко, но и ще се омажеш целия. Полиуретаните подкрепям, че са с доста голяма здравина. Аз бих попълнил/подсилил и здравите ръбчета, с някакъв ъглов профил или мрежа. Абе най-добре ако може да намериш ново казанче.


Вто Юли 16, 2019 10:08 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
radolin написа:
...Епоксидна спома + стъкломат е много яко, но и ще се омажеш целия...

Като каза епоксидна смола... Тия дни ми трябваше нещо подобно. За пълнеж на една железария. Без особени изисквания за здравина или каквото и да било.
От Бриколаж закупих някаква епоксидна смола, производство на някакъв си "хим". С надписи "бля, бля... здравата марка".
Като я отворих, ме обзеха съмнения че и тук са плъзнали ментета. Полупрозрачна течност с белезникаъв отенък, обилно примесена с кристали (бучки). Все едно съм изсипал лъжица захар и не се е разтворила. На мирис няма нищо общо с миризмата на класическата епоксидна смола.
Втвърдителят се добавяше към смолата в пропорция 49:100. :?
Не посмях да я използвам, ами забърках тестова доза. За да видя дали изобщо полимеризира тоя модерен боклук.
На следващият ден цялата химия заедно с тестовата доза бяха подредени в кофата. След 768 лета ще кажа дали става за нещо друго освен за пълнеж на кофата.

Редакция:
Тая случка за пореден път ме убеди, че човек не трябва да прави никакви компромиси, и по никакъв повод не трябва да използва български алхимии. Дори и да е за нещо не особено отговорно.


Вто Юли 16, 2019 10:30 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3883 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 259  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни