Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Deep learning development stick for embedded AI applications 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Bai Ui написа:
HCL написа:
Bai Ui имаш ли информация какво IP ще представят. Ако не ще пратя един мейл да поразпитам. Дортмунд ми е наблизо и може да отскоча ако ще показват нещо и тересно

Нямам представа, аз отивам заради Lattice и Microchip (Microsemi/Actel). Аз ще съм на семинара в Ковънтри идната седмица, като се върна ще пусна инфо.

е може ли такова нещо бе Бай-Хой,
защо не пишеш по-рано за такива мероприятия, че да мога да си ги заява... то в УК ми е близо, ама датите са ми неудобни...
пишете с две - три седмици поне напред....
и да разказваш после кое-какво е

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Май 06, 2019 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
MYXATA написа:
Bai Ui написа:
HCL написа:
Bai Ui имаш ли информация какво IP ще представят. Ако не ще пратя един мейл да поразпитам. Дортмунд ми е наблизо и може да отскоча ако ще показват нещо и тересно

Нямам представа, аз отивам заради Lattice и Microchip (Microsemi/Actel). Аз ще съм на семинара в Ковънтри идната седмица, като се върна ще пусна инфо.

е може ли такова нещо бе Бай-Хой,
защо не пишеш по-рано за такива мероприятия, че да мога да си ги заява... то в УК ми е близо, ама датите са ми неудобни...
пишете с две - три седмици поне напред....
и да разказваш после кое-какво е


Аз получих поканата в последния момент (петък) от Lattice защото имам регистрация там. Не можеш ли да изкрънкаш спонсорство от Аналог? Знам че е свързано с презентации после ама поне можеш да го вместиш в графика като работен ден, че дори пътни може да клеймваш?


Вто Май 07, 2019 10:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
аз за моженето- мога, то и така се прави. даже ни поощряват да ходим да събираме акъл и прочие..имаме си отделно перо за разходите за тъквиз презентации и кьор-софри :)
само датите са ми неудобни - щото други ангажиманти имам с чавето.
Нищо де - ще разказваш

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Май 07, 2019 11:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Добрич кога е? :)


Вто Май 07, 2019 11:49 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Гвоздеят на програмата беше QuickLogic, аз бях забравил за тази фирма но явно има голямо развитие при тях. Lattice също се представиха добре. Голямото разочарование беше Microchip, нямат никаква собствена разработка, бегло се спомена някакъв техен партньор, който за единичен проект чарджи 50 000 паунда. ST и NXP се опитват да правят нещо но при микропроцесорите/микроконтролерите нещата издишат, за edge изчисления FPGA доминират. При всички обаче тенденцията е една - моделирането и обучението на мрежи се извършва на отделна платформа, после моделът и невронната мрежа се компилират и тогава се качват на мобилното устройство. Тези, които искат сериозно да се занимават с ML, DL и AI трябва да овладеят 2 неща - VHDL и Python.

@MYXATA да те подразня малко, виж къде се проведе семинара.


Прикачени файлове:
STMicroelectronics.pdf [3.4 MiB]
195 пъти
Quicklogic.pdf [4.69 MiB]
213 пъти
NXP.pdf [4.83 MiB]
194 пъти
Microchip.pdf [3.37 MiB]
193 пъти
Lattice - UK.pdf [1.88 MiB]
194 пъти
Future Electroncis Overview.pdf [1.73 MiB]
186 пъти
Сря Май 22, 2019 8:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Bai Ui написа:
@MYXATA да те подразня малко, виж къде се проведе семинара.


е па дано поне бирата да ти е била топла и вкисната, че то не може да ти е рахат отвсякъде :!:
:)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Май 23, 2019 10:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3300
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Bai Ui, благодаря за информацията. Имаха ли демота някакви, че тези ppt освен за бърсане г*з за друго не стават... Гледам STM и NXP си пробутват контролерчетата, а казаха ли на коя мрежа колко fps постигат?

Микрочип бенчмаркват с Inception-ResNet-v2, която е супер раздута с над 150 layer-a и пасва перфектно на едно FPGA като PolarFire. Обаче power consumption не дават никакво, а добичето им като нищо може да стигне 10 W, което е значително над това на Myriad-a. Другият им тестбенч е с TinyYolov2 на 43 fps при 3W и 416x416, което е интересно понеже е прибилизително два-пъти по-ефективно от NCS2, който дава 10 fps при 1.5W. Обаче FPGA-то им е 10-20х цената на Myriad-a. Освен това изглежда нямат свой network compiler и ползват някакъв от южна африка. А devkit-овете им… аз досега на три оси не бях виждал (снимка долу). Личи си че, цялата работа а скалъпена от някой индиец в маркетинга. Пиши ги отписани.

Quicklogic определено хващат окото с този EOS S3AI. Идеята да комбинират FPGA, DSP и Cortex-М4 е доста интересна. Казаха ли каква е разликата м/у EOS S3AI и EOS S3. Някакви демота, цифри, цени?

Иначе Lattice за мен са единственото което хваща окото. Особено като обявиха вчера, че вече имат Keras поддръжка и ново по-обстойно CNN IP. Общо взето в ниския ценови сегмент (<10$) нямат конкуренция.


Прикачени файлове:
chrome_ddywhdov2d.png
chrome_ddywhdov2d.png [ 356.31 KiB | Прегледано 3324 пъти ]
Чет Май 23, 2019 4:32 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
баси смотания форум изписах 2 страници приказки и като натиснах Изпрати всичко изчезна защото ме отписа. Няма да го пиша наново


Чет Май 23, 2019 9:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
HCL, всичките модули ги има във Future Electronics, може да провериш цените там


Чет Май 23, 2019 9:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3300
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Вярно имат го. Обаче съдейки по цената на кита 438 EUR, QuickLogic ще опитат да дерът кожата за този EOS S3AI. В такъв случай Zynq-a е по-доброто решение. Освен ако не се цели много ниска консумация, нo тогава Lattice + NM500 ще е най-смислено.

Ще поръчам един NeuroShield от Nepes за $99 заради NM500. Ако някой иска да се включи, че от Кореа ще пътуват три дни с камили да свирка.

Жалко, че ти е заминал поста. "Back" не помогна ли? Време е май за форумна бира да обменим идеи. В София ли си?


Пет Май 24, 2019 2:07 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3300
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Сгреших, квотираха ми 4.70 при малки серии, което не е зле. Ще взема да ги евалюирам и тях.


Пет Май 24, 2019 5:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
HCL написа:
Вярно имат го. Обаче съдейки по цената на кита 438 EUR, QuickLogic ще опитат да дерът кожата за този EOS S3AI. В такъв случай Zynq-a е по-доброто решение. Освен ако не се цели много ниска консумация, нo тогава Lattice + NM500 ще е най-смислено.

Ще поръчам един NeuroShield от Nepes за $99 заради NM500. Ако някой иска да се включи, че от Кореа ще пътуват три дни с камили да свирка.

Жалко, че ти е заминал поста. "Back" не помогна ли? Време е май за форумна бира да обменим идеи. В София ли си?

Не съм в София, не живея в България, тази година нямам планове за прибиране, може би в края на годината, ще видя според работата. На семинара демонстрираха от Lattice един много евтин кит, около 30-ина долара, има едно FPGA - Ice40 и един имидж сензор с малка резолюция, имат приложения за него за разпознаване на гестури и за разпознаване на наличие на човек - малко по интелигентен пир сензор.

http://www.latticesemi.com/en/Products/ ... imaxHM01B0


Пет Май 24, 2019 10:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3300
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
Конференцията в Щутгард мина. И аз съм на мнение, че QuickLogic предлагат особено интересен продукт за low power. Звуковия им детектор е доста потентен за нещо което върви на 4mW, а магията в FPGA-то е 2D feature extraction. При $7.5 на бройка интересно решение, но дървото е с лицензите за ML софтуера. Искат 40к на тримесечие, за нещо което е малко подобрена версия на този на General Visio, който идва за $400 еднократно. Решили са да доят кравата и май няма да ги бъде.

Lattice предлагат алтернативно решение с ice40, макар и не толкова енергийно-ефективно. Аз лично реших да продължа работата с тях :)


Чет Юни 13, 2019 5:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1219
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
HCL написа:
Конференцията в Щутгард мина. И аз съм на мнение, че QuickLogic предлагат особено интересен продукт за low power. Звуковия им детектор е доста потентен за нещо което върви на 4mW, а магията в FPGA-то е 2D feature extraction. При $7.5 на бройка интересно решение, но дървото е с лицензите за ML софтуера. Искат 40к на тримесечие, за нещо което е малко подобрена версия на този на General Visio, който идва за $400 еднократно. Решили са да доят кравата и май няма да ги бъде.

Lattice предлагат алтернативно решение с ice40, макар и не толкова енергийно-ефективно. Аз лично реших да продължа работата с тях :)


Тия от QuickLogic имат сериозни проблеми с организацията, по специално с мениджмънта, опитах се да се свържа с Робърт Доусън - човека, който презентираше QuickLogic и да го поканя в компанията, за която работя в момента, естествено знам че е зает с тия семинари и му казах че няма проблем ако вместо него дойде някой друг технически грамотен. Вместо това ми отговори един, дето се води директор продажби и някакво негово протеже, били готови да ме посетят още спедващия месец (тоя), и аз се ядосах, казах им че от срещи със хора по продажбите не излиза нищо, защото ние инженерите не можем да им дадем информацията от която те се интересуват нито пък те могат да ни предоставят информацията, от която ние се интересуваме и настоях за Робърт или някой като него. Съответно оня се направи на важен и стана една размяна на имейли с препратки на високо ниво и т.н. Както и да е, мен друго ме интересува при тая фирма, не точно приложенията им за AI, конкретно за SensiML не знам как е протекъл семинара в Щутгарт, обаче при нас презентатора се отплесна и показа точно какви алгоритми използват за обработка на сигнала, FFT, MFCC и т.н., свърза си компютъра и показа как реализира алгоритмите за матрици и микропроцесори, тоя човек беше вещ във всяка една област. При Lattice има други проблеми, тия хора не искат да се развиват по-нагоре от аутомотив индустрията и не предлагат нищо с разширен температурен диапазон, та за сега се примиряваме с насрания Микрочеп (Микросеми/Актел)


Чет Юни 13, 2019 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Deep learning development stick for embedded AI applicat
"екстрактването" на "фичърите" не е кой знае какво като сметки: FFT, MFCC, MELF, ... и т.н. Аз го правя с SAMD51 и го товаря на 50% (към 30mW). това което изисква мускули е класификатора: HMM, SVM, … (ML както е модерно да се казва по семинарите) - там трябва огромна база данни и бързо търсене, особенно ако се използва 2D търсене ...

в мой проект (замразил съм го поне за тая година), SAMD51 ми е достатъчен за идентификацията на събитията които регистрирам. разбира се няма мускули за HMM или SVM, така че класификатора ми е още под разработка :( … още се колебая и кои "фичъри" да ползвам :)

за друг проект мислех да ползвам тоя интелски mylard за OpenCL сметки. на теория можеше да ми свърши работа ...
но работи само с някакви питонски **биип**. щели били да правят OpenCL за него - ама някой друг път

и ... каква е тя мода с тоя питон !?
явно вече одъртявам :)


Чет Юни 13, 2019 10:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни