Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещи 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 5:12 pm
Мнения: 105
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
yanko8605 написа:
За там какво е препоръчително ... ?

За по-едрите детайли оптичен микроскоп. За по-дребните електронен микроскоп.

Извинявам се за offtopic-а, но не се сдържах. Надявам се yanko8605 да не ми се обидиш.


Пет Окт 10, 2014 8:00 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Чет Яну 30, 2014 11:37 am
Мнения: 222
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
не offtopica бе поучителен


Пет Окт 10, 2014 10:23 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
Да повдигна темата :)
От доста време се каня да си поръчам духалка и днес си поръчах Gordak 952 . Проблема е че досега не съм ползвал такава машина... та всякакви съвети добри практики биха ми били полезни .
Преди две-три седмици ми умря графичната карта на лаптопа и мисля да се пробва да и "активирам" вградената :) ... така и така съм го отписал :D


Пет Мар 15, 2019 11:25 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
s7ama7 написа:
Преди две-три седмици ми умря графичната карта на лаптопа и мисля да се пробва да и "активирам" вградената :) ... така и така съм го отписал :D


Мотиките с подкарване на лаптопа да работи само с вградената са много. Най-вече зависи от модела на дънната платка. За някои модели е достатъчно само да светне екрана и от БИОС да се превключи само на вградената, за други трябва да се преместят 234215 елемента, на трети е достатъчно само да се извади чипа на контролера на захранването на видеото, на четвърти изобщо не е предвидена такова издевателство, а има и още...
Мога да ти кажа как да се опиташ да "съживиш" видеото от два часа до около седмица, но успеваемостта е около 70% и много зависи от чипа на картата. Все пак може да постнеш модела на платката и модела на чипа на видеото, който е написан върху самия кристал (не модела на видеокартата).


Пон Мар 18, 2019 10:02 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
@ig_ivanov лаптопа е Dell N5010 с интелски процесор и външна ATI HD 5650 карта .
Чрез нагряване на видео чипа лаптопа заработи за около два - три дни и отново на следващо включване отказа да запали :)
Стигам до извода че има конструкционен проблем ...измятане на платката следствие на високите температури и неподходящата/некачествена пластмаса или просто бързото и застаряване .
Случайно попаднах на туториял показващ стъпките за активиране на вградената карта . Случая е точно такъв "за други трябва да се преместят 234215 елемента" :) Аз съм го отписал .. На 8+ години е :) ... но ми вършеше работа . Не съм го тормозил много най тежката програма е била SOLIDWORKS :)

По скоро ми е интересно как си настройвате станцията , за да не опечете ИС примерно в корпус TSOP или корпус d2pak .
С поялник съм се мъчил на корпус d2pak и накрая се взима "тежкото" решение чипа или платката . :d


Пон Мар 18, 2019 1:03 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
Проблемът не е в усукването на платката, а в самия чип. В комплект с най-тъпото охлаждане на лаптоп, което съм виждал (има само ЕДНА опорна точка за закрепване върху видеото) ефекта е налице, достатъчно е дори малко невнимание при изваждането на платката от корпуса за да се размести охлаждането. 216-0772000 е чипа на видеото, при него почти винаги се получава "изгряване" след следната процедура (да уточня- ползва се основно за бърз тест дали видеото е "заминало", не като ремонт!): Слагаш 6мм накрайник на станцията, въздуха на макс, и я включваш на 400 градуса. С кръгообразни движения от около 5-6см стопляш чипа в продължение на около 20на секунди (нищо няма да литне за толкова време). След това за 8-10 секунди (не повече) нагряваш директно кристала от около три сантиметра, изчакваш всичко да се охлади, слагаш охлаждането като следиш плочката на охлаждането да е прилепнала равномерно върху кристала, и пробваш.


Пон Мар 18, 2019 3:50 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Мнение относно поялна станция с горещ въздух за начинаещ
Още в първите години моднах охлаждането с медна пластина за по - добро топлоодаване :) което допринесе за понижаване на температурата с 7-10градуса


Пон Мар 18, 2019 4:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни