Отговори на тема  [ 3616 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 242  Следваща
новини от производителите на МЦУ-та... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Аз мисля че в офиса го имам този документ - редовно им слушам webinar-ите


Прикачени файлове:
mmwave.png
mmwave.png [ 383.81 KiB | Прегледано 3504 пъти ]
5bands.png
5bands.png [ 17.34 KiB | Прегледано 3504 пъти ]
Сря Юли 10, 2019 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
За това говорех, но трябва регистрация и го няма като пдф - 400 страници
https://www.rohde-schwarz.com/se/soluti ... cypolicy=0

Тексас
http://www.ti.com/sensors/mmwave/overview.html


Сря Юли 10, 2019 11:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Между двете има просто съвпадение на имената. Директния линк за документа на Роде-Шварц е този но иска регистрация:
https://gloris.rohde-schwarz.com/ebooks/5G

mmWave модула върви комплект с още един модул на който има 4 броя антенни модула QTM527 за 8X8 MIMO и BeamForming, като само неговата консумация е десетки ватове.
Затова аз лично не се сещам как 5G mmWave ще работи в мобилен телефон при тези консумации. А и за какво биха ми потрябвали 20Gbps в телефона?


Чет Юли 11, 2019 8:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
mmWave може да се подкара доста под 10 вата. Това че колегите от Qualcomm бързаха да пуснат нещо на пазара което прилича на москвич с двигател от трактор не е показателно. Зависи за какво си ползваш телефона. Моят лично работи като бисквитка за да захранва лаптопа с LTE докато съм на път. Но е въпрос на време Интел да интегрират модема в процесора и тогава това приложение ще се обезмисли. Но до тогава има още доста вода да изтече.


Чет Юли 11, 2019 9:19 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
"На път" просто трябва да се забрави за mmWave! С телефона можеш да ползваш този обхват ако е сложен на бюрото и някъде в рамките на пряката видимост има обслужваща клетка. Във всички останали случаи той ще работи на sub-6GHz обхвати, което не означава че не може да постигне също високи скорости.

По долу има снимка от тестова постановка изследваща разпространението на вълните от mmWave обхвата. Предавателят TX излъчва на 5,8 и 38 GHz. Приемника RX се движи 7 метра в указаната посока. При напускане на LOS зоната сигналът на 38GHz изчезва напълно. В Sub-6GHz обхват обаче връзката продължава да е възможна.

Затова и се опитвам да кажа че този обхват за мобилно устройство като телефон е някаква екстра която е доста съмнителна. И енергоемка за батерийно захранване. Виж всякакви рутери, телевизори, компютри които се намират в помещение с подобна клетка могат да се отърват от кабелите.

А Интел наскоро излязоха изобщо от играта с 5G така че по скоро ще видим Qualcomm ARM базирани лаптопи с вградени 5G възможности.


Прикачени файлове:
5gmmwave.png
5gmmwave.png [ 444.65 KiB | Прегледано 3453 пъти ]
Чет Юли 11, 2019 10:05 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ако междувременно не глътнат плувката.
с розови очила, дори печено прасенце не изглежда особено вкусно. а при тях изобщо не е розово положението.


Чет Юли 11, 2019 10:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Дори и да ги купят тази технология няма да спре да се развива под каквато и да е марка да я продават после.
А и Китайците не спят - вече 2 китайски компании са демонстрирали до сега модеми с 5G възможности.
Всъщност ролята на Qualcomm в придвижването на този стандарт е силно надценена - най голям дял се пада на китайците и някъде бях писал че те имат 34% дял от 5G патентите докато САЩ са с 14%.
Той затова Тръмп се беше "изходил по въпроса" че САЩ щели да стартират 6G мрежи и да прескочат 5G :)


Чет Юли 11, 2019 10:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Аз викам да не се излагаме а да ги прецакаме всички с едно 7G направо :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Юли 11, 2019 12:01 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
преди 30 години му казвахме по друг начин
304-net
статията не отразява постиженията в пълнота, пък и Джек (лека му пръст) не беше особено трезвен, докато чукаше по РЕ2-то


Чет Юли 11, 2019 12:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
Да, и 64 kByte ще са достатъчни за всичко на всички. Зарежи я тази работа, ако законите на физиката важаха за инженерите, нямаше да слизаме под 7 nm. Това не го интерпретирай буквално.

Но в големите градове след не много време ще има mmWave 5G базови станции на всеки стотина метъра, най-вероятно вградени в инфраструктурата като осветителни тела. Цените падат, силиконът сме малява и позволява технологии като adaptive beam forming и MU-MIMO.

Ако ти се струва малко вероятно, помисли си дали преди 10-ина години беше възможно в манхатанския градски транспорт да дърпаш видео от телефона с над 150 Mbit/s.

Интел не са зарязали 5G-то. Просто продават бизнеса с телефоните на тези дето правят телефони. Те самите ще продължат да дялкат модеми за лаптопи.


Чет Юли 11, 2019 12:35 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
не знам, може би съм дърт веке :?
лично не виждам нищо хубаво в това да си дърпаш 4К видео на телефона, докато се возиш в рейса. нито какво го налага, нито каква е файдата.
бигдейта? хммм... и защо е 'биг'?

една книжка за четене е около мегабайт.
здравното досие на индивид, без образните резултати, се измерва в килобайти
автобиография над 2000 знака много малко хора по света могат да напишат
CNC програма за чегъртане на болт също се мери в килобайти
гербер файловете за айфоня са най-много по мегабайт на слой
рецепта за коя да е манджа рядко надхвърля 50 думи
контролер за асансьор се събира в 2К на 8051 и остава
танк Т72 имаше ВОМ (по ЕСКД), който се събира на 720К дискета
всички поръчки за МТС на армията за 89-та година (внос-износ, без джапането) се събираше на една лента, грубо под 35МВ, с детайли до болтчета и гайки

на другия край на кантара е филмче от няколко гигабайта, дето си го изгледал набързо в трамвая.
усещането ми е, че си създаваме проблеми, за да ги решаваме.
щото дребните реални проблеми вече не можем да ги решим по прост начин или просто ги обявяваме за 'олд скул'
типичния юзер губи интерес към някоя страница, ако не се отвори до третата секунда. или дори до втората.


Чет Юли 11, 2019 1:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
След "не много време" е разтегливо понятие :) Самите базови станции определено няма да са цифра след 5 години но изграждането на цялата свързваща инфрастуктура ми се вижда предизвикателство. Как ти се струва до всяка улична лампа да има прокарани оптики от 3-те оператора в България :)


Чет Юли 11, 2019 1:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ilkor написа:
След "не много време" е разтегливо понятие :) Самите базови станции определено няма да са цифра след 5 години но изграждането на цялата свързваща инфрастуктура ми се вижда предизвикателство. Как ти се струва до всяка улична лампа да има прокарани оптики от 3-те оператора в България :)

Това би имало смисъл ако енергото най накрая се сети, че може да си ползва инфраструктурата не само за енергия ами и за данни за крайни клиенти ... пък от там и в контакти и на лампи и по кафеварки нета ще тече ли тече ...

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Юли 11, 2019 1:23 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
то и сега има оптика до стълбовете, верно не е всеки втори.
и стълбовете с оптика са по-малко от кривите, ръждясалите и с несветещи лампи. би трябвало в тъмата да се чудим кой приоритет е по-важен - боядисани стълбове с нормално осветяващи (което е малко различно от светещи) лампи, или 20 гигабита за всеки умнофон. отговора май е предрешен- ще се филмираме. онирофилм.

надявам се до тогава да съм се докопал до пенсия и да се изнеса от града с базови станции на всеки стълб.
ако ще говорим за детайли - освен по-малката латентност, каква е принципната разлика между 4G пико-клетките с MIMO и 5/6/7G от същото?
щото за 4G без солидно поръсване с пико-клетки (говорим за стотици хиляди за по-голям град), високите скорости се постигат само на бюро с кабел.


Чет Юли 11, 2019 1:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: новини от производителите на МЦУ-та...
ДедоБоре написа:
усещането ми е, че си създаваме проблеми, за да ги решаваме.
щото дребните реални проблеми вече не можем да ги решим по прост начин или просто ги обявяваме за 'олд скул'
типичния юзер губи интерес към някоя страница, ако не се отвори до третата секунда. или дори до втората.


++100%

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Юли 11, 2019 2:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3616 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 242  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни