Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Мнение Re: БГ митници - как?
Някой сблъсквал ли се е с "митническа проверка" и заплащане за нея?
В закона за митници виждам следните членове, които регламентират събиране на допълнителни такси(освен ДДС,мито,акциз,...):
Чл. 12. (Изм. - ДВ, бр. 58 от 2016 г.) Митническите органи събират такси за допълнително предоставени услуги. Тези такси не са мита. Размерът им се определя от Министерския съвет.

Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2016 г.) Агенция "Митници" събира приходи от сключени договори с юридически и физически лица в зоните на граничните контролно-пропускателни пунктове и на други места.

"митническа проверка" по скоро не е услуга, т.е. Чл.12 отпада.
Остава Чл.13., но какви са тарифите, определени ли са законово с цифри или това е допълнителен рекет?
Как ги определят тези 100,200,300€?
Нищо не можах да намеря повече по въпроса в закона ,нито в правилника!

Пет Апр 24, 2020 8:19 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог

Никога не съм чувал да се вземат такси за ФК или нещо друго свързано със вноса, освен ако ти не искаш от тях да извършат някаква проверка.

Пет Апр 24, 2020 8:29 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Взимат, взимат. На пратки със free shipping са ми искали в пощата 3-4-5 лв такса, неведнъж. Единия път през зъби ми казаха, че е от митници тази такса, но пратките са с малка стойност и дефакто не съм попълвал митнически декларации и т.н.

Съб Апр 25, 2020 1:02 pm
Профил
Аватар

Look you :) Ами това е надежда за малките магазинчета и предприемачи - те ще внасят по-големи пратки и така народа ще купува от тях.
Тук е същото - за пратка която струва няколко долара, има 8Евро такса декларация и контрол (с включено ДДС).

Затова е много по-изгодно да поръчаш един път неща за 100Евро, и да платиш декларация, такси и т.н., вместо да поръчаш 10 различни боклучета от 10 места. Или може би ще се замислиш дали да не го направиш или купиш локално.

Вто Юли 07, 2020 11:38 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15