Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
Каквато цена им декларираш с твоите документи, върху такава цена ще ти оформят таксите. Виждал съм да се плащат такси и на стоки с надпис "подарък". Няма никакво значение какво е писал китаецът на етикета. Освен фактури и извлечения ще трабва и да напишеш с думи какво съдържа пратката, та цената лесно може да се установи, а няма пречка и да се отвори пакетът при съмнения.

Дали някой ще проверява е друг въпрос. Ако не ти обърнат внимание на барнатите документи ще платиш ДДС върху тия $30, иначе трябва да плащаш и ДДС и мито. Сам си прецени дали и доколко си заслужава да пипаш оригиналните фактури. Ако те усетят ще изгориш сериозно. Имаш документна измама, както и деклариране на неверни данни. И за двете се носи наказателна отговорност. Ако се докаже де...


Вто Юни 18, 2019 8:17 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:32 pm
Мнения: 249
Местоположение: Благоевград
Мнение Re: БГ митници - как?
Не ми е проблем да си платя ддс и всички такси на реалната цена.
Въпроса е дали ако пратя на ДХЛ реалните документи всичко ще е наред.


Вто Юни 18, 2019 8:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: БГ митници - как?
Сега схванах какво е "пач"ната фактура. :-)
С ДХЛ си прецакан отвсякъде, 20% от 229 усд са си 40-50 усд.
И май ше са ти само половината от разходите тук...

Цитат:
Не ми е проблем да си платя ддс и всички такси на реалната цена.
Въпроса е дали ако пратя на ДХЛ реалните документи всичко ще е наред.

Няма да имаш проблем... питай ги като ФЛ дали можеш да ги упълномощиш за митнически представител.


Вто Юни 18, 2019 8:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
Е как няма да е наред? Всичките ти такси са на базата на тия документи. Какво е писал китаецът си е негов проблем. Ако искат да го търсят и да си го питат, ти за него отговорност не носиш.


Вто Юни 18, 2019 8:53 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:32 pm
Мнения: 249
Местоположение: Благоевград
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз съм ги упълномощил преди доста време :)
Не ми е проблем да си платя всички такси, важното е да нямам главоболия....


Вто Юни 18, 2019 9:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: БГ митници - как?
главоболията биха били в посока 'пачване'. на реалната сума никой няма да се цупи.
можеш да си позволиш безобидни поправки, като сбъркан адрес, име на фирма или нещо по атрибутите, но не го прави в сумите.
онези с корабите могат да си го позволят, защото са намазали всички заинтересовани по веригата и тях не ги закачат. но за да им излезе бройката, някоя дребна рибка я разпорват. като една кметичка.


Сря Юни 19, 2019 5:09 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение Re: БГ митници - как?
Преди близо 2 месеца подадох документи в местния пощенски клон за една малка пратка - 18 долара.Ходих преди месец да питам какво става - казаха ми да чакам бавно ставало.Та къде бих могъл на друго място да проверя какво става с тази пратка -мейл или телефон?Бях получил СМС че е задържана за митниеска обработка, но съм го изтрил.За София става въпрос.


Нед Дек 29, 2019 10:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Да използвам че темата е повдигната и да кажа блага дума за митниците.
Като частно лице си бях поръчал някаква джаджа която пристигна с DHL. От там ми връчиха списък с документи - какво им трябва за да ми освободят пратката от митница.
Нямах ЕОРИ номер като физическо лице. Пробвах да свърша тая работа по електрическия начин, но не постигнах успех.
Занесох се до столична митница. Там хората бяха изключително любезни. Упътиха ме къде и какво. Любезна дама прегледа документите и каза: "пийте едно кафе или се разходете и елате след около половин час да си вземете ЕОРИ номера". Според писанията същият бил издаван в 5-дневен срок. Така и стана - след указаното време всичко беше готово.
Бях приятно изненадан как протече цялата операция.


Нед Дек 29, 2019 10:30 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение Re: БГ митници - как?
Оказва се ,че явно не са ми изпратили документите.Сега ми искат банково извлечени, но то е за още 3 пратки освен тази, които вече съм получил.Та въпросът ми е дали ще плащам ДДС върху цялата сума? :oops:
Иначе съм изпратил описание и цена на конкретната пратка.


Сря Яну 08, 2020 6:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
От извлечението ще гледат данни само за конкретната пратка.


Сря Яну 08, 2020 7:03 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение Re: БГ митници - как?
Да де ама то от бангууд поръчката я разпределят на няколко пратки с едно плащане и в извлечението си има само една сума.


Сря Яну 08, 2020 7:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: БГ митници - как?
Тях ги интересува колко си платил за точно това, което е при тях. Дори цената да е обща, от сайта се вижда за тия пари колко неща се изпращат. На митницата могат да отворят това при тях и да проверят дали вътре са всичките неща или само едно от тях. Не е проблем, че цената е обща, все пак е от един търговец.


Сря Яну 08, 2020 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Ти недей разчита че митничаря ще е разбран. Оня ден жена ми освобождава една служебна пратка - в град дето е 3 км. от единия край до другия навъртях 40км. DHL-митнически агент-агенция митници поне по 2 пъти на всяко място. Банксервиз не ги броя, че шефа беше забравил да регистрира подписа в агенция митници. И митничаря се заяде че трябвало на транспорта да се плаща отделно нещо си, пък то имало условие че ако в пакета са идентични неща, можело "незнам какси" да стане... А нашата пратка въобще не ходи при митничаря - седя си в DHL.


Чет Яну 09, 2020 11:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Cekins написа:
Ти недей разчита че митничаря ще е разбран. Оня ден жена ми освобождава една служебна пратка - в град дето е 3 км. от единия край до другия навъртях 40км. DHL-митнически агент-агенция митници поне по 2 пъти на всяко място. Банксервиз не ги броя, че шефа беше забравил да регистрира подписа в агенция митници. И митничаря се заяде че трябвало на транспорта да се плаща отделно нещо си, пък то имало условие че ако в пакета са идентични неща, можело "незнам какси" да стане... А нашата пратка въобще не ходи при митничаря - седя си в DHL.


Е що не упълномощиш DHL бе човек! Значи в тоя "бизнес" с митниците, да "имаш човек" е от първостепенно значение. Ако не внасяш нещо супер специфично и не искаш да правиш някаквя далавера, упълномощи куриера и това е.

Специално DHL мисля, че те представляват пред митница безплатно за дребни неща.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Яну 09, 2020 12:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Мнение Re: БГ митници - как?
DHL имат безплатно митническо представителсво до 3 броя стоки на документ и ако няма да се начисляват митнически сборове (ДДС не е митнически сбор). Обаче, ако искаш ти да се представляваш сам пред митница, се плащат на DHL 24лв да ти оставят стоката в митницата. Пълномощното към DHL е 6лв, от друг град с техен офис документите се пращат безплатно през тяхната мрежа. Митничарите искат скрийншот от поръчката в частта с крайната сумата на плащане (след приспадане на купони, отстъпки и т.н.), на който трябва да се вижда и логото на сайта, също така и извлечение на банковата транзакция за поръчката и непременно описание на стоката на български език. Последното е необходимо за да се впише стоката в митническата декларация.
ПП: На скрийншота трябва да се вижда и стойността на транспорта, тъй като на него отделно се начислява ДДС. Ако е free shipping - не се начислява нищо.


Чет Яну 09, 2020 2:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни