Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: БГ митници - как?
Таксичката трудно обясняват за какво е, последно с някакви недомлъвки споменаха за пощенска услуга. Вземали са ми я за пратки минаващи митница, както и за такива, които са под минималната стойност за обмитяване, но все пак са били отваряни. Явно със съмнения за невярно декларирана стойност. Магазията е отделно. Най-много се озадачих, когато девойката във фирмата, която ми подготвя дискета и декларация, ми връчи и един касов ордер, попълнен. Занесох го на касиерката в митницата, погледна го, взе парите и толкоз. Много натоварена касиерка, даже ордерите са ги изнесли на външно попълване. Бе комунизЪма е жив там.


Пон Юли 20, 2015 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
понеже виждам че няма движение от 2015 да знаете че миналата година тихомълком са направили една промяна
http://www.bgpost.bg/bg/messages/1077
удобството да платиш ДДС в пощата при получаване на пратка до 150 евро/300 лв е премахнато :D
до 30 лв без да се минава митница
от 30 до 300 лв ходиш на митницата
от 300 до 2000 лв пак се минава митница но пощата можела да те представлява и да и платиш 12 лв за услугата
защо прецакаха нещо което бе удобно и държавата си събираше ДДС-то без да го връща като кредит ми е непонятно
сега разбрах това защото от йбей ми дойде нещо което струва $20
сега ще трябва да ходя и губя 1 ден на митницата и да платя сигурно 20-30 лв за попълване на МД-та и други простотии
ей няма такива ГОВЕДА
Бойко тръби по новините как щял да намалява времето което ни губи администрацията, а всъщост на практика правят точно обратното връщат назад нещо което по времето на Царя бяха направили за удобство на хората
как да не им се радваш на некомпетентността!


Пон Юли 10, 2017 1:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ако все още го има гражданското гише на митница София (тази до автогарата), се губи половин час. Ако пък е с куриер, най-добре е да им пуснеш пълномощно.


Пон Юли 10, 2017 1:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
от 30 до 300 лв ходиш на митницата
от 300 до 2000 лв пак се минава митница но пощата можела да те представлява и да и платиш 12 лв за услугата


Не е вярно това, и за суми под 300 лева може да те представлява пощата. И аз разбрах наскоро за тези промени, като си поръчах едни платки за около $100 и очаквах, че както преди само ще платя на място ДДС-то.

Разликата от преди е, че сега трябва изрично да попълниш една декларация, че си съгласен БГ Пощи да те представляват пред митницата и наличието на таксата. След това всички документи ги сканираш и пращаш по email на някакъв адрес. Накрая пак си вземаш нещата от пощата и си плащаш всичко на място.


Пон Юли 10, 2017 1:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
благодаря за уточнението, лелката на гишето директно ме прати в митницата без да ми обясни за тази опция, предполагам е искала да си спести малко работа


Вто Юли 11, 2017 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
благодаря за уточнението, лелката на гишето директно ме прати в митницата без да ми обясни за тази опция, предполагам е искала да си спести малко работа


Аз поне мога да кажа, че чрез пощата в Кърджали ми освободиха пратка от митницата в Пловдив на стойност по-малка от 300 лв. по гореописаната схема. Сега от поща до поща не би трябвало да има разлика, но знам ли ...


Вто Юли 11, 2017 2:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Началото на годината ми дойде по пощата един логически анализатор за около 200$. Викнаха ме на Автогарата. Платих 12 кинта да ме "представляват" пощите, ама ме извика някакъв чичак да обяснявам какво точно е това. Предполагам имат щатен човек от митницата вътре и минаха относително простичко нещата. Но това си е гишето на пощите на митницата. В районен клон искрено се съмнявам, че може да мине процедурата.


Във всеки случай е значително по просто отколкото през големите куриери, дерат 3 пъти повече и мъките с EORI простотиите не ти ги спестяват.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Юли 12, 2017 9:33 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
като чета, и като си спомням - осъзнавам какво означава нормална доставка.
За 10 години тук видях една жива митничарка на лекция за малък бизнес и всички се смяха
на войнишката лекция. Иначе всички пратки първо пристигат, ако има нещо
за плащане - идва по пощата малко по-късно. Но няма никакви обесняния, договорки и т.н.

Един, единствен път ме накара да платя малко повече - пак по пощата,
защото китайците бяха обявили никаква стойност, а беше модел на самолет
2 метра дълъг... Поискаха само да изпратя копие от това какво съм платил,
независимо дали е банка, пейпал и т.н. Не заверено или нещо - просто картинка.

Иначе без обеснения, без проверки, без писане и молби.

А иначе знам и другата страна- Автогара, Терминал 1, Митнически агенции от всякакъв вид,
чакане по половин/един ден и по-няколко, декларации, проформи, фактури,
пълномощни, траги-комични ситуации. Но не ми липсват...


Сря Юли 12, 2017 9:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
В БГ митницата е хранилка за цели поколения "избрани". Като влезнахме в ЕС им бръкнаха яко в задниците. Затова сега всичко де що е извън ЕС се прави максимално утежнено и протяжно за да компенсират.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Юли 12, 2017 12:05 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: БГ митници - как?
Цецо написа:
В районен клон искрено се съмнявам, че може да мине процедурата.


При мене мина в кварталния клон, но сканираните документи ги пратих на мейн на представител на пощата в митницата в Пловдив мисля.


Сря Юли 12, 2017 3:54 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 8:59 pm
Мнения: 76
Мнение Re: БГ митници - как?
Да споделя и аз нещо, пазарувам от ebay от 7 години всякакви неща предимно електронни. От Китай,Тайван и др азиатци, цените са варирали доста като най скъпото е окло 140$ и всички през БГ Пощи до вчера ми идваха без да минават митница. Обаче вчера за едно устройство за което съм платил на китаеца 27$ и free shipping + tracking number, и китаеца е написал на кутията 4$ Пощата ми пращат някаква декларация да попълня за да ми освободят пратката която идвала от Холандия и пишело 4$ ама Митницата се съмнявала в тази стойност!!!!
И сега искат извлечение от pay pal фактурa от еbay, направо се чудя дали да не ги отсвиря то ще ми излезе x 2.


Сря Сеп 27, 2017 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: БГ митници - как?
Това си е нормална процедура, от години е така, и определено е по-лекия вариант. Аз имах лек спор с митничар по подобен въпрос (от митницата в Горна Оряховица ми се обади човека да пита колко съм платил за един телефон), и като се зачудих какво да му кажа ми спомена че за него най-лесно е да хлъзне към габровската митница и да се оправям аз с тях (еори имам, ама висенето по половин ден не мога да си позволя). Та тогава бързо се сетих колко съм платил и му казах. Явно беше проверил вече в али-то и вика "да, толкова горе долу са, ще приемем тая сума" (дето му я казах по телефона). И така дойде пратката и си платих ддс-то и митото, някакви 20-30лв беше.
Казвам го с мисълта че е значително по-лесно от dhl примерно и минаване през агенция и мазни митничари. От тогава гледам да не поръчвам съмнителни неща (телефони), но сега съм заръчал няколко пратки и не знам дали няма да имам дежавю. А ако са махнали опцията да си платя директно ще си е мъка и загуба на време.


Сря Сеп 27, 2017 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз много пъти съм ги казвал, ако няма човек време, нерви или и двете, най-добре да работи с агент, има читави агенти нищо не ти искат, дори не знам от къде се вади това еори, дорине знаех че има еори много след като се появи, просто си плащаш и получаваш, и агентната не съм виждал от години, имам пратка, звъня и тя отива взема товарителници цесии и вс. останало, отива, плаща където каквото трябва и ми се обажда някой да мине да вземе стоката, всичко в рамките на 2-3 часа от момента на излизане на цесията. Е ако е за голяма сума ми се обажда да си платя аз ДДС-то, но за ДДС-та до кум 2-3 хил лв изобщо не ме търси.


Сря Сеп 27, 2017 9:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Това е като си фирма и превърташ стока дето струва хиляди. Иде реч за частни лица с поръчки за 100$, то ако платиш на агента, банкови такси, мито и ДДС и ще идеш на 200$ :)

Просто границата за безмитен/без ДДС внос е кретенски ниска. Не е нормално в страна от ЕС да е 20 евро, толкова струва един обяд в ЕС да го еба. Да я направят 100-200 евро и готово. Едва ли ще обеднее бюджета от това. Е може някой митничар да остане гладен, ама едва ли.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Сеп 28, 2017 8:33 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: БГ митници - как?
ако вноса ви се вижда кеч, трябва да направите един износ (извън ЕС) и тогава ще гледате с друго око на двете тухли.


Чет Сеп 28, 2017 8:56 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни