Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
да, с нулева стойност може да поискат транспортен документ (товарителница) с посочена цена.
ако се пише $10 транспорт е 95% вероятно да мине.
$10 стойност - си под Числото, при което трябва да се навеждаш.

по принцип не е проблем да се мине и митница.
но в нашата мила мутрувина съпътстващите разходи многократно надхвърлят плащането към държавата и трябва да се платят от получателя.

в някой цивилизовани държави, 'несъществен' приход е този, при който разходите за събирането му надвишават самия приход.
едно не сложно изречение, което ако застане като всеобщ принцип, опростява значително работата на администрацията.
явно у нас не е това целта.


Пет Май 13, 2011 9:36 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 10:00 pm
Мнения: 158
Мнение 
В моя случай китаеца сам предложи да пише доста занижена стойност на пратката и да я обяви като sample - не знам това дали има някакво значение. Споразумяхме се и да я изпрати с EMS, което тук се обслужва от пощите, но ми идва на малко по-ниска цена от UPS. Не го питах в крайна сметка какво ще пише като стойност на транспорт но предполагам, че явно е светнат и ще пише 10-20 долара. Сега очаквам да видя на EMS колко време ще им отнеме да го донесат от предградията на Шанхай =)


Пет Май 13, 2011 12:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
EMS от такай фърчи през москва един път на седмица.
ако се случи нашите да въртят далаверка с горивото, може да се окаже, че трябва да чака докато се разчисти опашката от забавен багаж (да кажем още седмица).
общо - 2-3 седмици е нормално. след третата седмица почвай да звъниш на нашия EMS да ги питаш къде ти е пратката.
не че ще се забърза нещо, просто за да си успокояваш нервите и да имаш чувството че правиш нещо.

това, което се вижда през сайта е с последен статус 'напуснало HK', примерно. след това потъва в сивата зона русия-българия и най вероятно ще сменят статуса седмица, след като си получил пратката. уж сме с хипер-супер-най-по центъра за обработка на пощенски пратки (на балканите), ама явно сме пестили от баркод-четци. или някой още не си е прочел ръководството за бутона 'ON'

ако си от софия, вероятно си ходил на също хипер-супер-най-по пощенска станция на митницата. поне ЕОРИ-то се вади на третия етаж.
не се отчайвай, може и да ти дойде пратката :roll:


Пет Май 13, 2011 4:19 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 10:00 pm
Мнения: 158
Мнение 
Надявам се да не се окажеш прав. Щото ако е така то по-добре да ми го бяха изпратили по пощата - почти същото време на доста по-ниска цена. Засега не съм освобождавал пратка от митница, а и честно казано искам и да си остане така. Затова и питах дали може да се направи тази шашма. Засега не съм се отчаял, то още сигурно и не е пусната пратката от изпращача, ама има време. Аз все пак се надявам до седмица да дойде


Пет Май 13, 2011 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Почти всички пратки които получавам са с нулева стойност и нямам никакви проблеми, умишлено всичко което идва от САЩ го поръчвам там и от там ми го препращат, това важи както за пратки под облагаемия така и над, просто не ме кефи да си плащам и в-у транспорта, друг е въпроса ако трнаспорта си го платиш тука.


Пет Май 13, 2011 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Между другото, някой ше ми обясни ли следното малоумие:
Като ми пращат нещо с DHL, трябва да ходя на тъпата митница на летището, където да подавам няква тъпа декларация и да чакам, поради няква причина, минимум 1/2 час. С всичко останало цялата процедура ми губи поне 2 часа. Но когато ми пращат нещо по пощата, ходя на митницата на Веслец и не трябва да попълвам нищо и нещата стават доста по-бързо. Защо е тва разминаване?


Вто Фев 21, 2012 3:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: БГ митници - как?
Щото DHL са чок отворени - то и заради това вече не съществуват тук :D .


Вто Фев 21, 2012 5:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: БГ митници - как?
Реконструктор написа:
Между другото, някой ше ми обясни ли следното малоумие:
Като ми пращат нещо с DHL, трябва да ходя на тъпата митница на летището, където да подавам няква тъпа декларация и да чакам, поради няква причина, минимум 1/2 час. С всичко останало цялата процедура ми губи поне 2 часа. Но когато ми пращат нещо по пощата, ходя на митницата на Веслец и не трябва да попълвам нищо и нещата стават доста по-бързо. Защо е тва разминаване?


Не знам за кой път ще го пиша и аз ... но ДДС се начислява върху всички разходи:
цена + ТРАНСПОРТ + мито + акциз
А декларацията е задължителна при 50+лв разходи (с разлики за физ. лице/фирма)
Според теб ... колко струва само транспорта с DHL ?
така ще си отговориш и сам на въпроса що винаги пишеш!


Вто Фев 21, 2012 6:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Реконструктор написа:
Между другото, някой ше ми обясни ли следното малоумие:
Като ми пращат нещо с DHL, трябва да ходя на тъпата митница на летището, където да подавам няква тъпа декларация и да чакам, поради няква причина, минимум 1/2 час. С всичко останало цялата процедура ми губи поне 2 часа. Но когато ми пращат нещо по пощата, ходя на митницата на Веслец и не трябва да попълвам нищо и нещата стават доста по-бързо. Защо е тва разминаване?


Поредното митническо малоумие. На летището наистина се подава митническа декларация, въпреки, че за дребни суми дължиш само ДДС и на практика нищо не се ОБМИТЯВА. Там обаче има едни фургончета с едни лелки с едни пишещи машини, които заработват по 20-30 кинта да пишат декларации... та затова. Освен това ако няма митническа декларация, няма да ти трябва цесия, съответно DHL няма как да ти приберат 10-20лв и те за една глупава разпечатка.

На Веслец нещата се промениха, откак хората нададоха вой. Затова и по пощата като дойде, не попълваш глупави декларации, не ти трябва цесия, плащаш си ДДСто и си тръгваш бързо. Така трябва да е на летището, ама хранилката ще се разпадне. :evil:

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Фев 21, 2012 6:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: БГ митници - как?
тия дни толкова хранилки изгърмяха - НЗОК (3 милиарда оборот), МЗ (1 миляд оборот само на една фирма за лекарства), агенция по вписванията (носители на приза супер-идиоти), военния министър с нелетящите хвърчила за 450 милиона, транспортния министър с липсващите 1200 вагона, директора на водопада с 3000 язовира, дето нямал диплома... и още хиляди знайни и незнайни сладури и сладурани.

тъжна работа :-&


Вто Фев 21, 2012 7:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Цецо написа:
На летището наистина се подава митническа декларация, въпреки, че за дребни суми дължиш само ДДС и на практика нищо не се ОБМИТЯВА.

Точно. Каката ми взе 15 кинта за тъпата декларация и вика сега отиваш в банката да внесеш ДДС-то и после с митническата декларация и бележката от банката на гишето на митничаря. Аз викам, ми за кво ми е тая митническа декларация за да внеса ДДС? И тя само ми дига рамене и ми се усмихва загадъчно. :) А самата декларация е пълна идиотщина и няма начин обикновен човек да си я попълни сам. Чудя се дали да не нададем вой да се оправят нещата и там. :)


Сря Фев 22, 2012 12:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Вероятно. Ама няма кворум, там се обмитява много рядко на физически лица, предимно фирми са. А те подобни щуротии са ги калкулирали в загубите и така... :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Фев 22, 2012 12:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
рек да не е дошло на името на фирма? защото ако си физическо лице не би трябвало да те карат да пишеш декларации за стока до 300 лв


Сря Фев 22, 2012 10:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
рек да не е дошло на името на фирма? защото ако си физическо лице не би трябвало да те карат да пишеш декларации за стока до 300 лв


Не, физическо лице, на домашния ми адрес, цена около сто долара заедно с транспорта. :)


Чет Фев 23, 2012 1:18 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз поръчах мостри от TI преди 3-4 дена ходих по същия начин на летището, само че сагата беше с FEDeX и ми взеха накрая освен ДДС, декларация 15лв паркинг на тетището 2лв и т.н. - От FedEx и още някакви 34.5 кинта за съмнителни разходи да ми пазят пакетче с размери 20х20х7см. и за това, че два пъти ми звъннаха по телефона може би.
Цялата сага с размотаването по гишетата и предаването на дискети, да не говоря, че видях да плащат на митничар (служител на гише, за да минат дадени документи по-бързо или и аз не знам..., но си му дадоха на ръка грижливо нагънати банкноти)...
Нямам думи, да опиша колко тъпо ми стана от цялата процедура, за да получа безплатни мостри с безплатна доставка аз платих повече от стойността им и се занимавах с идиоти (такива са!!!) 2 часа.
Следващия път digikey или ще се свържа с бюрото им в Прага и ще им обесня да ми ги пратят от там, заради хубавата ни бюрокрация!

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Чет Фев 23, 2012 8:21 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни