Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: БГ митници - как?
Във Варна е много лесно. Ако се стигне до митница, ти изпращат един хвърчащ лист. На него е написано яви се в пощ. клон 28. Това е в сградата на митницата. Има си дежурен митничар който се занимава само с пощенските пратки. Плаща се каквото изчисли митничаря и 2 лева на пощата.


Пет Апр 06, 2018 7:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
За да имаш удоволствието да ти вземат 8 лева, ще трябва да си платиш 23.50 + загубеното време. В същото време камионите с наркотици от турция към европа си минават гратис през българия...

Ако твоята пратка минава гратис през България, също няма да дължиш никакви такси. От какво се оплакваш? Не си дискриминиран или онеправдан.


Пет Апр 06, 2018 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
itso.t написа:
От какво се оплакваш?

Като цъкнеш "buy" в ebay. Се задейства по целия свят Ebay -> Paypal->Visa->твоята банка->Visa->Paypal->Ebay->Китаец1(Продавач)->Китаец2(Доставчик)->КитайскаФабрика->Китаец2(Доставчик)->Китайски пощи->бългърски пощи. Акаунтите ти на сървърите в няколко континента са ъпдейтнати, пратката е минала половината свят и е спряла в митницата.
Знам че искам прекалено много, но все пак има начин да цъкнеш едно копче подобно на "buy" в ebay, което се казва "Плати Мито", да ти вземе 8 лева за ДДТ и да си вземеш пратката от пощата - логично, лесно и просто. А митничаря с едно куче да търчи след камионите идващи от турция и да спира наркотиците.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Апр 06, 2018 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
itso.t написа:
От какво се оплакваш?

Като цъкнеш "buy" в ebay. Се задейства по целия свят Ebay -> Paypal->Visa->твоята банка->Visa->Paypal->Ebay->Китаец1(Продавач)->Китаец2(Доставчик)->КитайскаФабрика->Китаец2(Доставчик)->Китайски пощи->бългърски пощи. Акаунтите ти на сървърите в няколко континента са ъпдейтнати, пратката е минала половината свят и е спряла в митницата.
Знам че искам прекалено много, но все пак има начин да цъкнеш едно копче подобно на "buy" в ebay, което се казва "Плати Мито", да ти вземе 8 лева за ДДТ и да си вземеш пратката от пощата - логично, лесно и просто. А митничаря с едно куче да търчи след камионите идващи от турция и да спира наркотиците.


Моето скромно мнение е че такава дума "митничар" трябва да съществува само в учебниците по история на българския език...
Всъщност даже в световен мащаб.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Апр 06, 2018 12:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: БГ митници - как?
dyaneff написа:
Във Варна е много лесно. Ако се стигне до митница, ти изпращат един хвърчащ лист. На него е написано яви се в пощ. клон 28. Това е в сградата на митницата. Има си дежурен митничар който се занимава само с пощенските пратки. Плаща се каквото изчисли митничаря и 2 лева на пощата.

Кога си ходил за последно? Миналата година, един приятел ми се оплака, че вече не е така и е трябвало да плаща 12+лв за представяне пред митницата + останалите налози.

ike написа:
itso.t написа:
От какво се оплакваш?

Като цъкнеш "buy" в ebay. Се задейства по целия свят Ebay -> Paypal->Visa->твоята банка->Visa->Paypal->Ebay->Китаец1(Продавач)->Китаец2(Доставчик)->КитайскаФабрика->Китаец2(Доставчик)->Китайски пощи->бългърски пощи. Акаунтите ти на сървърите в няколко континента са ъпдейтнати, пратката е минала половината свят и е спряла в митницата.
Знам че искам прекалено много, но все пак има начин да цъкнеш едно копче подобно на "buy" в ebay, което се казва "Плати Мито", да ти вземе 8 лева за ДДТ и да си вземеш пратката от пощата - логично, лесно и просто. А митничаря с едно куче да търчи след камионите идващи от турция и да спира наркотиците.

По принцип има опция да си платиш налозите, но не се предлага от всички търговци. Всъщност, виждал съм го това само за продавачи от САЩ. Това което ти казваш е нещо различно или има нещо не чак това явно като опция?


Пет Апр 06, 2018 2:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
Като цъкнеш "buy" в ebay. Се задейства по целия свят Ebay -> Paypal->Visa->твоята банка->Visa->Paypal->Ebay->Китаец1(Продавач)->Китаец2(Доставчик)->КитайскаФабрика->Китаец2(Доставчик)->Китайски пощи->бългърски пощи. Акаунтите ти на сървърите в няколко континента са ъпдейтнати, пратката е минала половината свят и е спряла в митницата.
Знам че искам прекалено много, но все пак има начин да цъкнеш едно копче подобно на "buy" в ebay, което се казва "Плати Мито", да ти вземе 8 лева за ДДТ и да си вземеш пратката от пощата - логично, лесно и просто. А митничаря с едно куче да търчи след камионите идващи от турция и да спира наркотиците.

Пак: пусни си пратката да мине транзитно през България и няма да имаш подобни драми. Доколкото разбрах, завиждаш на търговците на "прахчета", че техните пратки минавали безпроблемно транзит през страната. :D

А сега по-сериозно. След като не си доволен от реда, ти какво направи, за да се нормализират нещата? Коя институция уведоми за тия неуредици? Ако да, какво ти отговориха?
Или както винаги само си мрънкаме по форумите?


Пет Апр 06, 2018 4:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
itso.t написа:
А сега по-сериозно. След като не си доволен от реда, ти какво направи...

Ми най-лесно,евтино и бързо ще стане през 10км да пусна по една цар бомба с отражател от обеднен уран(100МТ) и след 1000 години нещата ще си дойдат на мастото. Но не ми пука, и без това тази територия от обречена.



P.S. Ако си мислиш че пикаейки срещу вятъра се променя нещо ...

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Апр 06, 2018 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Променя се - краката ти стават мокри...

Аз сега за това което чакам силно се надявам, ако китаеца е написал реалната стойност, да си мине номера с пощата - не ми е проблем нито митото нито таксите в случая - трябват си ми лентите - телевизора не е лош и е с активно 3D - вече не правят такива.


Съб Апр 07, 2018 9:57 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
P.S. Ако си мислиш че пикаейки срещу вятъра се променя нещо ...

Ясно. Не си правил нищо. Чакаш друг да направи, за да си намериш друга тема за мрънкане. :D

Апропо, към момента кой те спира да си подготвиш документите в електрически вид, да ги изпратиш на "български пощи" и да приключиш цялата драматизация с няколко клика на мишката? А ако извадиш още некой лев, пратката ще пристигне на адреса посочен от теб.

Cekins написа:
Променя се - краката ти стават мокри...

Глупостакис на търкалякис...
Ся, ако оръдието ти е много миниатюрно и прекалено меко (в стил майкрософт) е възможно да има и подобни аномалии.


Съб Апр 07, 2018 10:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
itso.t написа:
Апропо, към момента кой те спира да си подготвиш документите в електрически вид, да ги изпратиш на "български пощи" и да приключиш цялата драматизация с няколко клика на мишката?

Спира ме това, че нямам пратка задържана на митницата.
Хората не могат да докажат, че са живи: http://dnes.dir.bg/news.php?id=27026262 а ти искаш да променя процедурата в една бюрократична сиситема. Митничарите много добре знаят как да стане лесно и удобно за хората, затова нарочно са го направили обратното, за да може всяко посещение в митницата да е една Одисея.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Апр 07, 2018 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
......Митничарите много добре знаят как да стане лесно и удобно за хората, затова нарочно са го направили обратното, за да може всяко посещение в митницата да е една Одисея.


+1

И аз се питах същото, когато трябваше да ми обмитят (одедесят) една кола.

Отговора получих бързо, когато за целта, се наложи да прибягна до услугите на една от многото частни кантори, намиращи се в съседната на митницата сграда.

В заключение - желязна корупционна схема със силно недоказуем характер.


Съб Апр 07, 2018 4:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Хайде да не намесваме корупцията, това е лоша дума, аз много пъти съм писал, изпомзвайте агенти и не де занимавайте с глупости, не струват нищо и пестят времв, често и пари, а за грешни декларации пратката може и да бъде ко фискувана.


Съб Апр 07, 2018 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Тони, когато внесеш кола от EC и на митницата ти поискат копие от кръщелното свидетелство на баджанака на продавача, и докато ти се чешеш по тиквата, служителят те насочи за съдействие "при оформянето на документите" към конкретна фирма от отсрещната сграда, това, как би го нерекал?

Нещо повече. При същата тая случка, която се случи с моя милост през 2002 ра, бяхме заедно с един приятел, който също мина по тоя път с неговата кола. Няколко месеца по-късно нашата митница направила проверка в италианската автокъща от която беше закупена неговата кола, дали договорът бил действителен (колата бе докарана на собствен ход с италианските номера). Охлювът от автокъщата, явно решил да укрие продажбата, декларирал, че не е подписвал такъв договор. Митницата осъди моя приятел да заплати ддс - то с лихвите и някаква глоба.

Тъй че, моля, не ми казвай да не използвам думата "корупция", що се касае до българската митница.


Последна промяна lcr на Съб Апр 07, 2018 9:09 pm, променена общо 2 пъти



Съб Апр 07, 2018 9:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: БГ митници - как?
ToHu написа:
Хайде да не намесваме корупцията, това е лоша дума, аз много пъти съм писал, изпомзвайте агенти и не де занимавайте с глупости, не струват нищо и пестят времв, често и пари, а за грешни декларации пратката може и да бъде ко фискувана.

Става дума за хора с малки пратки за лична употреба, рядко получавани. За тях агентите не променят факта, че плащат за една безумна процедура изкуствено създадена с цел източване и тормоз на обикновеният човек. Така де, митничарите трябва да имитират дейност докато тировете с контрабанда безнаказано минават покрай тях.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Апр 07, 2018 9:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: БГ митници - как?
ike написа:
Митничарите много добре знаят как да стане лесно и удобно за хората, затова нарочно са го направили обратното, за да може всяко посещение в митницата да е една Одисея.

+1

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Апр 07, 2018 9:08 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mvnaudio и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни