Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: БГ митници - как?
Не ми е проблем, че са няколко пратките. И преди са ми го правели, ама пристигаха заедно, и само бумащината беше повече. Обаче таз мизерия с трите различни дати за пръв път ми се случва. Хем две от пратките са от УК, от едно и също място, с няколко минути разлика в изпращането, и по-рано изпратената щяла да дойде последна.

Цитат:
Няма митници, споко, смениха си данъчните регистрации с европейски.

Белгийското ддс и преди го имаха и работеха с него, само немското е ново. Надявах се да се организират и всичко да идва от складове от ЕС като тоя в Белгия, ама ядец.


Чет Яну 07, 2021 1:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Фарнел да се организират???? Е има и по-смешни неща, ама... Аз лично винаги съм се чудил тая компания как съществува въобще.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Яну 07, 2021 2:06 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: БГ митници - как?
Цецо написа:
Фарнел да се организират???? Е има и по-смешни неща, ама... Аз лично винаги съм се чудил тая компания как съществува въобще.

Съществува заради всички които пазаруват от днеска за утре. Както и техните последователи ТМЕ :)


Чет Яну 07, 2021 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
То това, че е от днес за утре не е причина. И Digikey, Mouser, Arrow са от днес за утре, само че са на светлинни години като услуга от Фарнел... и ТМЕ.

Аз се надявах като ги купи Avnet малко да ги очовечи, ама то май по-лошо стана.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Яну 07, 2021 6:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
Цецо написа:
Фарнел да се организират???? Е има и по-смешни неща, ама... Аз лично винаги съм се чудил тая компания как съществува въобще.


Английската инерция/консервативност ги крепи, както и 120 дни забавено плащане към доставчиците.


Чет Яну 07, 2021 10:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз за всички тия години имам май една поръчка от фарнел и то не беше директна а през Комет, то по онова време май нямаше и как да направя директна от БГ. Диджи и Маусер в повечето случаи са повече от достатъчно, въпреки че за определени неща ТМЕ докарва много интересни цени, примерно захранвания Meanwell, подобни цени имаме само от още 2-3 доставчика в Европа. В САЩ пробвах всякак, през същия доставчик дето уж в Европа ми го кара /ама за САЩ нямал права/, през самите meanwell /бизнес девелопмънта им за САЩ ми е и познат при това/, през уж големи дистрибутори но разликата си е доста осезаема, нещо от сорта 45 срещу 60.


Пет Яну 08, 2021 8:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: БГ митници - как?
Ползвах фарнел само щото беше бързо, поръчка днес я получавам утре. Иначе от маузер, там идва след 3-4 дни. С бързото обаче изглежда се приключи и ще ги забравя.

Двата пакета пристигнаха вчера, третия гледам куриерът му е добавил още един ден закъснение, вече казват вторник. Какъв му е проблема, като е пратен заедно с единия от тези вчерашните от същото място и по същото време, даже няколко минути по-рано, идея нямам.


Пет Яну 08, 2021 9:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
И фарнелци са се изтаковали. Последната поръчка я изпратиха без адрес на получателя, та се наложи да я издирвам. Питах куриера как става тая работа. Не знаели. Питах и дали бих могъл чрез тях да изпратя пратка без адрес на получател. Ами не можело. :D
Във фактурата на доставчик и клиент имаше само няколко четими символа. Всичко останало беше попълнено с въпросителни.
Не им се отразява добре тоя бронхит на англичанските пичове. :D


Пет Яну 08, 2021 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: БГ митници - как?
В крайна сметка, тоз пакет дето беше нарочен за вторник, пристигна ненадейно днес. Излиза, че куриерът се е презастраховал заради митницата и оттам дългите срокове. Накратко, поръчка направена в сряда, два от пакетите пристигнаха в четвъртък, третият в петък. Приемливо, значи фарнел все още няма да го отписвам.


Пет Яну 08, 2021 2:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: БГ митници - как?
741 написа:
...добавил още един ден закъснение, вече казват вторник. Какъв му е проблема, като е пратен заедно с единия от тези вчерашните от същото място и по същото време, даже няколко минути по-рано...

Бачкат кат стек на mcu , първи запазен , последно възстановен... :P

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Нед Яну 10, 2021 4:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4574
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: БГ митници - как?
Бях забравил как е, но днес си припомних с пълен цвят... Всеки път когато имам вземане-даване с българските митници се доближавам с една стъпка към кариера на професионален терорист. Ама то и така си трябва защото те самите са такива!
Та така... да се оплача и да питам ако има желаещи да помагат при залагане на експлозивите около бърлогата им

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Яну 13, 2021 9:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
ммм мекушав ще излезеш, искаш лесно да им се размине, аз бих заложил на дълги и мъчителни изтезания, не че съм видял нещо лошо, най-вече защото не съм се срещал лично .. ако изключим една пратка която трябваше да освободя лично от митницата на гарата, но учудващо стана много лесно и само с две ходения :)


Сря Яну 13, 2021 11:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: БГ митници - как?
Положителен опит с Български пощи.

На 27.01. получих смс, че пратката, която чакам подлежи на обмитяване. На сайта им има необходимите документи, които трябва да им се изпратят. Имах малко съмнения относно подписването им(не открих дали може с електронен подпис), но след проведен разговор с клона, където е пратката ги подписах и им ги изпратих по email. Днес получих смс, че пратката е в местния клон. Платих ддс-то и 12 лева митническо представителство и си я взех.
На фона на горчивия опит от преди десетина години (два дни обикаляне по митница, банка и т.н.) съм изненадан много приятно.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Фев 01, 2021 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
syscop написа:
Положителен опит с Български пощи.

На 27.01. получих смс, че пратката, която чакам подлежи на обмитяване. На сайта им има необходимите документи, които трябва да им се изпратят. Имах малко съмнения относно подписването им(не открих дали може с електронен подпис), но след проведен разговор с клона, където е пратката ги подписах и им ги изпратих по email. Днес получих смс, че пратката е в местния клон. Платих ддс-то и 12 лева митническо представителство и си я взех.
На фона на горчивия опит от преди десетина години (два дни обикаляне по митница, банка и т.н.) съм изненадан много приятно.



И моята мина така, обаче...
1. На 17 дойде в България
2. На 19 получих SMS че подлежи на митническо освобождаване и статуса и се смени на "митническо оформяне". Същия ден им пратих документите.

...и.... нищо. Ни дума, но вопъл, ни стон. :)

3. На 25 им звъннах да питам какво става. 3 минути чакане "да се освободи оператор".
4. Питах какво става, издириха ми мейла и казаха че ще предадат документите за освобождаване. А като ги питах защо до сега не са ги предали, ми се отговори с удобната "дъвка" за всякаква несвършена работа - Covid19. :)
5. На 27 си я взех от "местната" поща, където приемат само кеш, та търчах да тегля от банкомат, щото след 10 минути затваряха. Ако не бях следил щях да хартисам за другия ден - не че щеше да е нещо критично де.


Та, всичките са маскари. Все пак не-ходенето до митница си е драстичен напредък, но го направиха заради съкращения, които пък в резултат от прегрупиране в митниците. Поне за София преди се ходеше в митническата станция на Митница София, където последно предлагаха и попълване на митническа декларация срещу 7лв. Вероятно щях да си взема пратката 8-10 дни по-рано при стария режим.


Пон Фев 01, 2021 2:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
sparkybg написа:
Та, всичките са маскари. Все пак не-ходенето до митница си е драстичен напредък, но го направиха заради съкращения, които пък в резултат от прегрупиране в митниците. Поне за София преди се ходеше в митническата станция на Митница София, където последно предлагаха и попълване на митническа декларация срещу 7лв. Вероятно щях да си взема пратката 8-10 дни по-рано при стария режим.

Аз имам същия опит като Sparkybg, като спокйно бих казал, че съм освободил повече от двуцифрена бройка пратки, като всяко совобождаване е отнело по-малко от половин час, да не кажа 15 мин. Спомням си само един път в който съм ходил 2 пъти защото изпращача китаец беше сложил много ниска сума и ме накраха да ми издаде фактура. Освен това моя спомен за цената на обслужването е 4 лв., а не 7. Верно е че имаше няколко случая в които не дължах ДДС (стойността беше по облагаемия минимум), но въпросните 4 лв. си ги плащаш като поп :D


Пон Фев 01, 2021 3:13 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни