Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: БГ митници - как?
Аз се чудя друго нещо - из olx-а са се навъдили прекупвачи които продават китайски телефони, например моделите на xiaomi.
Интересното е че като направиш сметката няма шанс да плащат ддс/мито - просто цените им са по-ниски. Т.е. намерили са начин да скатават ддс-то. За момента се сещам за опцията да прекарват през друга държава от ЕС, където лимита е по-висок - бях чел че в Испания лимита е ... 1.5кг, независимо от стойността. Та биха могли да ги завъртат оттам и после да им ги препращат насам.
Друг вариант може да е някой странен куриер, които да минава метър - имах съмнения за S.F. express, но нямам нищо черно на бяло.
Та тия "търговци" прехвърлят по няколко телефона на седмица, и то на цени за които ако на един ги ударят с ддс-то ще им затрият печалбата за доста време.


Чет Сеп 28, 2017 8:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: БГ митници - как?
по-вероятно ми се струва -да са някакви "контролирани" търговци,
не независими предприемачи; ама тез неща са ми далечни и сигурно бъркам;


Чет Сеп 28, 2017 8:38 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение Re: БГ митници - как?
Много често съм пазарувал от Китай на цени по-ниски от Алиекспрес и другите онлайн магазини - през алибаба си се свързваш с подходящ търговец и с подходяща бройка много често цените са на 50% надолу. Така че - спокойно може и да им плащат ддс и мито и пак да остава за тях. Пореден пример от миналата седмица - дръжки с подгрев за мотор - из алиекспрес под 10 долара ги няма (и то с 40% отстъпка според тях), тайфата си направихме групова поръчка на 10 броя през алибаба за 4.50 на брой с доставка до БГ. Като им платим ддс-то (щото са под 150 евро и мито няма) - пак са доста по-евтини от тези в алиекспрес :-)

_________________
In God we trust. All others must submit an X.509 Certificate


Пет Сеп 29, 2017 7:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: БГ митници - как?
Съмнявам се - не говорим за рядко поръчвани продукти за които може да сложат надценка 50% и после да правят отстъпки. За телефоните цените са доста изстискани и това да ти смъкнат 1-2 долара е максимума. Все пак не говорим за търговец който може да поръча 100-1000 броя, поръчват по 1 от няколко модела, даже не могат да покрият всички цветове, та често те оферират да ти звъннат другата седмица като дойде модела който търсиш.
Сметката е проста - виждаш в olx някой модел, примерно на xiaomi че са популярни и лесно се търсят. Намираш на колко ги дават, и търсиш в али/тао или където си избереш - като сметнеш цената на която ги продават излиза по-евтино от най-ниската цена + ддс.


Пет Сеп 29, 2017 4:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
в алиекспрес нали не мислиш че са производители :D
там марджина е 50% от цената на която купува
просто хората са намерили по-директна връзка към източника


Пет Окт 06, 2017 2:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: БГ митници - как?
Хм, 50% може да е за долни гащи или подобни стоки, ама за електроника си мисля че цените са много близо до доставните. Сигурно мтел може да вземе на 10-20% по-ниска цена, но не и някой прошляк дето продава 5 телефона в месеца.
Както и да е - темата беше по-скоро ако някой има идея за подобен "безмитен" канал, като не изключвам и възможността такъв да няма изобщо.


Пет Окт 06, 2017 3:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами да кажем така, тези които са производители, има нр малко, са склонни да свалят между 20-30% от обявената цена ако им отидеш на крака, това без обеми, за обрми сигурно и повече, но тук визирам по-скъпи скъпи съоки, лед стени, столове и др. и като казвам че не вземам количества, имам в предвид че не купувам 1 кв.м стена или 2 стола, но не е и 2000 кв или пък десетки хиляди столове.


Пет Окт 06, 2017 7:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: БГ митници - как?
В Алиекспрес повечето цени са с "безплатна" доставка, което вероятно значи че доставката е включена в крайната цена. Това значи че ако си купиш 5 бройки, ще те ушият 5 пъти за доставка.
Ако намериш същото нещо в ибей, с отделна доставка, може да се окаже по-евтино да купиш няколко неща (понеже става комбинирана доставка). Както се е и случвало.
В алибаба цените са по-ниски, ама там си говориш директно с търговеца и си уреждате взаимоотношенията допълнително. Няма купи с един цък. Отделно че доставките явно силно зависят от грамажа на пакета (ама доста силно), като стъпката май е през 100 грама (ако не и по-малко).

Още нещо любопитно - в алиекспрес, всичко което е обявено над определена цена (мисля че беше 3 долара) задължително има реален тракинг номер (което също струва пари).


Вто Апр 03, 2018 5:30 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: БГ митници - как?
Някои търговци предлагат доставка с DHL и платени митнически разходи . Аз така си купих MI5 преди една година за 440лв дойде за една седмица .
Например : https://goldway.aliexpress.com/store/31 ... 6a7dwyhr2R
Продавача 1-2 пъти седмично праща събраните поръчки на неговия човек в UK който им плаща митата след което ги препраща на купувача . Ако телефона е по скъп идва по изгодно да си го поръчаш с DHL


Вто Апр 03, 2018 7:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Преди месец си поръчвах 2 бр. нещоси от иБей с отделна доставка - таксува ми две доставки. Цената с фри шипинг си беше същата като на тези без, събрани с шипинга - демек няма значение. Досега от иБей не са ми пращали с обявена цена над 15$ ама и аз поръчвам все резервни части или разни джунджурии. Сега чакам коплект LED подсветка за един 40" LCD за 100 лв. - дано китаеца да не е написал колко струват реално, че ще трябва и аз да тръгна по на митниците.


Вто Апр 03, 2018 8:26 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: БГ митници - как?
Решат ли че нещото е скъпо въобще не ги интересува какво пише на пакета :)


Вто Апр 03, 2018 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Е то все пише "spare part". Най-скъпо беше LCD+touch за един таблет - към 40$. То аз все това купувам де - щерката още един телефон ако счупи и отварям сервиз - има в актива си : 2 пъти един и същи таблет, 1 път друг, един телефон (тоталка от първо изтърване), и още 2 пъти един и същ телефон, като втория и път беше под месец след като му смених дисплея - всичко това в рамките на година и половина.


Вто Апр 03, 2018 8:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: БГ митници - как?
Cekins написа:
Преди месец си поръчвах 2 бр. нещоси от иБей с отделна доставка - таксува ми две доставки. Цената с фри шипинг си беше същата като на тези без, събрани с шипинга - демек няма значение. Досега от иБей не са ми пращали с обявена цена над 15$ ама и аз поръчвам все резервни части или разни джунджурии. Сега чакам коплект LED подсветка за един 40" LCD за 100 лв. - дано китаеца да не е написал колко струват реално, че ще трябва и аз да тръгна по на митниците.


Аа, щото има чалъм там. Има един бутон дето казва "искай тотал от търговеца" и търговеца ти променя цената...
Естествено трябва да се гледа и раздела за доставна цена и колко струва всеки следващ артикул от същия продавач...
Така де, ама тотала явно си важи във всички случаи. Аз така се спазарих с един руснак наскоро - доставката от 35 долара стана 11.
Но пък с един китаец пропуснах и ме таксува 5 пъти за доставка. После някои неща дойдоха счупени и ме рефъндна с 30%, ама на него вероятно му е излезнало безплатно, щото нали 5пъти доставка...


Сря Апр 04, 2018 12:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: БГ митници - как?
Голям фън, днес ходих за пратка от 40 лв. до български пощи. Ще ме представляват пред митниците за 3.50 + 12.00 лв + ДДС на пратката. Или ако искам сам да ходя на митница, там знаем как е...


Чет Апр 05, 2018 9:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
За да имаш удоволствието да ти вземат 8 лева, ще трябва да си платиш 23.50 + загубеното време. В същото време камионите с наркотици от турция към европа си минават гратис през българия...

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Апр 06, 2018 3:10 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни