Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Щото шефа иска да се оттренира ситуацията. Стоката е SmCo магнитни съединители 10 комплекта за около $1600. Мито няма (или беше нещо като 50-60 лв.) ама ДДС 20% има и митничарите искат да видят превода на всички налози по тяхна сметка и тогава дават документа с който да си вземем кашончето. И пак че митничаря познат с шефа, че даде да си ги вземем преди да платим. DHL имат и някакви варианти за по-сериозно митнически представяне за фирми - и сякаш излиза по на далавера от тая цялата гимнастика дето я правихме.


Пет Яну 10, 2020 11:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами ако си фирма, за мен това са вариантите - имаш си човек на заплата, който освобождава, плащаш на външен контрагент да го прави или упълномощаваш куриера.

Всичко друго е несериозно, редови служител да го занимаваш с тая глупост...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Яну 12, 2020 10:56 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Най-добрият вариант е да си намериш агент с който да работиш. Аз използвам агент и никога не съм имал проблем за нищо. В една от фирмата си има и човек, пари на вятъра, да малко по-евтино може би тъй като имаме много вносове, но човека не става, в крайна сметка излиза по-скъпо. Ако намериш правилния да, ама това е рядкост. Ако имаш по-малко от 40-50 вноса на месец по-добре външен агент, те си имат и контактите.


Нед Яну 12, 2020 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами нямам спомен на двете фирми общо повече от 5-6 вноса на година - говоря за внос от извън ЕС. Агента ни взе 72лв. за услугата. ама това което направи е да подготви някакви документи - даже не е ставал от бюрото си. Цялото търчане беше от нас. Виж - ако агента беше оправил всичко до край и само DHL да ни го докарат на крака съм съгласен. Ама не стана така. Че даже и някаква такса за трансфер от София до Разград на DHL платихме.


Нед Яну 12, 2020 2:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами зависи от агента. Моята агента прави всичко, взема цесиите, подготвя документите, внася мита и ДДС-та стига да не са големи, ако са големи ни изпраща попълнени платежно, минава през митниците, абе всичко. Реално отиваме и си вземаме стоката, и Обикновенно става в рамките на един ден.


Нед Яну 12, 2020 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Еми всичкото ходене си го направихме ние и ми замина на практика целия ден. И агента си взе парите без да е мръднал от стола си.


Нед Яну 12, 2020 9:12 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами зависи от агента, ако си в София мога да ти дам контакт на този с който работим.


Нед Яну 12, 2020 11:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: БГ митници - как?
Да питам нещо. Не знам дали става дума за това из темата, но агенция митници има "нова" услуга и на хартия би трябвало да може човек сам да си подаде електронно заявление и сам да си освободи стоката. Пише на сайта на митниците, че трябва да имаш електронен подпис, ЕОРИ и регистрация. Някой правил ли го е това? За колко време става?
Благодаря!

_________________
www.elkran.com


Съб Фев 01, 2020 10:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: БГ митници - как?
Да ти кажа честно, май е възможно. Ние с жената като се мотахме, агента влезе с наша регистрация и електронен подпис. После измънка няква глупост че трябвало да си купим някакъв софтуер обаче го мернах с крайчеца на окото си как си влезе от стандартен браузер. После и митничаря каза че можело, ама било по добре агента да го направи, че знаел какво прави. Естествено не щат да сдават 100-тачаката дето я изкарват с три клика в браузера и се праят на ущипани.


Пон Фев 03, 2020 12:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: БГ митници - как?
Cekins написа:
Да ти кажа честно, май е възможно. Ние с жената като се мотахме, агента влезе с наша регистрация и електронен подпис. После измънка няква глупост че трябвало да си купим някакъв софтуер обаче го мернах с крайчеца на окото си как си влезе от стандартен браузер. После и митничаря каза че можело, ама било по добре агента да го направи, че знаел какво прави. Естествено не щат да сдават 100-тачаката дето я изкарват с три клика в браузера и се праят на ущипани.

Е то точно това е.
гигатнската съпротива на всички червеи по хранителната верига...
точно затова електронното правителство дето се почна още по времето на Никито Василев срещна такъв отпор. за нещо което ти изисва ел подпис и три клика в браузера имаш митнически посредник, няколко митнически служителя, и някой склададжия. и на всички редновната заплата им се вижда малко и по канален ред ,, склададжията обяснява как стоката я няма, митническият служител те съветва кой митнически посредник може да ускори нещата за да не си загубиш два три дена да доказваш че стоката ти е там, и за да не ти връщат документите заради изпусната запетая.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Фев 03, 2020 1:22 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение Re: БГ митници - как?
Ако никога не си попълвал митническа декларация - определено ще се озориш ... аз лично предпочитам да го предоставя на някой друг цялото това упражнение, отколкото да се бия сам с тарифни номера и една камара кодове ...

_________________
In God we trust. All others must submit an X.509 Certificate


Вто Фев 04, 2020 3:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Ами аз макар че знам как се попълва никога не съм горял от желание да го правя, нито в БГ нито някъде другаде, елв пък в САЩ.


Чет Фев 06, 2020 9:51 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение Re: БГ митници - как?
След 3 месеца престой в митницата моята сага приключи с връщане на пратката в Китай :) .Първо си бях подал документите на хартия в пощенския клон седмица след СМС-а.След 2 месеца чакане разбирам ,че са се затрили.После 3 дена телефонни разговори всеки път с различна госпожа.После поне 4 мейла ...


Сря Фев 12, 2020 6:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Мдаааа дано поне ти върнат парите ... колко работа и време спестява един агент, лошото е че не винаги им се занимава с такива пратки.


Сря Фев 12, 2020 8:10 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
вярно ли? след 20 години...все тая


Сря Фев 12, 2020 8:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grubi и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни