Отговори на тема  [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Следваща
БГ митници - как? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
ДДС-то се събира от изпращача, който трябва да има регистрирано EORI и VAT-ID за ЕС страната за която изпраща
в края на месеца се очаква натрупаното ДДС да се внесе по сметката на страната в която стоката е изпратена

по същия начин стана и с UK от 01.01.2021
Ако изпращаш през Amazon или ebay те ти събират ДДС-то и имат вече регистрация, така че внасят по UK сметка събраното ДДС
Ако си соло електронен магазин и искаш да пращаш пратка до UK до GBP 135 трябва да имаш VAT-ID и EORI в UK и да плащаш всеки месец събраните данъци и такси.

Предполагам че Aliexpress, Taobao и т.н. ще регистрират VAT-ID и EORI в някоя ЕС страна и ще пращат всичко там а след това ще разпращат вътре в ЕС.

отпада лимита от EUR 22 за пратките без ддс и такси, всяка пратка ще се обмитява

Идеята е да се спре неплащането на ДДС от китайските пощенски пратки, в горния линк пише че се очакват 7 bn евро ДДС които сега се губят.


Вто Яну 05, 2021 12:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
...Ако си соло електронен магазин и искаш да пращаш пратка до UK до GBP 135 трябва да имаш VAT-ID и EORI в UK и да плащаш всеки месец събраните данъци и такси...

Искам да видя как български или UK данъчен прави проверка за невнесено ДДС на китайски електрически магазин и му налага санкция.
Искам да видя и жеста който ще му покажат от китайска страна. На забавен кадър...


Вто Яну 05, 2021 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: БГ митници - как?
Бъди сигурен че ще го измислят, Британците стотици години са се занимавали с колониите, където положението е било доста по зле от сегашен Китай


Вто Яну 05, 2021 12:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
отпада лимита от EUR 22 за пратките без ддс и такси, всяка пратка ще се обмитява


Обмитява или облага с ДДС? Обмитяването е сложната част, защото включва едни "заинтересовани" лица. ДДС-то - майната му, на китайския боклук за 30лв., дали ще ми начислят ДДС или не - все ми е тая.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Яну 05, 2021 1:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
Идеята е да се спре неплащането на ДДС от китайските пощенски пратки, в горния линк пише че се очакват 7 bn евро ДДС които сега се губят.


В това има резон... И мен не ме притеснява, че али-то ще ми начислят ДДС. Даже донякъде ще е от полза, защото ще е по-лесно местни търговци да препродават китайски стоки.
Така няма да се чудя дали да си го поръчам от някой нашенец или да чакам 2 месеца за по-евтино.

Но това е на теория. На практика - ша видим. Сигурен съм, че нашите данъчни ще са много щастливи да приспадат ддс по китайска фактура. И много търговци ще им се наложи да внасят ДДС двойно. Демек пак ще чакаме по 2 месеца... че и повече, щото най-вероятно при освобождаване ще проверяват дали е платено ДДС-то и проверката по едни или други причини няма да минава всеки път ;-(


Вто Яну 05, 2021 1:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: БГ митници - как?
miro_atc написа:
Сигурен съм, че нашите данъчни ще са много щастливи да приспадат ддс по китайска фактура. И много търговци ще им се наложи да внасят ДДС двойно. Демек пак ще чакаме по 2 месеца... че и повече, щото най-вероятно при освобождаване ще проверяват дали е платено ДДС-то и проверката по едни или други причини няма да минава всеки път ;-(

Не мисля, че ще има приспадане на ддс при тоя механизъм. Доколкото виждам, той е за доставки до крайни клиенти. Продавачът или куриерът внасят ддс, след това стоката се брои за освободена доставка и няма нищо за приспадане.

От четенето по диагонал останах с впечатление, че вариантите ще са три: или търговецът се регистрира в държавата по тоя механизъм, или оставя куриера да начисли и внесе данъка, или стоката си минава по стандартната процедура с митническа декларация, вече независимо от стойността.


Вто Яну 05, 2021 2:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
При нас решиха въпроса генерално - 8Евро за декларацията, а ДДС-то е 25% на колкото е обявено - 1-2-3-100 долара и т.н.Досега е живота си съм виждал една жива шведска митничарка, която се правеше на важна на някакъв семинар за предприемачи... и май не и обърнаха внимание.
Всеки си плаща (малко, много) и митници виждаш само ако сгазиш лука сериозно или си решил да внасяш опасни стоки. Но всичко е смазана машина.


Вто Яну 05, 2021 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: БГ митници - как?
Значи, ако си купя лаптоп от някой занзибарец и оня се изскръндзи да прати ДДСто - трябва да очаква българските данъчни да му разбият вратата?!
Или ще видя лаптоп чак когато ДДСто пристигне?
Бамааму!


Вто Яну 05, 2021 3:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
bongo_x2 написа:
Или ще видя лаптоп чак когато ДДСто пристигне?


имаш бинго, Бонго :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Яну 05, 2021 3:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
3aek написа:
Бъди сигурен че ще го измислят, Британците стотици години са се занимавали с колониите, където положението е било доста по зле от сегашен Китай

Ами обикновено първо се мисли какво и как ще се прави и тогава се предприема нещо. Че иначе става малко като с нашия НАП и СУПТО или каквото беше.

В крайна сметка няма какво толкова да се мисли. Това би било не лош начин за употреба на кривите краставици които никой в европата не може да консумира. Продават ги на собствениците на китайски електрически магазини, които биха могли да ги предоставят за употреба на данъчнитe от UK дошли на данъчна проверка. Да си ги монтираt в dark side...


Сря Яну 06, 2021 10:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Я кажете, за частни /пощенски, не фирмени/ пратки по DHL, на кой звъните по телефона
DHL Express / DHL Freight / БГ пощи / Локален доставчик - Спиди или или някой друг?
Тракинга го виждам в Швеция, в Германия и после всичко потъвав небитието...


Сря Яну 06, 2021 12:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
Grubi написа:
Я кажете, за частни /пощенски, не фирмени/ пратки по DHL, на кой звъните по телефона
DHL Express / DHL Freight / БГ пощи / Локален доставчик - Спиди или или някой друг?
Тракинга го виждам в Швеция, в Германия и после всичко потъвав небитието...


Незнам за Швеция как е, но за Германия, локалната поща се обслужва от DHL. Ако пуснеш пратка от там и не кажеш изрично, че искаш Express, ти я пускат като обикновенна поща, респективно в БГ я поемат БГ пощите, там тракинга е ясен... т.е. липсващ.

Ако кажеш Express в Германия, я пускат към нашия DHL и нещата са вече други, но и цените са други. Питай на място, те лелките ги знаят тия неща.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Яну 06, 2021 12:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: БГ митници - как?
Археологията изясни нещата...Немските пощи са DHL
DHL Express са едно, там пратката излиза до Helsingborg
Същото е на dhl.bg
dhl.de - излиза, че минава през Neumunstern, Feucht и т.н.
Това е с 10 цифрения номер.
После в Германия му слагат CF9цифриDE...и идва в България през Рапидо/Спиди/БГ Пощи
Много любезни каки от DHL express и Freight, но тракинга след Германия май е пълен булшит, плюс, че германците (защо ли се учудвам) пренаписват тракинга с техни букви.
т.е. за относителното евтините пратки кашон/60/40/40/20кг/50-60Евро системата е Халифакс, но пак е по-сигурно от обикновенни пощи...поне в части от марширута


Сря Яну 06, 2021 1:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: БГ митници - как?
Някой правил ли е поръчка от фарнел тая година? Да знам дали сегашното вече ще е практика, или аз съм карък.
Поръчка с 10-15 позиции с всичко налично ми я разцепиха на три пратки, с обявени три различни дни на доставка. Гледам фактурите всички от ЕС, с немски и белгийски ддс номера, няма да съм аз който се занимава с митницата, ама от маузер от щатите като нищо може вече да става по-бързо.


Чет Яну 07, 2021 1:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: БГ митници - как?
То не е от тая година, от как ги взеха AVnet стана тая работа...

Няма митници, споко, смениха си данъчните регистрации с европейски. Все още повечето неща идват на другия ден, но все по-често се бавят и с дни.

Мене питаш ли ме като сме на акунт с фактури? Последния път ми раздробиха една поръчка на 6 пратки/фактури на обща стойност под 100 евро... 95 конектора от едно място, 5 от друго. Само времето да попълвам нарежданията ако сметнеш... Пак добре, че вече превода е евтин. Иначе сигурно само пощенските разходи и времето за опаковане са били повече от стойността на пратката.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Яну 07, 2021 1:38 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 313 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни