Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Колеги, задава се сериозна конкуренция 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Колеги, задава се сериозна конкуренция
Глупостите нямат край :)
Цитат:
Ромите могат да станат добри компютърни спецове

- Г-н Филипов, как ще се конкурирате с образователната програма на "Евророма", за която вече са намерени 210 млн долара?
- Защо не казват откъде ще вземат тези пари, кой е донорът им? За мен това означава, че парите още ги нямат. Те говорят за средствата, осигурени по декадата - това са пари от Сорос, от Световната банка и от българското правителство. Ако говорят, че имат донор, нека кажат откъде идат. На мен, например, Сорос ми е казал: "Когато се обособиш като политическа единица, можеш да кандидатстваш с проекти". И ние се готвим да поискаме средства. Бил съм служител на Сорос 7 години и се познаваме добре с него. Имаме идея за създаване на ромски екипи, които да се занимават с компютърни технологии. Виждате, че в Индия това е много популярно и успешно. Отначало ще започнем с малко. Планираме проект в Русенско. Знаете ли че Соня Асенова, която трябваше да влезе в парламента като ромска депутатка, но се отказа заради работата си, е много добър компютърен специалист? Тя специализира в Швейцария и показа една много висока класа.
- Кои са другите важни акценти в предизборната ви платформа?
- На 25 март ни предстои среща с ромския елит от цялата страна, на която ще обсъдим платформата и ще съберем мнения и предложения. Основният акцент е социалната политика и реалното създаване на работни места. В момента имаме подготвени 8 проекта, с които кандидатстваме към министерство на труда и социалната политика. Разчитаме поне половината от тях да бъдат одобрени. Те са за трайни насаждения и билки. Един от проектите пред СИФ е за създаване на овощна градина в с. Рогозен, община Хайредин. На първо време ще се разкрият 50 работни места за засаждане, а след 3 години до 300 работни места. Ако бъдат одобрени 4-5 наши проекта, това означава работа за около 1500 души. Но не смятаме само да садим боб и картофи. Повече от 1000 са ромски фирми, които работят успешно. Имаме и други много сериозни намерения, но не искаме да ги обявяваме предварително.
- С НДСВ ли ще се явите на изборите?
- Засега нямаме интифа за коалиционно партньорство с НДСВ. Имаме принципни покани от всички сериозни парти, с изключение на ДПС. Всичко ще решат местните структури. На местните избори в София например на мен ми се искаше да подкрепим кандидатът на НДСВ Васил Иванов-Лучано, но решиха да застанем зад Софиянски и така стана.
- Искате ли ваш министър в следващото правителство?
- Трябва да има поне един ром министър и няколко зам.министри. Редно е да имаме зам.министри на социалното министерство, на здравното и на МВР. Американците, когато са имали проблеми с чернокожите, са ги интегрирали навсякъде във властта.


Пет Мар 25, 2005 10:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Лошо нема. Ако се къпе редовно и не ми краде мишката всека вечер, ще си помисля дали да работя с ром. Макар че предпочитам водка.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Мар 25, 2005 11:24 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
И к'во сега? За нас остава да празним кофите по улиците? :cry:


Пет Мар 25, 2005 12:45 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение 
Майчице, а какво да правим ние от Сливен :(
Май да се хващаме за метлите и да ставаме хигиенисти дорде е време. Че те раждат по десетина деца и след някоя година ще се броим на пръсти.......


Пет Мар 25, 2005 2:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Много отдавна ... един командаващ на въпроса "имате ли нещо против негрите" е отговорил "разбира се, Напалм ......" ..........ммм напалм се прави лесно ..... веднага мога да отделя 10-20% от зплатата си за целта ..... за година две ......тъй де ...


Пет Мар 25, 2005 6:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Както занем квалификацията на специалиста е величина относителна спрямо средната квалификация в бранша. Ще ни се покачи квалификацията значи. То направо трябва да почерпим :D


Нед Мар 27, 2005 3:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Nikola Kirov написа:
Както занем квалификацията на специалиста е величина относителна спрямо средната квалификация в бранша. Ще ни се покачи квалификацията значи. То направо трябва да почерпим :D


Хехе, това ми хареса. :) Само да не стане като в най-свободната и демократична в света (САЩ), квалификацията да се определя по етнически принцип - колкото по-черен, толкова по-квалифициран. :)


Пон Мар 28, 2005 2:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Колеги, задава се сериозна конкуренция
Реконструктор написа:
Глупостите нямат край :)
Цитат:
Ромите могат да станат добри компютърни спецове

- Г-н Филипов, как ще се конкурирате с образователната програма на "Евророма", за която вече са намерени 210 млн долара?
- Защо не казват откъде ще вземат тези пари, кой е донорът им? За мен това означава, че парите още ги нямат. Те говорят за средствата, осигурени по декадата - това са пари от Сорос, от Световната банка и от българското правителство. Ако говорят, че имат донор, нека кажат откъде идат. На мен, например, Сорос ми е казал: "Когато се обособиш като политическа единица, можеш да кандидатстваш с проекти". И ние се готвим да поискаме средства. Бил съм служител на Сорос 7 години и се познаваме добре с него. Имаме идея за създаване на ромски екипи, които да се занимават с компютърни технологии. Виждате, че в Индия това е много популярно и успешно. Отначало ще започнем с малко. Планираме проект в Русенско. Знаете ли че Соня Асенова, която трябваше да влезе в парламента като ромска депутатка, но се отказа заради работата си, е много добър компютърен специалист? Тя специализира в Швейцария и показа една много висока класа.
- Кои са другите важни акценти в предизборната ви платформа?
- На 25 март ни предстои среща с ромския елит от цялата страна, на която ще обсъдим платформата и ще съберем мнения и предложения. Основният акцент е социалната политика и реалното създаване на работни места. В момента имаме подготвени 8 проекта, с които кандидатстваме към министерство на труда и социалната политика. Разчитаме поне половината от тях да бъдат одобрени. Те са за трайни насаждения и билки. Един от проектите пред СИФ е за създаване на овощна градина в с. Рогозен, община Хайредин. На първо време ще се разкрият 50 работни места за засаждане, а след 3 години до 300 работни места. Ако бъдат одобрени 4-5 наши проекта, това означава работа за около 1500 души. Но не смятаме само да садим боб и картофи. Повече от 1000 са ромски фирми, които работят успешно. Имаме и други много сериозни намерения, но не искаме да ги обявяваме предварително.
- С НДСВ ли ще се явите на изборите?
- Засега нямаме интифа за коалиционно партньорство с НДСВ. Имаме принципни покани от всички сериозни парти, с изключение на ДПС. Всичко ще решат местните структури. На местните избори в София например на мен ми се искаше да подкрепим кандидатът на НДСВ Васил Иванов-Лучано, но решиха да застанем зад Софиянски и така стана.
- Искате ли ваш министър в следващото правителство?
- Трябва да има поне един ром министър и няколко зам.министри. Редно е да имаме зам.министри на социалното министерство, на здравното и на МВР. Американците, когато са имали проблеми с чернокожите, са ги интегрирали навсякъде във властта.


Да бе...
Чудеса май стават само в приказките...
Циганите друго освен да крадят не могат !!!


Вто Мар 29, 2005 9:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение 
Ето и доказателството :)
"Колега си плаща тока по интернет" :wink:


Последна промяна Wise на Сря Мар 30, 2005 2:57 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 30, 2005 12:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 12:22 pm
Мнения: 1947
Местоположение: София
Мнение 
Хаааааааа....хаа-ха :lol: Егати...той едва се вижда в тъмното :lol:


Сря Мар 30, 2005 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Вижда се, затова се е озъбил :lol:


Сря Мар 30, 2005 2:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Tisho ne e hubawo chowek da byde tolkowa kraen :D
Kak taka za nishto oswen da kradat da ne stawat. Ne sym syglasen !!!!
Za sapun sys sigurnost stawat :D


Сря Мар 30, 2005 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
И за абажури също. :)


Сря Мар 30, 2005 3:39 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 9:58 pm
Мнения: 284
Местоположение: Varna
Мнение 
ЕТО ГО ЦВЕТА НА НАЦИЯТА


Сря Мар 30, 2005 9:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 9:58 pm
Мнения: 284
Местоположение: Varna
Мнение 
В действие


Сря Мар 30, 2005 9:23 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни