Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Коли
HCL написа:
Ако включва и това на автоматичната скоростна кутия е нормално.

Никога не съм сменял масло на автоматична скоростна кутия - на всички коли, дето съм карал е "фор лайф" или пък е някакво огромно число мили, което реално го прави пак фор лайф.
Отделно ако смяната на маслото на автоматик не се направи както трябва (т.е. да се отвори и да се източи напълно) няма много голям смисъл, щото мръсотиите остават вътре. Ако пък я отворят после никога не могат да я затворят като хората и се почват едни течове не е за разправяне. Затова автоматика (и някои ръчни, дето се карат с малсо за автоматик) не се пипат въобще. Допълване на всички флуиди като ти сменят маслото тук е напълно безплатно щото така или иначе слагат по една милимунда. проверка на батерия, гуми, накладки, компютърна диагностика и т.н. също е безплатно със смяната на маслото. Горивен филтър, антифриз, спирачна течност и т.н. никой не сменя с всяка смяна на масло. Антифриза е обикновено на 120к мили, а спирачна течност са ми сменяли само на баварките на всеки две смени на масло. На другите коли никога не съм я сменял и никой не е искал да я сменя. Филтрите на климатика в купето и въздушния на двигателя си ги сменям сам и обикновено са по 20-на долара и се сменат за 5 минути. Ако ги сменят в дилъра, цената е двойна, т.е. $40-50.


Вто Юли 17, 2018 3:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
на 60 х.км или на 5 години е препоръката за маслото на автоматична ск.кутия
цената на маслото наедро във варели е 1-2 евро на литър, и обикновенно това слагат в сервиза, тези разфасовки в тубички са за тези който искат да си купят 4-5 литра и да си сменят сами маслото
сервизите надуват яко цените, но питайте таксиметрите къде и на какви цени се обслужват колите да ви стане ясно какви са цените

на кола втора ръка която съм купил на детето смяна на всички филтри и течности излиза към 200 лв като консумативи без труда:
филтър гориво, филтър купе, маслен филтър, въздушен филтър, филтър авт.ск.кутия, спирачна течност, масло ск.кутия, масло двигател
труда вече зависи от колата защото при някои си е доста врътка достъпа до някои елементи но за 1-2 часа обикновенно се приключва с всичко при нормален достъп т.е. още едни 80-100 лв ако не искаш сам да се цапаш

защо вземат толкова пари? ами защото има кой да им ги дава, гаранцията е единият им коз
другият е да има сервизна история ако реши да продава по-късно


Вто Юли 17, 2018 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Масло на автоматична скоростна и аз не съм сменял, имах един дърт империал, ама дърт 93-та май беше, към 2006-та не искал да включва на задна, не бях там, искали да сменят масло на скоростна, ама като знам как искаха да ми оправят спирачките преди това ... от тогава не съм чувал някой да иска да сменя масло на скоростната.
Иначе за смяната на масло, не знам какво калкулират но не е евтино, те сервизите от това живеят в БГ.
А да си купя хубаво масло, навремето плащах по има няма 30 лв/л ти това цена с отстъпката, иначе беше по 36, колко печалба си прави вносителя не знам.


Вто Юли 17, 2018 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Съвременните автомати, не са истински автомати, а роботизирани кутии. Маслото им е консуматив и се сменя, обикновенно на 60-120к км.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 17, 2018 5:20 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Да а старите автомати са хидропреобразувател. Иначе новите са сух съединител selespeed на алфа и два сухи съединителя - DSG на VAG

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юли 17, 2018 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
понеже скоро сменях масло на автоматична скоростна кутия на кола внос от италия на 105 х.км и съм сигурен че италианеца не го бе сменял, обикновенно се смена маслото, филтъра и самата тава която е под скоростната кутия, филтъра и тавата даже се продават комплект
на дъното на тавата има магнит, който не се виждаше от покритието с финни стружки изпадали от зъбните колела
дали нещо ще стане ако не се сменя до 200-300 х.км трудно е да се каже, ако се минат за 2-3 години едва ли, но самото масло със времето се сгъстява и накрая става на грес т.е. вече не облива а стои залепнало по зъбните колела с всичката мърсотия по него
затова и на 5 години се препоръчва да се смени


Вто Юли 17, 2018 6:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Ами да то моторното затова трябва на 1г. да се сменя, дори да не караш. Окислява се и др.
А италианеца няма да е италианец, ако си смени маслото. :lol:
Иначе има моторно Селения 20к за 20 000км.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юли 17, 2018 6:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
На галанта по сервизна книжка се сменя май беше на 100км и 8 години, като цената на маслото в нета е около 200е. Един познат руснак, автомеханик скоро си кара Х5-цата да и сменят маслото в оторизирания сервиз за близо 500е. Като го питах защо не сам, отговорът беше трябвало специални инструменти, а те ги нямат. И като го познавам какъв е... щом го е сменял, значи е добра идея. Не знам дали по сервизна книжка се изисква.


Вто Юли 17, 2018 6:40 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
С 20к ще караш 20 Хил ама нещо друго , не алфа, дори и новите с съвсем бабешко каране ще го изгорят два пъти ми се струва до 20хил, иначе селения 20к ми -Сава-е най-добре на баба алфа.


Вто Юли 17, 2018 8:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Отдавна имаше нужда от такава тема. :)


Вто Юли 17, 2018 9:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Цецо написа:
Съвременните автомати, не са истински автомати, а роботизирани кутии. Маслото им е консуматив и се сменя, обикновенно на 60-120к км.


He e задължително по-скъпите (тежки) модели са си с хидротрансформатор. Маслото в кутията (независимо каква е!) се сменя, без значение кво пише в упътването.


Вто Юли 17, 2018 9:11 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
HCL написа:
На галанта по сервизна книжка се сменя май беше на 100км и 8 години, като цената на маслото в нета е около 200е. Един познат руснак, автомеханик скоро си кара Х5-цата да и сменят маслото в оторизирания сервиз за близо 500е. Като го питах защо не сам, отговорът беше трябвало специални инструменти, а те ги нямат. И като го познавам какъв е... щом го е сменял, значи е добра идея. Не знам дали по сервизна книжка се изисква.

те руснаците толкова си могат.

Пускаш гугъл и ето първото попадение е как една мамуна сменя маслото на X5 без специални инструменти
https://www.youtube.com/watch?v=P99YAM0R9BA


Вто Юли 17, 2018 10:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Коли
А ето и как се сменя ремък :
https://www.youtube.com/watch?v=BQhfcdQf1QA

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юли 17, 2018 11:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коли
Реконструктор написа:
Отдавна имаше нужда от такава тема. :)

Абе то отдавна си има ... :D

viewtopic.php?f=6&t=14052

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Юли 18, 2018 12:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
jig.tak написа:
те руснаците толкова си могат.

Пускаш гугъл и ето първото попадение е как една мамуна сменя маслото на X5 без специални инструменти
https://www.youtube.com/watch?v=P99YAM0R9BA

Мечтай си, този сменя маслото на двигателя, на автомата е друга бира. На някои модели понеже не може да се източи докрай се препоръчва след източване пълнене с нова, малко каране, пак точене и пак ново масло. Литърчето към 50 и нагоре кинта ;)


Сря Юли 18, 2018 7:43 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни