Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение Пак за езика
Простотата на правописа е наследена от едно време и отдавна трябваше да се обнови.
Убийците на Б-я обаче не спят: понеже е трудно да върнат правописа назад те просто вмъкват модерни чужди думички. Напр. циганите първи научиха к'во е "ваучър".
В "Това го знае всяко хлапе" имаше въпрос дали вътрешната украса спадала към интериора, екстериора или п-чка му лелина. Ако му се викаше "вътрешно обзавеждане" въпросът нямаше смисъл.
Днес жената (работи като готвач) гледа Ути Бъчваров и ме пита какво е това "презентация". Как да й обясня след като ставаше дума за "предястие"?

_________________
Тя простотията по хората ходи


Пет Апр 25, 2008 7:51 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Юли 13, 2007 9:19 am
Мнения: 52
Местоположение: Хасково
Мнение 
Като стана дума за българския език и ролята на циганите в равитието му. Знаете ли как викат на скарт буксата с която влючват сателитния приемник към телевизора? Те са принудени да я ползват, защото евтините приемници нямат RF-изход. Викат и дарак ! Кажете колко от вас (става въпрос за по-младите де ) са виждали дарак. Но в интерес на истината на тях не може да им заприлича на скарт букса или на евроконектор или на някоя друга дума, дето ние трябва да научим за да се правим на модерни. Защо ние сами си го начукваме с такива "презентации", като може да се изрече много по просто и разбираемо.
Всъщност не си го начукваме ние, ами ни го начукват от радиото и телевизията, (за вестниците да не говорим) разни нови будители на българската култура. Тях ги е страх да говорят разбираемо да не минат за прости и да им падне рейтингът.
Хайде моя мозък вече е хванал дебела кора, ами децата ги попиват тези работи много бързо.


Пон Апр 28, 2008 7:29 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение Щото си режа мезе за винцето:
Преди почти месец прежалих 20 евро за да си купя щафета МЕСТЕН сух салам. По размер е като българският голям "Хамбургски". Ся разбрах защо в магазина ме погледнаха учудено като им казах, че искам щафета: беше само 1.5кг и няма изяждане, все още е наполовина. А на вкус е като българския шпек отпреди 10-15г :roll:
Понеже за празниците от Б-я пристигнаха какви ли не мезета: суджук 300гр изглежда като мишка до охранен заек в сравнение с 1/2 щафетата. А вкусът на БГ мезетата е безследно изчезнал: нямат подправки, без сол за да са диетични (!!!) и ако имат вкус то е на огранено (естествено...).
И тук убиха България.

Edit за Цецо отдолу: докъде ти стигна, бре Цецо? Щото на мен през устата взе да се показва - ручам жабетата из чужденеция и на практика вече няма къде да се върна. Само до преди година-две бях навит да се върна да правя Революцията ама сам юнак на коня... А сега след раждането на малкия Бонго и да искам не трябва да стане.
P.S.: и да не почнете с новинарските клишета "ама той е в чужбина и не е българин" щото е обратното, пък и отдалеко по-добре се вижда пък и дето всички се чудят от'де идват парите: всяко семейство има поне един член на гурбет. Ама на политиците тази истина не оттърва.

_________________
Тя простотията по хората ходи


Последна промяна bongo-bongo на Съб Май 10, 2008 10:42 pm, променена общо 1 път



Чет Май 01, 2008 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Стига вече.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Май 07, 2008 7:12 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 8:17 am
Мнения: 765
Местоположение: Стара Загора
Мнение 
http://www.novinar.net/?act=news&act1=d ... Y0NDs5NA==


Пет Май 16, 2008 12:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение On the road...
И горите ни пътуват.
Днес в Омуртаг, утре в Банско, вдругиден кой знае къде ...


Прикачени файлове:
omurtag_bus_stop.JPG
omurtag_bus_stop.JPG [ 124.21 KiB | Прегледано 4396 пъти ]
Съб Май 17, 2008 10:42 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение Честито на медицинските работници!!!
Не можело да получават за нощна смяна по-малко от 50ст на час!!!
А тук една на чистачка/домашна помощница й се виждат малко 5 евро на час...

_________________
Тя простотията по хората ходи


Сря Юни 04, 2008 9:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Къде това бе Бонго, аз така и не разбрах в коя част на света си?
Не забравяй че както тези отвън виждат неща които от вътре не се виждат, така е и обратното. Аз предлагам да не обсъждаме възнаграждения в миата ни родина, щото нешата са много относителни, стига сме се сравнявали с гемрания или швейцария .... или ако се сравняваме, нека се сравняваме а не да праивм политически статистики, само това което ни оттърва.
И тук съвсем не в контекста на това кето се коментира, бяха по немско в началото на месеца, и един таксиметров, чистокръвен германец щяше да прегази еидн колоеждач и хич и не му мигна окото тъйкато онзи не бил а пътека и пресичал неправилно, реално колата го удари но той дори и не спря да погледне дали му има нещо. Така че според мен и мита за това къде как секара, ще прерастне в нещо друго, къде каква е културата, а не когато размажа някого със 180 по цариградско аз да съм виновен, не той си е виновен, такива пешеходци по средтаа на нищото не само няма да ги пазя, ами като ги ударя ще сляза и един бой да им тегля /ако е останало на какво/ за да се научат другияпът къде се пресича.
Културата и спазването на правилата трябва да е от всички, нито само то политици, нито само от полицаи, нито само от шьофьори. За тва ние такава държавтаа, защото не само че всеки прави каквото си иска, ами и основния му проблме е че друг прави каквото си иска, а след това реве като да го дереш жив. Та .. малко офф топик ама в БГ много ме дразни склонноста по слабия да с езкарва невинен и офчица, а по силния да е виновен за всичко. Говоря по принцип, Шьофьор срещу пешеходец, богат срещу беден, полицай срещу обикновен гражданин .... не че защитавам полицаи или политици ... но не може ти да крадеш работодателя си, а много работници го правят, а след това да псуваш че политика крадял държавата. Липсва ни култура, а тая култура не е придобита от западния гражданин ей така от добро, тя му е била насадена от фактите, а фактие са че 500 години окато нас са ни "колили" и "бесили" злите турци онези са били избивани, затваряни и измъчвани за всяко най-дребно провинение, и са имали наистина чатал на врата .... и са станали хора ...


Чет Юни 05, 2008 4:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Това с нощната смяна нещо е сбъркано :) И аз го чух вчера по новините, ама според мен са сбъркали десетичната точка. По скоро иде реч не за 0,5лв, а за 5,0лв.

Защото стартовата надница за сестрите мисля че стана 400лв на месец (http://news.ibox.bg/news/id_1937829682)

т.е 20лв на ден, т.е 2.5лв на час. Тъй че 0,5лв. не е на никъде. Журналята пак са се оплели нещо.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Юни 05, 2008 5:00 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
5лв. на час, отделно бакшиша за шиша :wink:

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Чет Юни 05, 2008 6:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Едно формално министерство в една формална държава

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=511597

Колко ли мизерни чиновнически душички формално там си подпират столчетата и неформално получават заплатки. :evil: Сега сигурно оправданието ще е че не им стига капацитет и ще назначат още мизерни чиновничета на хранилката.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Юни 09, 2008 3:53 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение 
Малко новини от страната от блога на Делян http://delian.blogspot.com/

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Юли 21, 2008 5:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Ей, направо нямате спирка там, в БГ-то:
"Поредният абсурд, наречен електронен фиш"
http://dnes.dir.bg/2008/08/20/news3303118.html
:D


Сря Авг 20, 2008 5:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
Димитър,
странен пост ни цитираш...
със странен коментар...

какво да ти кажа, наскоро мой много добър приятел в Сан Диего ми каза "направо се плаша какво става в България, там по улиците както си вървиш и някой циганин може да те обере...."
моят отговор беше "ами я се поразходи из Харлем да те питам...."

та се чудя всичките вие дето работите и живеете през океана... какво ви става :?:
малко ли абсурди и глупави статии се пишат по американските таблоиди та се задълбочавате и в българските и си вадите генералните заключения...

специално за статията... мисля си, че е рядко тъпа... незнам къде е ходила "командировка" нашата "сънародничка", но този тон типичен за дребна селска душица отишла за малко по света(близкият свят - Сърбия и околия, не големия) и връщайки се да се измумява така жежко от всичко....
незнам...
явно не се е срещала с например италианските държавни служители(в сравнение с тях, нашите просто имат среден три по "бюрокрация" ) ...
та така...
лято е глупости си говорим ,,,,

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Авг 20, 2008 5:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Нямаше да ми направи чак такова впечатление, ако и мой познат не го беше преживял точно същото на връщане от Австрия с кола.
Та сега пък е мой ред да те питам какво толкова странно видя и това, че живея в САЩ означава ли, че не трябва да се интерисувам вече
какво става в БГ. Отделно пък не мога да разбера какво ме топли това, че някъде си имало по-голяма бюрокрация от нашенската. Трябва ли това
да е оправдание за въвеждането на няква простотия, която вместо да улесни нещата да ги направи още по-зле. Тия хора в 21-и век поне за
компютърни мрежи чували ли са.
Ако се държиш като овца, защото някъде си другаде било по-зле бъди сигурен, че това по-зле ще дойде и при теб. Тогава с какво
ще се успокоиш - с това, че в Африка не са виждали компютър и флашка например ли. И, че в сравнение с тях ние сме на светлинни години напред.
Та твоята рекция на принципа "А вие защо биете негрите" е още по-абсурдна и от въпросната случка 8) .


Сря Авг 20, 2008 6:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: emilvtc, Koleto и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни