Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
miro_atc написа:
кой каза че правителството не мислело за децата?

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=193618


Ей ся ако ми кажете, че няма да има стимул за увеличение на раждаемостта :D В противен случай трябва да започне всяка вечер да се спира тока по 4-5 часа, за да се увеличи раждаемостта :( Вместо да се занимаваме с битове, байтове и поялници, ще се занимаваме с жените си ....

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Сря Окт 31, 2007 8:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Мойто мнение го знаете, ама пак ще избием на война на поколенията.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 01, 2007 9:56 am
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 11:45 am
Мнения: 136
Мнение 
На сит пенсионер и на комунист вяра да нямаш.
Вижте какво става по света и най-вече у нас.
http://dnes.dir.bg/2007/11/01/news2280906.html
Тия мошеници мамят повече от година обаче чак сега се оказва , че можело да не е така както казвали.

_________________
Мразя червени жички !!!


Чет Ное 01, 2007 5:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Е не е точно пирамида, но да кажем че са искали да минат по тънката лайсна. Предполгам сега ще ги вкарат в релси.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Ное 01, 2007 7:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Просто са нагазили в препикана територия - застраховането.
Там ресурсите вече са разпределени, и узаконени, включително с налагане на ограничения за вход на "външни" лица, със законови средства (чрез държавата)
И сега със средствата на държавната власт, натрапниците ще бъдат прогонени.
Обичайната процедура [-X :axe:


Съб Ное 03, 2007 7:56 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
животозастраховане? 8O 8O
това е поредното нещо което ми затвърждава убеждението че концепцията за формално управление на големи маси хора е принципно грешна. за какъв формализъм може да се говори, когато дори думите всеки различно си ги разбира? къде е тук застраховането? това е услуга на другия край на космоса, какво застраховане какви 5 лева? бас държа че идеята е подета от някой преуспял държавник, чиито родители са решили че от синчето си грижи няма да видят, та са се обърнали към специалистите. всъщност, подобна дейност няма смисъл да се легализира и да се върши със лиценз, спокойно може да се прави на сиво.


Нед Ное 04, 2007 8:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
По принцип атаката срещу Хилд има свойте основания. За компания която ще оперира с 10ки милиони левове на граждани, да има уставен капитал от 50000лв (мисля толкова каза Агаин) си е просто подигравка с бедните пенсионери които им се доверяват. Утре ако ипотекират всички жилища и си бият камшика?

Не знам дали трябва да ги лицензират като застраховател или като банка, ама трябва да имат някакви доказани капитали зад гърба си, които да кореспондират с парите които въртят. За застраховател мисля бяха 6млн.

Проблема е че за първи път в БГ се почва мащабен бизнес от такъв вид. Унгарците вече обмислят специален закон за подобни (и там имат същия проблем). Май и в БГ ще се наложи, защото "застраховател" не се покрива с дейността на Хилд.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Ное 05, 2007 8:27 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Цецо, вече си говорехме на тема частни фондове и дали имат почва у нас;-)

Ти смятай КФН (единствения регулатор) какво може да направи на един сериозен фонд дето си е платил всички разрешителни и лецензи, след като на тия нищо не може да им направи. КФН ги плюе ония казват че вали дъжд и си продължават с рекламите и дейността...

Не знам дали имаме нужда от още закони... и сега имаме много закони, сигурно на глава от населението сме сред най-законните... Даже някои закони са написани за конкретни глави от населението, ама за нас файда от тая работа няма :D


Пон Ное 05, 2007 6:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Е какво общо имат пенсионните/здравни фондове с Хилд?

Дейността на Хилд е покупко-продажба на имоти.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Ное 05, 2007 7:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
Е хубу де, какво им е лошото на дейността(на организации от типа на Хилд) :?:
ако погледнем реално на нещата колко възрастни хора са забравени от по-младите им роднини.... :?: ->оставени да вегетират с по 70 кинта/месец :?:

Те (по-младите роднини) се сещат за тях много, ама много рядко, но като се "гътне" бабето - гледай какво става-> малко сълзи за пред родата и после беж по агенции за недвижими имоти, нотариуси и т.н. - демек младите гледат да си оправят положението.
А защо старците да не си гледат доколкото могат по-добре старините :?:

Вярно, че това трябва да бъде под някакъв държавен надзор.... да се постави в ясни рамки и ограничения...

но ако не е от сплотено семейство "италиански" тип (не, че в България няма такива ама не сещам по -точно название)демек рода огромна братовчеди/лелки/стринки/шуреи и т.н да си знаят не само рожденните дни, ами и кътните зъби да се поддържат отсекъде ... защо човек да не си живее добре старините ако не го поглеждат децата - негативни примери бол :!: :?:

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пон Ное 05, 2007 7:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Хм, от къде на къде ще искат лиценз за застраховане, това е рекет и опит за контрол от държавата. Тук има договор, ако аз подпиша с някой договор да го гледам доживотно и в замяна да получа апартамента му и аз ли трябва да съм застраховател. Тук не виждамнищо общо със застраховането, особенно със живото застраховането. Според мен ако Хилд са компанияна място ще си хванат як адвокат и ще се преборят и със Бг и с ЕС помиярите.
Нямам поглед до колко са коректни, но относно това което правят не мисля че има връзка по някакъв начин със застраховането.
А за надзор ... не знам, доколкот на всяка компания и трябва надзор толкова и на тях. Те все едно купуват на разсрочено плащане, не виждамкакъв надзор в тези изцяло частни взаимоотношения нямащи нищо обо с пенсии осигуряване и т.н.


Пон Ное 05, 2007 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Цецо написа:
Е какво общо имат пенсионните/здравни фондове с Хилд?

Дейността на Хилд е покупко-продажба на имоти.


Ами става дума за основни принцип в правото... толкова основни колкото закона на ОМ в нашта област.

Аз като човек изкарал "цели" 3 семестъра право ша та светна малко - значи имаш сделка, когато поне една от страните размени престации... Демек ние може да си говорим много какво аз ще ти дам или ти ще ми дадеш, ама докато единия от двамата не даде нещо на другия - няма легална сделка. Примерно ако искаш мога да ти подпиша черно на бяло че утре ще ти дам 1 милион ;-)
Подобно нещо е голо обещание и няма никаква юридическа стойност.
Когато престациите на страните са ясни, сделка попада в раздел "облигационно право" (ЗЗД по нашему) и както казах започва да тече от момента в който едната страна даде поне 1 ст. Така че унимателната като подписвате подобни договори, трябва да има много ясни клаузи какво следва ако договорът не влезе в сила, защото той не влиза просто така с подписването...
Когато престацията не може да се дефинира конкретно - примерно пожизнена рента - не знаеш колко е... тогава сделката попада в раздел "алеаторно право". В случая с Хилд е точно такъв. Както са всички пенсии у нас, здравни застраховки, хазарти и всичко друго където има неясноти. Граждански договор между две лица може да е всякакъв, когато обаче 1 лице започне да развива дейност сключвайки алеаторни договори, то неменуемо попада или в закона хазарта, или застрахуването или...
Просто държавата контролира всякакви алеаторните бизнеси, или поне би трябвало...

Ако Хилд искат да се занимават "само" с покупко-продажба - няма проблем, могат просто да определят цената на имота, индексацията спрямо инфлация и да я плащат цялата, т.е. като умре бабката - остатъка да го дават на наследници.
Обаче те оставят работата на късмет - демек ако те имат късмет и бабката се гътне определено печелят, обаче ако нямат тоя късмет - бабката остава на улицата. Пак казвам, римляните не са били глупави - мислели са ги тия работи и за да е честна работата държавата трябва да контролира хазарта. Иначе може да се окаже че бабките само рискуват да загубят, а Хилд нищо не рискуват, т.е. сделката от алеаторна да стане кофти облигационна.


Както и да е... за общото между тоя и другите. Ами общото е че няма условия за фондове. Държавата не може да контролира фирмичка с капитал 50 хил. лева, ти очакваш да контролира фондове с по 50 милиона или 50 милиарда?
Тия работи стават със закони и най-вече с прилагането на законите. У нас тая комисия по финансов надзор, дето уж трябва да следи за подобен род измами досега само на няколко пъти се е обаждала и в 100% от случаите в които се обаждала от другата страна са й показвали среден пръст и нещата са продължавали по старо му... Няма нито един съден, да не говорим за осъден...
Демек, положението у нас е - праиш си фонд, фондацийка или друга пирамидка и няма кой да те контролира.

Сега може да дойде някакъв световен фонд дето се занимава с пенсии или здравни и той да излизе читав - МОЖЕ... Ама то е ясно че един частник ще плаща толкова колкото се налага и нито стотинка повече освен ако не се занимава с благотворителност. А у нас просто не се налага да плащаш - няма кой да ти каже копче. Много по-евтино и по-резултатно ще им е да плащат за реклами в които ще твърдят че плащат, вместо наистина да плащат...


Пон Ное 05, 2007 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Браво :roll:


Вто Ное 06, 2007 12:26 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Ти правиш ли отчисленя за допълнително задължително осигуряване? Е как спиш спокойно ? :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Ное 06, 2007 1:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Тая държава е просто пълен ташак. :D

Тежки присъди за полицаите, убили Чората


Пет Ное 09, 2007 10:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни