Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 759, 760, 761, 762, 763, 764, 765 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Ами те като изгониха рибарите от южното заливче ги преместиха на това за което говориш. Там съм ходил и не са ни искали такси и др. подобни простотии. Ама това беше началото на 90-те някъде. Сега представа си нямам как е. Мога да питам братовчед ми. Честно казано нямам намерение да ходя там. Те сега и за Болата вдигнаха панаири. 2018-та ходихме там - и какво да е? Средна класа хорица - и да има концесионер - никой не иска да плаща по една шапка пари за чадър и шезлонг. "Заведението" няма как да работи - хората си носят всичко. Кой ще даде 10 лв. за една бира, като може да си я купи за левче от селския магазин.

Ицо - кой не смята да го ползва - в момента всички летуващи в около нос Калиакра ходят на Болата. Няма къде другаде да се отиде, защото всички местенца които стават са заградено. Заливчето южно от Русалка за което говоря може да събере около 1/4 от хората които ходят на Болата а е на около още 3-4 км. с кола. Обаче там има въоръжена охрана. Навремето изгониха рибарите под предтекст че там става резерват за муфлони. Питах сега има ли муфлони - имало - на снимки заковани с габърчета по храсталаците. :evil:

ето тук : https://www.google.bg/maps/@43.4112317, ... a=!3m1!1e3


Пет Юли 10, 2020 9:37 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Тая зона я спасяват само скалите... Иначе да са я насрали като южната част на морето ни... Е все пак да не забравяме, че едни двама малоумници се опитаха да бетонират Яйлата... Царе сме на засирането...

Кофтито е, че наистина са малко плажните места и става тарапана от хора. Затова там се ходи преди 15 Юли и след 15 Август.

Наистина с.Българево си има само Болата като плаж. То и затова вдигнаха бунт като им го затвориха (за автомобили). Аз лично отдавна го ползвам само да пускам лодката де, но мястото си е готино за плаж, ако няма навалица.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Юли 10, 2020 9:45 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Cekins написа:
Ицо - кой не смята да го ползва...


Ами например аз. И ми прави впечатление, че народът масово се ориентира към почивки извън страната...

Преди доста време, си говорим с приятел живеещ и отраснал в курортно градче по южното черноморие. Разправям му - отиди до Гърция и Турция, виж как е там, след това пак ми разкажи за нашето черноморие. Дълги години се дърпаше на това ми предложение. Минаха години, хвана го една мома, пак морско чадо, и го заведе по гръцко.
На въпросът ми как му се е сторило там, водичката бистра ли е била, яденето, отношението, обслужването, единственият му отговор беше "не ми се говори". :D Трябваше му доста време докато се отърси от шока... :D
Сега ми проговаря за нашето черноморие с половин уста и с далеч по-скромен ентусиазъм...
А, да, периодично продължава да посещава чужди курорти. Нищо че живее в такъв...
Та къде казваш да планирам почивка тая година? Да греба в канала? Има ли възможност да откажа?


Пет Юли 10, 2020 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
То гръцкото, поне северното такова, отдавна си е българско. Поне като туристи. Лошото е, че е ясно видима и тенденцията в побългаряване на услугата.

Никога не съм се славил с особен патриотизъм, но на мен основния ми критерии при избор на курорт вече е да има минимално количество българи и румънци наоколо.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Юли 10, 2020 10:01 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Затова кратката история започва с: "преди доста време"...


Пет Юли 10, 2020 10:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Ицо - не ме разбра правилно. Сега като се заговорихме и пак почнах да зяпам на картите. Ми то навсякъде едно и също. Навремето, преди да бетонират всичко, ходехме и на Созопол. Баща ми се познаваше с доста хора там и все се говореше че за разширяване по брега и дума не може да става - само навътре - ядец - вече се е слял с Дюни. А преди си ходехме по едни китни малки плажчета там. Сега сигурно не може да припариш ако не караш ламбо и банковата ти сметка е на Кайманите. И за къв? Аз също съм по-склонен да отида в Гърция на този етап. Не защото не ми харесва у нас, а защото не само се опитват да ти смъкнат кожата, ами и го правят по възможно най-гнусния начин. Виждал съм турчина как дере - абе с кеф се ръсваш и не мърмориш.


Пет Юли 10, 2020 11:22 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Аз се чудя на тия, които ходят в Созопол и още повече но тия, които са презастроили града. Не стига, че плажовете малки, ами в единия се излива водата от пречиствателната станция. Малко по-надолу е Приморско, а там два големи плажа и хотели на корем.


Пет Юли 10, 2020 3:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Новини от страната
Както е тръгнало и кабинетът "Борисов 3" ще си тръгне преждевременно. Поне се напапкаха.

_________________
Хайде де!


Съб Юли 11, 2020 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Бах'ти безпрецеедентното лайно президент! Осра себе си!
Далеч съм от мисълта, че всичко е наред в БГ, ама това сегашното не се трае!

Иначе само ще напомня гадните му новогодишни изказвания: народът насядал край масите и той честити Нова година като ообяснява колко сме зле. Народен лаф: "когато сме зле - така да сме!".


Съб Юли 11, 2020 3:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Абе да ти кажа сякаш оная кукарджа му навива пружините. Малко ме съмнява сам да му идват на шапкарския акъл такива финтове. Пък Курнелийка в безсилието си и малоумието си прави глупост след глупост.

Досега наистина такъв президент не е имало. Не знам защо Бойко им пусна такъв дюшеш като пусна куц и сляп кон в състезанието. То хубаво с идеята да има някаква опозиция, ама тоя направо изби рибата.


Съб Юли 11, 2020 4:23 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Абе и по-зле е имало. Мен друго ме притеснява, ако си отиде кабинета какво ще последва, курнелийка ....свинчо ....


Съб Юли 11, 2020 6:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
В създалата се ситуация, ГЕРБ отираха топката по възможно най-тъпия начин. За какво им бяха тия "симпатизанти" с автобусите? Толкова тъпо, че чак да си помисли човек, че Корнелия ги е организирала.


Съб Юли 11, 2020 7:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9646
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
....

... Тони? :roll:


Съб Юли 11, 2020 7:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28022
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
мне, но с удоволствие бих изпълнил смърните присъди, пък после който иска той ....


Съб Юли 11, 2020 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
мне

- По какво може да се познаят тези, които са достойни за императори?
- По това че не искат власт.

https://www.youtube.com/watch?v=1ZYI-xE_H1I

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Юли 11, 2020 10:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 759, 760, 761, 762, 763, 764, 765 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни