Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Новини от страната
lcr написа:
Иначе е трудно да се обясни, как никой от стотиците други минувачи, не е усетил нищо.

Вероятно е бил първи с течащи обувки на това място. На другите са им били сухи краката и не са разбрали къде стъпват. Примерно.


Вто Фев 16, 2021 1:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
lcr написа:
Би трябвало да проведат следствен експеримент за да се изключи фактора "предположения".

В следствения експеримент трябва да се включат всички /без/отговорни фактори за случая - тези от общината, които са подписали
за тока за павилиончетата, "майсторите" прекарали жиците, тези от "ЧЕЗ", чиято шахта е като разграден двор и други, за които се сетите.
Задължително с обувки и чорапи, напоени в наситен солен разтвор, стъпили на решетката и с ръка за металната ограда.


Вто Фев 16, 2021 2:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ковода е виновен, с това затваряне и мишките са останали гладни и са пригризли изолацията. Ако знаете що "майстори и разбирачи" има ...А гофрата не се слага за изолация а за защита, и за такива цели се използват метални които са задължително заземени ама това ако имаш малко акъл ...а най-добре в тръби, не знам защо не се наложи.


Вто Фев 16, 2021 4:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Абе ако имахме английски климат и фауна - тоя въпрос нямаше да стои на дневен ред. Просто изискванията в БГ са мнооого под тези в някой други държави където имат много вода и голям проблем с гризачите.

Не знам каква е причината, но в UK при все всичката пожарна безопасност дето я имат, видях много повече изгорели сгради отколкото някога съм виждал в БГ. Хем тук е по-сухо и по-топло.


Вто Фев 16, 2021 4:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Новини от страната
Cekins написа:
Абе ако имахме английски климат и фауна - тоя въпрос нямаше да стои на дневен ред. Просто изискванията в БГ са мнооого под тези в някой други държави където имат много вода и голям проблем с гризачите.

Не знам каква е причината, но в UK при все всичката пожарна безопасност дето я имат, видях много повече изгорели сгради отколкото някога съм виждал в БГ. Хем тук е по-сухо и по-топло.


Мързи ме сега да излезна да ти снимам как едно табло дето е на земята и е уплътнено с монтажна пяна. И много дъжд си имаме и плъшоци сигуно има щото има едно дере наблизо....

проблемцията е, че навсякъде за по-евтино взимат подизпълнители.... и мнго често тези подизпълнители са от прости-попрости....
защото ако какъвто и да е монтаж или ремонт се прави от сертифицирана фирма и сертифицирани служители ще е доста по-скъпо от "ЕТ Сульо Пулев" :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Фев 16, 2021 6:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Не знам - може би аз съм попаднал на място където всичко се правеше супер професионално. В ел. стаята не можеше да се види нито един кабел който да не е в затоврена скара или в желязна тръба. Взеха ми акъла когато ел. техници извадиха резбонарезна машина като някой водопроводчици. Всичко беше като за изложба.


Вто Фев 16, 2021 8:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Щом покрай един такъв инцидент, се оказва, че маса павилиони от околността са незаконни, то аз само мога да гадая за броя на незаконните павилиони в целия град.

При така създалата се ситуация, градоначалникът, във всяка нормална държава, си подава оставката.


Вто Фев 16, 2021 8:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
и не само градоначалника а и всички подъзпълнители с които групово са точили пари и са си оставяли ръцете, не са толкова прости колкото тарикати, щото знаят че никой няма да ги търси за това че са си разделили едни пари а работата не е свършена както трябва


Вто Фев 16, 2021 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Джигити...
https://m.dir.bg/dnes/intsidenti/ustano ... -sa-raneni


Сря Фев 17, 2021 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Новини от страната
Grubi написа:

Докато не започнем да предаваме в прайм-тайма по бнт и разчленяването с макетно ножче на джигитите, май няма да мирясат.

_________________
Хайде де!


Сря Фев 17, 2021 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Че е карал бясно - ясно. Ама и пешеходците тука въобще нямат никаква култура. Предполагам на всекиго се е случвало да види пешеходеца в последната секунда. На мен скоро ми се случи - въобще не я видях - патката загубена цялата в черно - какво като е на пешеходна пътека - движи се като призрак.


Сря Фев 17, 2021 10:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Проблема е в скоростта. Както в 90% от случаите. Черните дрехи не са извинение за шофьора, затова скоростта там е ограничена на 50, защото се предполага, че има хора с тъмни дрехи, хора пияни, хора неадекватни, деца, това е градска зона, появата им е правило, не изключение.

Ако си караше с 50, най-много да строши някой кокал. За да разчлени тяло е било над 100... щом е спрял, чак на 200 метра след това, вероятно доста над 100.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Фев 17, 2021 10:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Тоя който никога не е превишавал скоростта пръв да хвърли камъка...


Сря Фев 17, 2021 11:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Никога не съм карал с неразумно висока скорост в градско и замръзнало. Рядко стигам до 60. Така че няма как да кажа, че не съм превишавал. Но със 150 - даже и на магистрала рядко ми се случва. А тоя сигурно е карал с 200... 180 метра спирачен път ....


Сря Фев 17, 2021 11:43 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
На заледено не е трудно да направиш и 200 м. спирачен път.

Винаги ми е било интересно как се определя скоростта по спирачния път. Всеки с малко по-голям опит знае, че различните автомобили спират различно добре. Различните гуми имат различно сцепление.
Сцеплението зависи и от амортизацията на пътната настилка. Когато е амортизирана е като полирана и сцеплението е кофти. Упс, за това май не се говореше. Пътната настилка не може да е причина за ПТП.
Влияние оказват атмосферни условия и какво ли не още.
И изведнъж се изпъчва "бай спец" и заявява, измерихме следите, автомобилът се е движел със скорост ХХХ км./ч.


Сря Фев 17, 2021 11:52 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: syscop и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни