Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение Честити ви надевропейски цени! Кога ще бесите политиците?
Скоро гледах по сателита как българите пазарят от Гърция за по-евтино, че затова. А Гърция е може би най-скъпата европейска държава.

Само до преди 6 месеца цените в България вървяха около 1:1 с Европата обаче лева е два пъти по-евтин. Магазините от граничния район разчитаха на гръцки шопинг-туристи.
Преди месец-два познати се върнаха от България без да си купят нищо защото не видяли нищо по-евтино. Не им повярвах докато тези дни телевизията не раздуха проблема. За да се убедя сравних цените на онлайн сайтовете за компютърна техника (дето съм в течение): ако нещо е по-евтино с някой цент в България то е защото е менте.

Най-гадно ми стана за допълнителното покачване на хранителните продукти: те и преди си бяха по-скъпи. Значи българинът трябва да ходи до Солун за да си купи по-евтино месо от български животни или тестени/зеленчукови изделия от български продукти?!

_________________
Тя простотията по хората ходи


Чет Мар 06, 2008 2:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Честити ви надевропейски цени! Кога ще бесите политиците
bongo-bongo написа:
А Гърция е може би най-скъпата европейска държава.


Е ти уби коня. Аз по евтино място от Гърция в Европата не съм видял (изключваме новите членки). А съм бил тук - там.

Важно е да уточняваш какво точно сравняваш като цени. Аз например веднага ще ти кажа, че бирата е най-евтина в БГ.

Въпрос на елементарна статистика - средна работна заплата в БГ около 400лв. При 60% сивота - значи средни доходи около 600лв. Е мамка му - ако ми кажеш че в която и да е държава в ЕС може да се оцелее с 300евро на месец - в Гърция само наема ще ти е повече.... А в БГ хората си оцеляват. Което значи че живота е по евтин. Как - защо - така е. То вярно че българина мрази да се подчинява на физиката, ама .....

Сега че в Гърция били по евтини компютрите, адски силно се съмнявам. Ако твойте хора пазаруват от техномаркет, може и така да е. Но и това не е хич показателно, защото в щатите са сигурно 2 пъти по евтини от цяла европа.... въпрос на пазар.

bongo-bongo написа:
Най-гадно ми стана за допълнителното покачване на хранителните продукти: те и преди си бяха по-скъпи. Значи българинът трябва да ходи до Солун за да си купи по-евтино месо от български животни или тестени/зеленчукови изделия от български продукти?!


Всичко е пазар - щом едно нещо е по - скъпо на дадено място - значи има кой да го купува на тази цена. Просто и елементарно. Така че или сме по богати от гърците или статистиката ви куца. Пазара си е пазар - търсене/предлагане.

Храните поскъпнаха по целия свят. И още мноооого ще растат. Заедно с петрола. Двете неща са силно свързани и в следващите години ще са само нагоре. Което хич не е тема за Хумор. Но свиквайте.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Мар 06, 2008 8:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 


Предполагам, че няма да има насилствено сменяне на картите - просто новите ще са такива. Или който иска да ходи по щатско - за него. Всъщност цяла Европа май ще ги сменя. Бавно и поетапно както става всичко в Европа. Но ние както винаги сме по католици от папата :)

Мен друго ми е интересно - кой идиот формулира това: "данните за социалната осигуровка". Тия много американски филми са гледали явно :) Тука е България бе, ало :)

Пък и какво се оплакваме - виж като ни боднат транспондера в задника..... щото и тоя момент не е далеч.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Мар 06, 2008 8:42 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
Цецо написа:
Пък и какво се оплакваме - виж като ни боднат транспондера в задника..... щото и тоя момент не е далеч.


аха и разходомер отпред и отзад да знаят какво влиза и излиза ;)


Чет Мар 06, 2008 8:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
3aek написа:
Цецо написа:
Пък и какво се оплакваме - виж като ни боднат транспондера в задника..... щото и тоя момент не е далеч.


аха и разходомер отпред и отзад да знаят какво влиза и излиза ;)


След 2010г. в Хамериканската армия се планува масово използване на войници роботи, т.е. момента на мушкането наближава :) В Ирак са използвали над 4000 робота, а преди време от Масачузетския технологичен институт заявиха, че през 2015г. ще имат работещ хуманоид. Филмите на Спилбърг май не са художествена измислица, може и да доживеем да видим Дарт Вейдър на живо :D

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Чет Мар 06, 2008 5:10 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение 
Цецо, ти за Гърция не ми говори заради геополитическите причини :) А иначе приятелите ми се пръснаха по цял свят и имам инфо канал от първа ръка чрез Skype. А иначе: в гръцко местните хранителни продукти са скъпи и уважавани а по-евтините и качествени идват нелегално от България. На испанските (камо ли китайските) се гледа с основателно съмнение.

А колкото за роботите и войната: това е старо. Пентагонът си има официален сайт с филмчета по темата. Мързи ме да търся линка в списания от преди доста месеци ама ако държите много...

P.S.: Свиркайте когато явлението "бесене на политик" стане публична изява! Да си купя билет за първи ред, де.

_________________
Тя простотията по хората ходи


Чет Мар 06, 2008 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
bongo-bongo написа:
по-евтините и качествени идват нелегално от България


ти нещо се обърка съвсем, нали българските беха по скъпи?

bongo-bongo написа:
Скоро гледах по сателита как българите пазарят от Гърция за по-евтино


аааа май се сещам какво имаш предвид, българите пазарят български стоки от гърция за по-евтино :idea:


Пет Мар 07, 2008 8:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение 
http://dnes.dir.bg/news1.php?id=2762828&c=1&act=post#sepultura

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Сря Мар 12, 2008 6:57 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 29, 2007 1:41 pm
Мнения: 610
Мнение 'Га шъ бесим политици, че немам нерви?
Пратих жената и малкия Бонго в БГ за да мирясам щото голямо яйце ми се пече на г*за. А тя жената беше голяма привърженичка на скорошното ни връщане в Б-я.
С пристигането си комшийчето й инсталирало Skype на предварително подготвения комп. ( тя не може без мен :) ) и първият доклад след 1-н час сълзи-сополи бе: памперсите с 30% по-скъпи...по-скъпи....замразеното пиле на цената на прясното...по-скъпо... ЗАБРАВИ ЗА ВРЪЩАНЕ В Б-я!
А в "Занзибар" цените са от най-високите в Европа при сравн. ниски заплати. Ама тук на 600евро месечно викат "залъгалка".
Лошото е, че поскъпването в Б-я сега започва! Щура работа.

Другите подробности ще ги изброя на кратко: внасят чужда работна ръка и им плащат в пъти повече от на българина, ликвидираха образованието, здравеопазване в общоприетия смисъл отдавна няма, ликвидираха културата и последния добре запазен европейски фолклор, за промишленост отдавна не говорим, в златният ни чернозем виреят преимно бурени, горите отидоха в чужбина, райските кътчета на природата са бетонирани и депутат=милиардер и над закона.

Ай сиктир!


Вто Апр 08, 2008 11:14 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 3:03 pm
Мнения: 111
Местоположение: София
Мнение Българският език да не е задължителен, предлага закон
Българският език да не е задължителен, предлага закон
http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

стенограма от парламента, че са го приели
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=b ... 163&id=883
разпращайте че си минава тихомълком!!!!!


Сря Апр 09, 2008 9:15 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
То и Тодор Живков не можа да научи правописа, та приеха че е правилно и както той го пише :D :D :D
Ликуйте, неграмотници, :evil: :evil:
Някой го беше казал ..
"Количеството разум на Земята е константа, а населението расте..."


Чет Апр 10, 2008 12:21 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Битката за книжовния език е загубена кауза... Езика е инструмент и се настройва според нуждите и желанията на обществото, а не обратното, колкото и да им се иска на академиците.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Апр 10, 2008 6:40 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Спора не е между академиците и простолюдието.
Всъщност, няма спор.
Езиковата норма е нужна, за да можем да се разбираме, когато говорим и пишем.
Езиковата норма дава сигурността, че когато казваш нещо, то значи точно това, което казваш, и нищо друго за всеки който го чува, или чете.
От време на време освен дрънкането на глупости, (за които е все едно какъв е езика), се налага да се говорят и сериозни неща.


Чет Апр 10, 2008 10:15 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
То това ясно.

Просто казвам, че БКЕ подлежи на промяна и ще бъде променян все по осезаемо през следващите години за да следва "модата". Ако иска да оцелее де. :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Последна промяна Цецо на Чет Апр 10, 2008 2:13 pm, променена общо 1 път



Чет Апр 10, 2008 10:54 am
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Фев 09, 2005 10:08 am
Мнения: 245
Местоположение: Blagoevgrad
Мнение 
:evil:


http://clip4e.com/play.php?id=45143&


Чет Апр 10, 2008 1:05 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни