Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Новини от страната
ilkor написа:
HCL написа:
NB-IOT е стандантизирано в 3GPP Release 13 и 14 е съответно 4G. Но си прав, че плановете се определят от оператора и той решава какво да включи и какво не, та затова питам


Те са стандартазизирани разбира се но това не пречи да са различни стандарти. Примерно споменатия по-горе модул BG77 поддържа LTE-NB LTE и Cat.M но това не означава че може да се регистрира в LTE мрежа която няма подобен съпорт. Тка че когато се говори за тези стандарти трябва да се упоменава точно. Ако пише 4G/LTE това означава че най-ниската категория модул която се поддържа е Cat.1
Тези две нови категории са еволюция в посока М2М сегмента и е нормално мрежа която не е напълно съвместима със съответния rel. да не ги поддържа.
И отделно в момента вървят първите тестове на роуминг за LTE-NB така че все още ме далеч от масовото предлагане на роуминг.


Прав си, и с новата генерация не става по-лесно - Sub6, Sub8, UL, mmWave, SA, DC... лепнеката 4G/5G сама по себе си нищо не означава. Наблюдава се и една тенденция UE да изпреварва мрежите напоследък. Това не оправдава родните оператори, че още не са въвели функционалност, която е налична в половината свят. Интересно дали е въпрос на липса на кадри или на пазар. Като гледам обаче Vodafon и AT&T пазарът следва технологията, та май картинката не е розова. Или?


Пет Яну 29, 2021 12:22 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Новини от страната
Аз си ползвам легален, но за роднини и приятели купувам от тия "промоционалните" - между 7 и 10 долара съм ги пазарил през годините. Най-старият е на поне 2 години и си го ползват успешно - т.е. не ме занимават.
Доколкото съм чел няма как да издържи пред закона, но за домашни цели смятам че си струва заради спестените занимавки.


Пет Яну 29, 2021 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Новини от страната
Всъщност - какво ти продават за 7 долара?


Пет Яну 29, 2021 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
То аз не съм чул и в БГ някой да е осъден за използване на нелегален софтуер.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Яну 29, 2021 9:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Новини от страната
HCL написа:

Прав си, и с новата генерация не става по-лесно - Sub6, Sub8, UL, mmWave, SA, DC... лепнеката 4G/5G сама по себе си нищо не означава. Наблюдава се и една тенденция UE да изпреварва мрежите напоследък. Това не оправдава родните оператори, че още не са въвели функционалност, която е налична в половината свят. Интересно дали е въпрос на липса на кадри или на пазар. Като гледам обаче Vodafon и AT&T пазарът следва технологията, та май картинката не е розова. Или?

Мисля че това се случва при всяко нововъдение в технологията. Операторите чакат да се събере някакъв минимум потребители със съвместими UE за да инвестират по мащабно и да пуснат нови услуги в търговска употреба. И докато до сега това се случваше за всички типове клиенти по един и същ начин - 2, 3 4 G бяха стандарти които се ползваха както потребителския пазар така и от М2М пазара, от няколко години виждаме как 4G и сега 5G прави диференциране на потребителите. Което значи още по-големи инвестиции за операторите. Но това е в наша полза - особено за М2М приложенията които имат по различни изисквания и досега трябваше да се съобразяват с потребителския пазар. Между другото можем да благодарим за това на Huawei които заедно с няколко оператора успяха да наложат стандартите за тези 2 нови категории.
И все още по операторите има хора на ръководни позиции които не разбират логиката на М2М пазара. Имал съм разговори с 3-те оператора които заявяват - ползвайте LTE за какво ви трябва LTE-NB? Е да ама модула за LTE e 25 долара докато LTE-NB е 5.


Пет Яну 29, 2021 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Новини от страната
Цецо написа:
То аз не съм чул и в БГ някой да е осъден за използване на нелегален софтуер.

Ами преди години нали имаше акции по фирмите с ГДБОП - направо ти изнасят техниката, плащаш си и така и не се стига до съд защото загубите стават колосални. Сега наскоро имаше акция от Алтиум - попадаш по критерии в черния им списък, с теб се свърза адвоката им и плащаш. Дори да откажеш те си имат бюджет за водене на дела и не е ясно за времето на делото дали няма да направиш по-големи разходи.
Домашните потребители дори били и фирми естествено минават гратис. Но ето има и за тях някакво решение да им се вземе някой лев :)


Пет Яну 29, 2021 10:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Новини от страната
stefan63 написа:
Всъщност - какво ти продават за 7 долара?

Един сериен номер за активация на бозата, като ти го пращат на мейла. Тествал съм с една от тия реклами - все още работи и се валидира от М$ (1+ г). Остава леко неясно за мен това дето Илко споменава вече няколко пъти за 3 команди в терминала.


Пет Яну 29, 2021 10:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
ilkor написа:
Ами преди години нали имаше акции по фирмите с ГДБОП


Именно това имах предвид. Във нашата действителност, няма никакво значение какво пише в EULA-та на Microsoft, щото никой не стига до юридически решим казус така или иначе. Затова купуваш лицензи съобразно обема на фирмата и толкоз.

Имам познати, дето си купуват уиндоуси и ги прибират в шкафа. И си ползват линукс, просто такава им е работата, че им трябва линукс, но да не им досаждат от Майкрософт, си плащат "данъка"...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Яну 29, 2021 11:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Новини от страната
michev написа:
stefan63 написа:
Всъщност - какво ти продават за 7 долара?

Един сериен номер за активация на бозата, като ти го пращат на мейла. Тествал съм с една от тия реклами - все още работи и се валидира от М$ (1+ г). Остава леко неясно за мен това дето Илко споменава вече няколко пъти за 3 команди в терминала.


Ами аз някъде го бях написъл не помня в коя тема. Всичко е описано в сайта msguides.com Има детайни последователности за всички продукти. Аз само цитирам инфо от интернет - не приканвам никой да го прави :)
Необходим ти е VL издание. Ако не е има описан начин как да се превърне във VL.
После въвеждаш един от подходящите ключета за съответната версия и го активираш чрез пирaтcки сървър.
Цитат:
slmgr /ipk VXXXX-NXXXX-CXXXX-9XXXX-3XXXX
slmgr /skms kms8.msguides.com
slmgr /ato


Пет Яну 29, 2021 1:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Новини от страната
Оказа се че на сайта на GSMA в картата за LTE-NB покритие вече фигурираме като 100% покрита територия от А1. Има показани и примерни приложения които вече са изградени. https://www.gsma.com/iot/deployment-map/


Прикачени файлове:
A1-LTE-NB.png
A1-LTE-NB.png [ 65.69 KiB | Прегледано 1467 пъти ]
Пет Яну 29, 2021 7:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Новини от страната
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31076263.html :axe:
Цитат:
Година по-рано властта за последно взе решение ТЕЦ „Варна” на Доган да получи 26.5 млн. лева, а свързаните с бизнесмена Христо Ковачки ТЕЦ „Бобов дол“, ТЕЦ „Марица 3“ и „Топлофикация Русе“ да получат общо 25.4 млн. лева срещу мощности, които не работят, но стоят в готовност и при необходимост могат да бъдат активирани.

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Пет Яну 29, 2021 9:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Напомняне:
Днес е Св. Трифон - генерална репетиция за Трифон Зарезан!


Пон Фев 01, 2021 3:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Стъкмистика
Цял ден раздуват, че минималната издръжка на четиричленно семейство е 2542лв а положението (според средната заплата) е по-зле.
Дрън-дрън: предполага се, че под "четиричленно семейство" се разбира двама работещи родители и две деца. Това отдавна не е типичният случай за БГ.
По-типичен случай: самотен човек (може би двама) отоплява къща, пък като вари боб най-малкият му разход е да хвърли още шепа-две за допълнителни порции.
Друг по-типичен случай: един-двама болни пенсионери, съпругата се грижи за тях и децата, работи само мъжът. К'ви 2к лева?!
За самотните майки не ми се говори! За пенсионерите знаят всички.


Пон Фев 08, 2021 7:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Новини от страната
https://technews.bg/article-131219.html - бравос :)

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Фев 08, 2021 10:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Вътре има ампула с вода, осветена лично от Патриарха!!!


Пон Фев 08, 2021 10:47 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 797, 798, 799, 800, 801, 802, 803 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни