Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 792, 793, 794, 795, 796, 797, 798 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Grubi написа:
какво правим като видим замърсяването


Е нали знаеш в наше село как решиха въпроса преди няколко години?

Общината при решение да измести измерването от центъра горе в Добротица. Там показанията естествено са по-ниски и общината отчете подобрение на въздуха...

В София не знам как не са се сетили да преместят всички станции на Черни Връх ;-)


Чет Яну 07, 2021 4:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Дааа, и този момент го има - и аз на тукашните им казвам -дайте са сложим датчиците в задръстванията, и тунелите, че и в претъпканите трамваи и автобуси ... ама мълчат като бити д.та. Защото там има полза от тия неща.
Едни бяха тръгнали даже да правят персонални дозиметри за лош въздух - на всяко яко сензор...

Ама не става така, иска се жалание и бърза реакция като се види че нещо става. Не телевизии и вестници... радиата може повече да помогнат. В България няма Трафик ТВ - по-цял ден да дават пътища, магистрали, инциденти и т.н. А в Щатите май има такива неща... Има и влак за тях

А в Добрич... да ги бяха сложили на летището :) там въздухът сега е идеален.


Чет Яну 07, 2021 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
направо на връх ботев - по-централно така, всеки град да се класира там с една кутия и флагче с логото на общината
то и без това цялата работа е да се точат едни пари....


Чет Яну 07, 2021 4:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
да се точат едни пари не е - или поне за повечето, сензорите за 5 години наистина дръпнаха напред и показват доста по-близки стойности до референтните стойности. но това е общия случай, в БГ може да е само за едните пари...


Чет Яну 07, 2021 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
да де нали за БГ говорим
тук на мен не ми дават даже обикновена печка на дърва да запаля, или природен газ, или ако е твърдо гориво трябвало да е нам си къв клас (мисля пиролизни визираха) за въглища пише "изрично забранено"
за дрехи и обувки не пишеше, ама упоменаваха че пушек не трябвало да се вижда от комина
а в бг... всеки пали каквото си иска, после мръсно било... и никой нищо не прави да се ограничи тая практика


Чет Яну 07, 2021 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Въпросът е да се действа деликатно. При нас се вдигна шум, чак след като общинарите ни тръгнаха да се хвалят как са подобрили въздуха ;-)
Ако бяха си траели... на никой нямаше да му пука къде има датчици и какви.


Чет Яну 07, 2021 5:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
papi92 написа:
Ако трябва да бъдем точни, въпросът тръгна от това, че трябва да са два заради резервираност. Следователно въпроса премина в това дали в колата има втори акумулатор за резервираност. Следователно няма джакпот.

На повечето автомобили с два акумулатора затова са два - някои системи са резервирани като са отелени в отделна енергийна система.
papi92 написа:
Като си сменил акумулатора, това означава, че стария не става за резервиране на първия. Пак няма джакпот.

Мдаааа. Когато човек се изкаже прибързано, рискува да се изкаже не достатъчно подготвен.
Не съм споменавал, че старият акумулатор е бил неработещ, а само че е заменен с друг. Ти откъде стигна до тоя извод?
Може да съм го заменил защото не ми харесва цветът му и разваля хармонията в машинното отделение...


Пет Яну 08, 2021 12:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Новини от страната
itso.t написа:
На повечето автомобили с два акумулатора затова са два - някои системи са резервирани като са отелени в отделна енергийна система.

Ти остави акумолаторите, някой коли и с два двигателя ги произвеждат, ей така за резервиране. В новите модели и два волана щели да слагат.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
itso.t написа:
Мдаааа. Когато човек се изкаже прибързано, рискува да се изкаже не достатъчно подготвен.
Не съм споменавал, че старият акумулатор е бил неработещ, а само че е заменен с друг. Ти откъде стигна до тоя извод?
Може да съм го заменил защото не ми харесва цветът му и разваля хармонията в машинното отделение...



Машинното отделение. :lol: :lol: :lol: :lol:
След като твоята кола има машинно отделение, машинист има ли? :-k


Пет Яну 08, 2021 9:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Tisho написа:
След като твоята кола има машинно отделение, машинист има ли? :-k

Явно използваме автомобилите по коренно различен начин. Аз шофирам или се возя в купето на автомобила и нямам работа в машинното отделение, затова не бих могъл да мина за машинист.
Ама ти явно ги използваш по някакъв доста по-нетрадиционен и странен начин... :-k


Пет Яну 08, 2021 10:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Новини от страната
itso.t написа:
Tisho написа:
След като твоята кола има машинно отделение, машинист има ли? :-k

Явно използваме автомобилите по коренно различен начин. Аз шофирам или се возя в купето на автомобила и нямам работа в машинното отделение, затова не бих могъл да мина за машинист.
Ама ти явно ги използваш по някакъв доста по-нетрадиционен и странен начин... :-k


И как тогава видя, че цвета на акумолатора не съотвества с цвета на стените на машинното отделение след като не си влизал вътре? :mrgreen:


Пет Яну 08, 2021 10:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
...и темата рязко затъпя... :lol:


Пет Яну 08, 2021 10:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Новини от страната
itso.t написа:
...и темата рязко затъпя... :lol:


Не е рязко, така си е отдавна. :wink:
Отивам до хладилника за бира. За да следя продължението.


Пет Яну 08, 2021 10:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10944
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Абе, Вие уважаеми господа - в петък вечер друга работа нямате ли си? Ей на - аз продавам кермични цокли за ASIC-ове и оправям разни BOM-ове, хората пият бира, гледат си семействата и удоволствието... айде приятна събота и неделя, и стига с с дивотиите. Понеделник - пак :)


Пет Яну 08, 2021 11:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Новини от страната
Grubi написа:
Абе, Вие уважаеми господа - в петък вечер друга работа нямате ли си? Ей на - аз продавам кермични цокли за ASIC-ове и оправям разни BOM-ове, хората пият бира, гледат си семействата и удоволствието... айде приятна събота и неделя, и стига с с дивотиите. Понеделник - пак :)


Аз пия бира.
И гледам забавни клипчета в тубата.
https://www.youtube.com/watch?v=1EWusTUZgUs


Пет Яну 08, 2021 11:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Новини от страната
Мда - интересно - аз пък снощи се учих да правя програми за цпу фреза :) и даже не съм гледал какво се джонкате тука :)


Съб Яну 09, 2021 9:15 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 792, 793, 794, 795, 796, 797, 798 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни