Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 661, 662, 663, 664, 665, 666, 667 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Новини от страната
Що да не назначат?...Особено ако ти харесат фирмата.
Ти наясно ли си с какво се занимава ДАНС?
Аз поне не съм.....


Пет Юни 21, 2019 7:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ами защото не могат да назначат, аз назначавам а не те, могат да ме хванат за дедовия, дори да им дам писмени самопризнания че съм най-големия контрабандист и пера пари, пак не могт д аме накарат по никакъв начин да назнача някого. А пък ей така да дойде по обява и да го назнача ... с предишна месторабота ДАНС, МВР или нещо подобно .. аз държавни служители НЕ назначавам ако ще и турско да стане, някой ако е бил държавен служител, или пък е бил полицай/пожарникар/военен, шанса да го назнача клони от 0 до към 0.1% в реда на изброяването. Нали трябва нкакво СВ да ми даде, и всичко в него ще е фалшиво ... това се хваща лесно, аз имам и практиката да си проучвам служителите, и не съм само аз така. А пък ко кандидатства за някоя съвсем незначитлена позиция, применро монтажник някъде ... той така или иначе няма достъп до нищо, то по-добре да ми пратят фирма за почистване, по има шанс да се докопа за нещо. А относно чистачи и охрана ... това са най-критичните позиции и се внимава много кого се назначава, и проучване става по много начини, включитлено и чрез самите тях, да не мислиш че са единствените които плащат заплати на държавни служители :D
Иначе и ДАНС, и ГДБОП, и всички останали от 10-на години насам се занимават предимно с едно единствено нещо, обслужване на интереси на политици, съсипване на бизнеси, или по-скоро улесняване тяхното придобиване от някой друг .... просто не са си намерили майстора. Честно казано не знам как свинчо е още жив, нито боко, това че ги пазят са ала бали, на които само те самите могат да вярват, няма никой който да може да бъде опазен, особенно пък в БГ от БГ службите, в рамките на няколко седмици всеки един може да бъде затрит като муха, па ако трябва и с целият парламент и околните сгради, въпрос на интерес.


Пет Юни 21, 2019 7:48 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Ами защото не могат да назначат, аз назначавам а не те, могат да ме хванат за дедовия, дори да им дам писмени самопризнания че съм най-големия контрабандист и пера пари, пак не могт д аме накарат по никакъв начин да назнача някого. А пък ей така да дойде по обява и да го назнача ... с предишна месторабота ДАНС, МВР или нещо подобно .. аз държавни служители НЕ назначавам ако ще и турско да стане, някой ако е бил държавен служител, или пък е бил полицай/пожарникар/военен, шанса да го назнача клони от 0 до към 0.1% в реда на изброяването. Нали трябва нкакво СВ да ми даде, и всичко в него ще е фалшиво ... това се хваща лесно, аз имам и практиката да си проучвам служителите, и не съм само аз така. А пък ко кандидатства за някоя съвсем незначитлена позиция, применро монтажник някъде ... той така или иначе няма достъп до нищо, то по-добре да ми пратят фирма за почистване, по има шанс да се докопа за нещо. А относно чистачи и охрана ... това са най-критичните позиции и се внимава много кого се назначава, и проучване става по много начини, включитлено и чрез самите тях, да не мислиш че са единствените които плащат заплати на държавни служители :D
Иначе и ДАНС, и ГДБОП, и всички останали от 10-на години насам се занимават предимно с едно единствено нещо, обслужване на интереси на политици, съсипване на бизнеси, или по-скоро улесняване тяхното придобиване от някой друг .... просто не са си намерили майстора. Честно казано не знам как свинчо е още жив, нито боко, това че ги пазят са ала бали, на които само те самите могат да вярват, няма никой който да може да бъде опазен, особенно пък в БГ от БГ службите, в рамките на няколко седмици всеки един може да бъде затрит като муха, па ако трябва и с целият парламент и околните сгради, въпрос на интерес.



Тони това е твоята гледна точка , но монетата има три страни (при падането може да остане права) - всичко е до "амбицията" на работодателя!
Аз например на младини аргатлувах доста време в много голяма фирма основана от синът на висш партиен функционер (как е натупан първият милион - не мога да докажа , но дорде хората правеха гаражчетата си на кафененца , той получи заветноТО куфарче и взе да вкарва с тексимите стока ФРГ) ТА ! въпросният пребоядисан капиталист - по едно време взе да го тресе параноята (покрай избори посърваше - чак после стоплих ,че се отчита на партията хранилница) и ... се обгради само с пенсионирани фатмаци и милиционери ... а от тях колко работа да очакваш ... и така сам се набарбоника - щото не вярваше на старите си кадри (крадели му нитовете и реленцата) ! А пенционираните фуражкаджий били много честни ... Към днешна дата е жалка фирмичка - уж нещо чака европейски програми ... но влака не спира вече на неговата гара !!!

Просто онова котило така си разсъждава ... чип , ген , софтуеър - както искаш така го речи.

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Съб Юни 22, 2019 12:00 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Еееее то който каквото си направи никой не може да му го направи. Някога и в ДС, и в НСО, и в различните управления на МВР, особенно тия по специфичните, имаше много добри кадри, но това беше някога. много от тях направиха бизнес, които бяха по-кадърни и предприемчиви, не говоря за тия с дадените им пари или фирми от събрана агентура. Други пък направиха точно това, общо взето ясни са мутренските фирми. Имаше и кадърни но нито предприемчиви, нито правещи компромиси с разбиранията си, и някои от тях се озоваха в частният сектор. Работил съм с такива хора, дисциплинирани, ерудирани и лоялни, на работодателя, не на партия, полиция, бивши колеги и т.н. От такива хора имаше много полза, особено 90те. Но повечето от тях са вече пенсионери, или пред пенсиониране, няма ги, и няма много като тях. повечето от останалите и в службите и в амрията и къде ли не, е общо взето там защото търси лесното.
как да е това е личен избор, всеки си го взема, с кого да работи, как да работи... аз съм имал съдружник, от системата на МВР, по точно пожарникар, и то доста високо ниво, не мога да кажа лошо за его, въпреки че като се разделихме не взех и една стотинка от фирмите, но защото аз не исках, не защото той не е давал. Кадърен човек, разбира си от работата, предприемчив, е има някои недостатъци, но те са типични за повечето от това поколение.


Съб Юни 22, 2019 1:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1969
Мнение Re: Новини от страната
ToHu, нали не мислиш, че някой ще те потупа по рамото и ще каже назначи този... Ще си назначиш човек, кандидатствал по обичайния начин за работа и нищо няма да усетиш.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Юни 22, 2019 8:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Тъй де, каква е гаранцията че ще бъде назначен. Нали трябва да отговаря на критериите, а ако е да са Джия или полицай на кои критерии ще отговаря, опит, трудов стаж, образование???


Съб Юни 22, 2019 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Новини от страната
ееех,бонго,бонго--- https://blitz.bg/ikonomika/tezhko-im-na ... 80951.html

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Юни 22, 2019 3:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1969
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
Тъй де, каква е гаранцията че ще бъде назначен. Нали трябва да отговаря на критериите, а ако е да са Джия или полицай на кои критерии ще отговаря, опит, трудов стаж, образование???

Точно това се опитвам да обясня. Човекът си има всичко, защото е работил и то не в една компания и може да се докаже. Допълнително освен основното занимание е и сътрудник на службите.
Предполагам не мислиш, че там са балъци - л-т Петров днес ще кандидатства за работа в компанията на ToHu.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Съб Юни 22, 2019 7:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Новини от страната
ToHu написа:
няма никой който да може да бъде опазен, особенно пък в БГ от БГ службите, в рамките на няколко седмици всеки един може да бъде затрит като муха, па ако трябва и с целият парламент и околните сгради, въпрос на интерес.

:D испълнявам и докладвам :arrow: мокро почистване оод политическа партия да създадем предлагам

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Юни 22, 2019 7:18 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: Новини от страната
В България в момента има около 10 хил. милионери, а според някои тази цифра е консервативна, съобщава в. „Стандарт“.Полша, Чехия и Словакия заемат първите три места в Източна Европа в класацията на милионерите, следвани на четвърто място от България, се посочва в публикацията.

Страната ни обаче е на първо място по брой на мултимилионерите и милиардерите в Източна Европа.Един милионер може да притежава имущество, оценено на 50 млн. евро, но в същото време може да дължи 50 млн. евро на банката. Ако се разглеждат само активите по отношение на притежанието на недвижимо имущество, някои твърдят, че всички, които притежават недвижима собственост в центъра на София, ще бъдат милионери.

По същия начин всеки, който притежава земеделска земя около столицата, която може да бъде урегулирана и продадена на строителни предприемачи, е също милионер.

По отношение на милионите в банката обаче тези хора са малко, повечето от тях са реинвестирали богатството си, за да го увеличат. Един милион не е чак толкова много и около 70% от собствениците на строителни компании в България са милионери, както и голяма част от бизнесмените в туристическия сектор, според Божидар Данев, председател на Българската стопанска камара.Журналистът Григор Лилов проучва въпроса с българските милионери и откъде идват парите им, откривайки, че докато в Испания има само един милиардер, в България има пет и че 80% от българските милионери имат силни връзки с организираната престъпност, пише „Стандарт“.Повечето български милионери предпочитат да стоят далеч от светлината на прожекторите. Те обичат скъпи часовници, притежават лични самолети, карат коли за по 440 000 евро и плуват с яхти на стойност 10 млн. евро. Те почиват на Малдивите, наемайки цели острови, за да не бъдат обезпокоявани.

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Съб Юни 22, 2019 9:27 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Според мен това понятие милионер вече е морално остаряло и безмислено. 1 млн е нищо, всеки малко по голям бизнес, а такива много и те ти милион. Не знам как са ги оценили. Примерно, имаш строителна компания, малка, инвестираш в къщи, към момента строиш 5, ами че това е над милион, ама колко от тия пари са твои всичките, 1/2, 1/3 ... много често и 1/10 няма да остане накрая като теглиш чертата, за да ти остане, казвам чиста печалба, 1 млн трябва да продадеш за 10 млн. Това би следвало да е на база платени данъци, и то персонални. Защото пак същото с къщите, да речем събрал си 2 мн печалба тая година, чиста, да ама искаш да инвестираш в 2 луксозни къщи, и релано тия пари ги нямаш вече, да те са там, купил си имот, строиш ... ама... това не е кеш. Утре банката ще ти каже, ае ти тук имаш едно кредитче за 500 хил, и то става изискуемо, давай парите... а ти няма от къде да ги дадеш, всичко е в земя, и в къщите, дори за груб строеж може да не ти стигнат. идв абанката, прави оценка, е ти си платил 1 млн за земята, нищо, те ще я оценят на 300 хил, и къщи на гръб строеж .. още 200 к ... а ето, пито платено, вземат ти инвестицийката и чао ... и твойте 2 мн са отишли на вятъра .. както може да стане със всяка инвестиция.
Сега тук вече става дълго и широко когато парите се реинвестират, реално ти им плащаш данъци, но това е един друг въпрос. Абе изобщо оценката на богатството е трудна работа. И идваме до момента мултимилионер, това какво означава, 20 млн, 50 млн, 500 млн.... изобщо тия класации за мен са много незначещи.


Нед Юни 23, 2019 5:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Преди време четох някаква статистика, че това което разбирахме на времето като милионер т.е. богат човек сега се оценява когато има някъде към 40 милиона в активи т.е. доходността от тези активи стига да се покрие инфалцията (т.е. активите да не се обезценяват с времето) и достатъчно за да живее човек постоянно с добър стандарт на живот ... та по бедните милионери не се броят за богаташи :)

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Юни 23, 2019 6:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Новини от страната
Не е за "Хумор" за съжаление!
Тъкмо чух по радио "Хоризонт": наш'то Президент било вкарано в една от залите на Големийот андронен колайдер и той бил дълбоко вчипетлен, и попитал: "Добре де, защо тези неща се случват само на запад, ние по на изток к'ви сме?!".
Майка плаче, грамофон...

Ама журналята съвсем насериозно го казаха!


Вто Юни 25, 2019 6:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27995
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Ами най-простата сметка, за да водиш спокоен живот, без да се изхвърляш много, ти трябват грубо мин 4-500к зелени на година, тук не говоря за охолен, или супер луксозен, щото има часовници за по толкова. При средно 4-8% доходност на повечето нискорискови инвестиции, вкл.някои банки, това са 12 млн грубо. Разбира се при тази доходност инфлацията ще обезценява приходите с времето. Та за да живееш без много лукс спокойно, да можеш да пътуваш тук таме и да ходиш на не много скъпи почивки /визирам не да наемаш 100 метрова яхта/ трябва да имаш в кеш едни поне 15-20 млн, това ако искаш да не правиш нищо и да живееш само от някакви ниско рискови инвестиции. Но всеки по-нормален човек би ги инвестирал в нещо доста по печеливше. Въпросът е обаче това прави ли те много богат, да можеш да си позволиш хубава кола, да може да си купиш не много скъпи имоти и до там. Някой ще каже да богат си, друг ще каже че не си беден, но не си и богат. Има къщи за по 20-30 млн, и това съвсем не са супер луксозни и огромни, просто малко по -големички къщи да речем в калифорния, в хубав квартал с ГЛЕДКА, и сравнително приятно дворче спокойно отиват 20-млн.


Вто Юни 25, 2019 7:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Хубаво че има хеликоптери... човека си дошъл на почивка...
Каква застраховка трябва да имаш, че да извикат хеликоптера за тебе? Ако си в радиус от 300км до София разбира се...иначе ще трябва да зарежда или да викат Спартана...

https://www.standartnews.com/balgariya- ... 95710.html


Сря Юни 26, 2019 10:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 661, 662, 663, 664, 665, 666, 667 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ДедоБоре и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни