Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Разкарване на антибликовото фолио 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28023
Местоположение: София
Мнение 
Фолио не съм махал, не съм и забелязвал да има с фолио, но явно има, това което съм виждал е било филм. и него няма как да го махнеш. Практически това фолио може да има две функции, да обере електростатиката, като отвежда натрупаните заряди към маса, и другото е да предотврати отблясъците. Толкова тънък екран в никакъв случай не може да намали вредните емисии, ако по някакъв начин прави картината по мека, тогава може просто да не изморява толкова очите, но да спре вредно лъчение .. не го виждам да спее при дебелина стотни от милиметъра. Дори олово с тая дебелина нямаше да иа кой знае какъв ефект, добрите филтри са от специално стъкло и са дебели по 4-5 мм. Единствено да направи картината по мека, това отморява до някъде очите.


Сря Мар 02, 2005 12:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3312
Мнение 
Реконструктор, имах такъв монитор и помня, че се бях консултирал с офталмолог преди да го купя и тя беше на мнение, че антирефлексното покритие е от голямо значение при работата с комп.
Както Цецо казва този "блясък" особено при продалжителна работа пред монитора вреди много. Сещаш се какви предпазни екрани имаха мониторите преди 10ина години (че и все още се намират), махаш екрана, изображението е по-ярко и след 2-3 часа не можеш да умериш лъжицата :)
Тъй че по-добре го остави на мира. Очилата ми и те са с антирефлексно покритие и определено се забелязва разликата.
А някой ми беше разправял един лаф, че на НПМГ-то преди години им "дарили" няколко мониторчета с такова излъчване, че се принудили да ги разкарат, че да не им окапят на децата зъбките 8O гадно ама и такива работи е имало явно.


Сря Мар 02, 2005 12:11 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни