Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Препоръчайте 17" CRT монитор 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 3:33 pm
Мнения: 273
Местоположение: София
Мнение Препоръчайте 17" CRT монитор
Здравейте

Трябва да си купя 17" CRT монитор. Цена около 150$. Дайте идея коя марка и кой модел да си взема.

_________________
Adios
Mozfet


Вто Окт 05, 2004 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение 
Аз си взех наскоро NEC, ама 19-ка.

Изображение

Изображение


Гледам, че има и 17-ки:
http://jarcomputers.com/8.html
http://www.vali.bg/article_content.php? ... article=37

които, обаче, не държат 85 Хц на 1280х1024. Ама не знам за толкова пари дали ще можеш да си купиш нещо свястно, което да я държи тази честота.


Вто Окт 05, 2004 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
SONY SDM73. но са забравили да му сложат отзад електронните пушки и отпред "въжето за пране" на тринитрона, та е останало само едно стЪкло 3 санта дебело.
Не си губи времето със CRT !!!


Вто Окт 05, 2004 2:21 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение 
Абе не съм съгласен. ТФТ-то не става за игри. :wink:


Вто Окт 05, 2004 2:33 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 9:14 pm
Мнения: 128
Местоположение: София
Мнение 
LG, F700B, 17", 0.24, Flatron, 1280x1024@60, TCO99 $152,00
LG, F700P, 17", 0.24, Flatron, 1920x1440@65 Hz, TCO99 $189,00

Вторият е по-добър.

А защо не DELL на старо за 120 лева!?


Вто Окт 05, 2004 2:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 3:33 pm
Мнения: 273
Местоположение: София
Мнение 
Добре зфучи TFT SONY, но все още завися от финансирането на родителите ми. Тоя монитор ми звучи точно толкова недостижим, колкото и Golf III, с пълен резервоар :roll:
Мился си за Samsung 795MB, 85 kHz, TCO'04, 1024x768@100Hz.

_________________
Adios
Mozfet


Вто Окт 05, 2004 2:44 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 3:33 pm
Мнения: 273
Местоположение: София
Мнение 
Да или LG. Може ли едно сравнение м/у Samsung-a и LG F700B.
LG-то показва по-слаби параметри, но пък е наистина плоско.

А втора употр. монитор и хард не се взимат.

_________________
Adios
Mozfet


Вто Окт 05, 2004 2:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Mozfet написа:
Да или LG. Може ли едно сравнение м/у Samsung-a и LG F700B.
LG-то показва по-слаби параметри, но пък е наистина плоско.

А втора употр. монитор и хард не се взимат.


Що? Аз имам в къщи:
19 инча Sun (господ го знае откъде се е пръкнал, вътре май е хитачи). Професионална работа. Стар иначе, взех го за 70$ смятай на колко години е. Ми бичи, пущината, геометрията му е като начертана с линия. Не е плосък и не държи много на честоти (1280х1024 - 85Хз) ама филми гледам на него от 3 метра. Контраст, яркост - колкото искаш. Ама за работа не става - боли ме врата да си мятам главата от единия край до другия. Като да седиш в кино на първия ред.

17 DELL - плосък тринитрон. Преди повече от две години го купих за 150$ (сега сигурно са доста по евтини). Желязо. Най - добрия монитор който съм имал (а съм имал доста). Страшна картина, добра геометрия (те всички тринитрони имат един леко забележим проблем с геометрията). Пълен плуг & плей. 2 години не е мръднал.

Та какво да ти кажа - въпрос на късмет е. Иначе по пазарите на нова техника е пълно с монитори - предимно боклуци. Аз под боклуци разбирам всичко дето е пройзведено в Китай с насока източно-евро пазара (щото всичко се прави в Китай де, ама на запад са малко по други). Абе като го погледнеш то на геометрия - като мокър лист хартия. отстрани бяга с половин сантиметър. Ич не се оставяй да те лъжат че може да се компенсира с настройките. Нищо не може. Освен това кривото не се брои за дефект и не можеш да се разправяш като го вземеш.
Каквото и да взимаш гледай:
1. Геометрия - вижда се добре на виндоус със стандартен тапет (всички продавачи слагат шарени картинки познай що). Трябва като го погледнеш по ръба на картината разтоянието до рамката да е еднакво . Да вървят успоредно сиреч. Не трябва да е трапецовиден, ротиран, вълнообразен и пр. Ако ти твърдят че ще се оправи с настро
йките, накарай ги да ти го настроят докато ти хареса.
Аз на всички плоски тринитрони до сега съм забелязал следния ефект - като хванеш кошчето и го влачиш в различните точки на екрана се свива вертикално. Най голяма е разликата между средата и краищата на екрана. Ама незнам дали това не е нормално.
2. Пусни нещо с бял (бял, не светло сив фон). Виж дали бялото е бяло навсякъде по екрана.Да няма разни отенъци по краищата и да няма разни ситни вълнички/линийки по екрана.
3. Надуй контраста до край. Яркоста на не повече от 50% трябва да е напълно достатъчна за работа. След това я издуй докрая. Трябва да имаш достатъчно запас от яркост. При това при макс. не трябва да излизат линиите на обратния ход. Едни таквиз хоризонтални, леко наклонени.
4. Отвори нещо с ситен текст и виж дали е четлив. Форума е добро нещо за това. Трябва да е контрастен и добре фокусиран текста по целия екран. Най вече по краищата.
5.Огледай добре маската върху екрана за всякакви драскотини.

Ако след всичко това, все пак си намериш монтор, значи си голям късметлия. Аз лично като тръгна за монитор и подлудявам продавачите. Затова и съм купувал втора ръка, защото както ти казах на техния пазар, същите марки - са други монитори. Е нямаш гаранция (само 6 месеца), и кутията често е поучукана ама...

Аре успех.

П.С. А иначе моя принцип е - може да жертвам до 30% от пройзводителността на компютъра, но монитора ще ми е добър - очите ми трябват. Та затова гледам към ТФТ-тата. Ама и там големи боклуци има ей.


Вто Окт 05, 2004 7:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение 
Цитат:
Аз на всички плоски тринитрони до сега съм забелязал следния ефект - като хванеш кошчето и го влачиш в различните точки на екрана се свива вертикално. Най голяма е разликата между средата и краищата на екрана. Ама незнам дали това не е нормално.


Странно, аз съм го виждал само на един тринитрон - стария ми монитор след като се развали. :) Той е CTX с тринитрон тръба, обаче малко след като му изтече гаранцията му гръмнаха едни транзистори и се появи тоя ефект - картинката е разпъната по краищата и свита в средата, във вертикална посока.
Единственият недостатък на тринитрона са нишките, които държат грила, но за това пък истинският плосък монитор е с грил, другите са менте, така да се каже. Тук даже успях да я снимам нишката:

Изображение


Вто Окт 05, 2004 10:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Свиването е едва забележимо. И съм го виждал поне на няколко монитора. Сега като се замислия, може и да не са били тринитрон всичките. Но определно бяха Флат. Затова и реших, че това се дължи на някаква хитрина в компенсацията на плоскостта.


Сря Окт 06, 2004 8:13 am
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 3:33 pm
Мнения: 273
Местоположение: София
Мнение 
Един приятел си взе монитор на старо Gateway с Тринитрон тръба. На петия месец кинескопа угасна и монитора отиде на боклука (гаранция 3 мес.). Сигурно има и хубави бройки, но аз не се казвам Цецо и няма да разбера кой е най-запазения. Предпочитам да ми е чиста работата, защото ако гръмне, повече пари за монитор няма да видя.

Мисля си за NEC MultiSync FE770
Пареметри: 17", 70kHz, Clearflat, TCO-99, 800x600@100Hz, 1024x768@85Hz, 1280x1024@66Hz

Добра марка, но пък с по-лоши параметри от Самсунг 795MB. Какво мислите?

...Странно, обаче въпреки че монитора е Nec/Mitsubishi, тръбата му не е Diamondtron. Моделът FE771SB e с Dtron, но в България го няма. Разликата им в цената е 12$. Има една алтернатива - руски монитор RoverScan, модел:
RoverScan 117NF 
17", Flat DiamondTron, 0.25mm pitch, 30-70kHz
Max Resolution 1280x1024 (1024x768@85Hz), TCO99
цена:260лв. без ддс

Или промоцията на Вали - NEC MultiSync FE770 за 216лв. без ддс

Т.е. имаме 2 монитора с абсолютно еднакви параметри, но единия е с тръба Diamondtron и струва 45лв повече. Каква точно е ползата от Diamondtron технологиата и струва ли си разликата в парите?

P.S.
RoverScan вероятно се правят в Русия, докато NEC се правят в Малайзия.

_________________
Adios
Mozfet


Сря Окт 06, 2004 8:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Абе аз от динатрони нищо не разбирам, ама знам че на 17 инчов монитор, дефаулт резолюцията му е 1024х768. Там 85 херца ми се виждат малко. Че преди 2 години когато за последен път се интересувах от монитори, беше нормално при тая резолюция да имаш 100 херца. А колкото повече толкова по добре за очите.


Сря Окт 06, 2004 11:42 am
Профил ICQ
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 3:33 pm
Мнения: 273
Местоположение: София
Мнение 
Diamondtron е същата технология като Trinitron, a Clearflat - като Dynaflat.
Така или иначе видеокартата ми S3-Virge поддържа най-много 85hz.
Ако взема 96 килохерцов монитор цената скача с 80лв.

_________________
Adios
Mozfet


Сря Окт 06, 2004 11:49 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни