Отговори на тема  [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 5:27 pm
Мнения: 376
Местоположение: plovdiv
Мнение 
Още не сме влезли в саюза и тяхните лешояди дойдоха да ни глозгат. Ебаси мамата като знам наште политици кви дупедавци са за един реверанс от някой "по-голям" и не ми се мисли.


Сря Ное 15, 2006 12:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение 
:D :D :D
Почват да им промиват мозъците още от малки.

Цитат:
Родители школьников ополчились на книжку про пингвинов-геев

Очередной скандал разразился в США вокруг книги "С Танго их трое" (And Tango Makes Three), в которой рассказывается история гомосексуальной пары пингвинов, проживавших в Нью-йоркском зоопарке. Родители учащихся младших классов в начальной школе городка Шило (Shiloh) в штате Иллинойс потребовали убрать книгу из свободного доступа в школьной библиотеке, сообщает Associated Press.

Специально созданный родительский комитет обратился за разъяснениями к директору школы, однако она отказалась пойти навстречу его членам, объяснив, что выполнение их требований означало бы введение цензуры. Ранее аналогичные претензии родители высказывали в одной из школ штата Миссури.

Иллюстрированная книга для детей повествует о жизни гомосексуальной пары антарктических пингвинов, ставших кумирами гей-сообщества. Пингвины, которых зовут Рой (Roy) и Сайлоу (Silo), воспитали птенца по кличке Танго, вылупившегося из подложенного работниками зоопарка оплодотворенного яйца.

Гомосексуальная пара прожила вместе шесть лет, пока в сентябре 2005 года в зоопарке не появилась самочка по кличке Скрэппи (Scrappy), которая заинтересовала Сайлоу. В результате новая гетеросексуальная пара построила гнездо и вместе проводит время, а брошенный Рой остался в одиночестве.

В свое время отношения Роя и Сайлоу противопоставлялись традиционным семейным ценностям, которые олицетворяли императорские пингвины. Между тем в зоопарке остаются еще четыре однополые птичьи пары, в одну из которых как раз и входит пингвин Танго, воспитанный приемными родителями-геями.


Пон Ное 20, 2006 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реконструктор написа:
Мнозинството от вас вероятно не одобряват идеите и западо-фобията ми, но понеже форума е мой, все пак ще го използвам за пропаганда. :) В тая тема ще колекционирам възвишените идеи и постъпки на западния цивилизован свят. Чат-пат ще помествам свои мнения и анализи защо западът е обречен на гибел и защо трябва да стоим далеч от тях.


Поредното постижение на "демократичната цивилизация" - Садам беше обесен, напук на всякакво международно право и след процес който меко казано беше пародия.


Съб Дек 30, 2006 11:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Садам е обесен по техните си закони, а не по международни. Не знам дали процесът е бил пародия, но злодиянията му спрямо иракчаните по никакъв начин не са били пародия. Ролята на САЩ в Ирак е друга тема.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Съб Дек 30, 2006 11:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
sthx написа:
Садам е обесен по техните си закони, а не по международни. Не знам дали процесът е бил пародия, но злодиянията му спрямо иракчаните по никакъв начин не са били пародия. Ролята на САЩ в Ирак е друга тема.

Садам е управлявал по техните си закони и е наказан пак по тях. Задай си обаче въпроса имал ли е друг начин на управление на такава сложна страна? Практиката през последните 20 год показва, че има страни, които не могат да се управляват по друг начин. Всеки опит да се насади там демокрация по пътя на агресията води до крах. Стига ли Афганистан като пример или да се връщам още по назад в Африка и Латинска Америка?
А е обесен по поръчка на американците, за да оправдае непредизвиканата им агресия срещу една суверенна държава. Но жална им майка, като си помисля какво ги чака сега!


Съб Дек 30, 2006 12:13 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
sthx написа:
Садам е обесен по техните си закони, а не по международни. Не знам дали процесът е бил пародия, но злодиянията му спрямо иракчаните по никакъв начин не са били пародия. Ролята на САЩ в Ирак е друга тема.


Не може американски военопленник - а той беше точно такъв до вчера, да бъде обесен по "не международни" закони.
Не става въпрос дали трябваше да бъде наказан, но потъпкването на международните норми не е добър пример за "демокрация".
Колкото до процеса, след като няколко от адвокатите на Садам бяха убити, след като съдията по делото беше сменен един месец преди присъдите защото е казал че "Садам не е диктатор". Заменен с някой не толкова "безпристрастен"...

Жалко за медиците ни обаче... След това което правят американците, вече в нищо не можем да упрекваме либийците...


Съб Дек 30, 2006 12:15 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 6:43 pm
Мнения: 101
Местоположение: Bay Area
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реконструктор написа:
Мнозинството от вас вероятно не одобряват идеите и западо-фобията ми, но понеже форума е мой, все пак ще го използвам за пропаганда. :)


Код:
Езоп, от Уикипедия, свободната енциклопедия Направо към: навигация, търсене
Езоп -- древногръцки баснописец

Роден: ок.620 пр.н.е.
неизвестно, Древна Гърция
Починал: 560 пр.н.е.
?, Древна Гърция

Езоп (гръцки Αισωπος, Aisopos) е легендарен древногръцки баснописец живял в периода около 620 до 560 пр.н.е.

Басните на Езоп са преведени (често преработени) на много езици по света, в това число от прочутите баснописци Лафонтен и Иван Андреевич Крилов.


Преди да има запад, и следващия сентимент -- "западо-фобията" авторът е обяснил с много разбираеми думи фундамента на тези чувства. Кадето гумата се среща с пътя, по мое мнение, е неговата история за едно лозе и една лисица :) Но може би има несъгласни?


Съб Дек 30, 2006 8:34 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 2:42 pm
Мнения: 913
Мнение 
Отиде коня в реката :)
Този искуствен интелект направо ми къса сърцето.


Съб Дек 30, 2006 9:42 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
@rumen: За какъв изкуствен интелект говориш??

_________________
http://blog.georgievi.com


Съб Дек 30, 2006 9:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
miro_atc написа:
Жалко за медиците ни обаче... След това което правят американците, вече в нищо не можем да упрекваме либийците...


Да, обречени са. :( Не знам, дали сте забелязали, но арабо-мюсулманския свят е доста по-консолидиран и единен отколкото т.нар. "цивилизован свят". Над медиците тегне двойно отмъщение вече - за заразените деца и за Саддам...


Съб Дек 30, 2006 11:49 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 2:42 pm
Мнения: 913
Мнение 
vlado написа:
@rumen: За какъв изкуствен интелект говориш??

Закачам се с преводачът на ds18s20.


Нед Дек 31, 2006 12:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Препоръчвам прочитане на "Сблъсъкът на цивилизациите" от Самюел Хънтингтън
Много поучително четиво.


Нед Дек 31, 2006 2:50 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
rumen написа:
Закачам се с преводачът на ds18s20.

Само дето няма преводач с изкуствен интелект ;-). Аз се познавам с ds, а и съм изпитал на гърба си как когато даден език не се упражнява, се забравя много лошо - например на мен сега ми е много трудно да кажа каквото и да е на френски, а едно време бая се оправях с този език. По същия начин съм и с руския - разбирам всичко, но говоря като някой неграмотен (а толкова години го учихме в училище...). За мен другият език сега е английски и ми е много по-лесно да се изразя на него отколкото на руски.

_________________
http://blog.georgievi.com


Нед Дек 31, 2006 4:52 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение 
Ето нещо интересно:

:D :D :D

Цитат:
Училищното ръководства в Ла Вега, САЩ, изключи от детската градина 4-годишно момченце за неправомерно докосване на учителката си, след като детето прегърнало с двете си ръчички жената. В писмо, написано от директорката на занималнята до родителите на момчето, се казва, че "синът им бил уличен в неподходящо поведение в смисъл на сексуален тормоз или сексуален контакт", след като на 10 ноември прегърнало жената и заровило лице в гърдите й.
Маркус Блакуел, бащата на момчето казва, че е пуснал оплакване срещу районната администрация. Той твърди, че синът му не разбира защо е бил наказан. “Когато получих писмото, светът ми се разклати", казва Блакуел пред журналист на "Хералд Трибюн". Ръководството на детската градина уточнява, че законите за конфеденциалност не им дават право да коментират случая. След като Блекуел подал жалба, последвало писмо от местната учителска администрация, в което се обяснява, че престъплението ще бъде третирано като "неуместен физически контакт", с което от досието на момчето отпадат обвиненията за сексуален тормоз.

Администраторите казват още, че в местния правилник на занималнята няма специални текстове относно взаимоотношенията между учители и деца, но изрично е упоменато, че неправомерният физически контакт бива санкциониран с дисциплинарно наказание. Училищният район Ла Вега се състои от 5 училища и детски градини, разположени в район на около 30 мили около Уако.


Вто Яну 02, 2007 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10376
Местоположение: Добрич
Мнение 
Мда... 4-годишно а вече с досие ;-)

В много детски ясли по цял ден не им сменят памперсите, за да не би случайно някой от персонала да бъде обвинен в сексуален тормоз...


Вто Яну 02, 2007 1:36 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17002 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни