Отговори на тема  [ 16981 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1133  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
САЩ са разделени по доста признаци, но поне за мен е добре, че това е предварително известно (без никакви гаранции, разбира се) - преди човек да реши да се премести да живее някъде, може да се осведоми за доста неща и чак тогава да реши :-). Понякога разделението е добро нещо.

_________________
http://blog.georgievi.com


Вто Окт 31, 2006 12:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Няма нищо лошо в естествената сегрегация.
И от историята е известно, как началото на миналия век в градовете си има
Циганска махала,
Турска махала,
Българска ..
Арменска..
Всички се срещат на чаршията (в ситито :) ), и там равноправно си въртят бизнеса.
Важно е, да не се предрешава, кой къде да е! Да не решава някой друг
хората по естествен начин се сепарират по най-съществените признаци, и това спестява излишни конфликти, произтичащи о различията между тях.
Ако ми се развика пред прозореца мюезина в 5 сутринта, съм готов да го отстрелям.
Вероятно и моите привички действат по подобен начин на някого.
Затова аз нямам желание да се заселя в турската махала, и обратно, но това е мое решение.


Вто Окт 31, 2006 12:26 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
Syrius-B написа:
Няма нищо лошо в естествената сегрегация.
И от историята е известно, как началото на миналия век в градовете си има
Циганска махала,
Турска махала,
Българска ..
Арменска..
Всички се срещат на чаршията (в ситито :) ), и там равноправно си въртят бизнеса.
Важно е, да не се предрешава, кой къде да е! Да не решава някой друг
хората по естествен начин се сепарират по най-съществените признаци, и това спестява излишни конфликти, произтичащи о различията между тях.
Ако ми се развика пред прозореца мюезина в 5 сутринта, съм готов да го отстрелям.
Вероятно и моите привички действат по подобен начин на някого.
Затова аз нямам желание да се заселя в турската махала, и обратно, но това е мое решение.

Анджък :-). Най-важното за мен е правото на избор - добър или лош, важното е да си е мой, а не някой изкуствено да ми го налага и да ме убеждава, че е в мой интерес. Мисля, че моите си интереси си ги знам по-добре от държавата. Така че най-добре е всеки да си има избора и да прави каквото му е угодно, без да настъпва съседа по мазола, и така обществото върви...

_________________
http://blog.georgievi.com


Вто Окт 31, 2006 1:34 pm
Профил WWW
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 6:43 pm
Мнения: 101
Местоположение: Bay Area
Мнение 
Dimitar написа:
Тук има такава приказка, че къщата я купува и продава скул дистрикта, т.е. училищния район, защото тук неможеш да си ходиш където ти скимне на училище, само в района ти..


Без да отварям разпир - това важи само за публичните училища Димитар. Приват училищата това дали можеш да посещават децата ти или не само зависи от едно нещо - $$

Има хубави публични училища, не ме недоразбирай но просто е въпрос на възможност, НЕ избор. Изборът е привилегия, не право. И привилегия се купува както се купува 1 поунд домати!


Сря Ное 01, 2006 9:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Виж какво съм написал на края на поста си 8) :
Цитат:
Е - има и частни училища и за тях неважи това правило .

А и аз мисля, че съм казал същото нещо като теб - е малко по-завоалирано, ама в същия дух :) .


Чет Ное 02, 2006 1:21 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 6:43 pm
Мнения: 101
Местоположение: Bay Area
Мнение 
Dimitar написа:
Виж какво съм написал на края на поста си 8) :
Цитат:
Е - има и частни училища и за тях неважи това правило .

.


Мое лошо - това наистина го изпуснах. Прав си!


Чет Ное 02, 2006 5:34 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
ds18s20 написа:
Dimitar написа:
Тук има такава приказка, че къщата я купува и продава скул дистрикта, т.е. училищния район, защото тук неможеш да си ходиш където ти скимне на училище, само в района ти..


Без да отварям разпир - това важи само за публичните училища Димитар. Приват училищата това дали можеш да посещават децата ти или не само зависи от едно нещо - $$

Има хубави публични училища, не ме недоразбирай но просто е въпрос на възможност, НЕ избор. Изборът е привилегия, не право. И привилегия се купува както се купува 1 поунд домати!

Аз си мисля, че изборът е право още преди да е привилегия. Защото ако го няма , т.е. ако някой изкуствено ти ограничава правото на избор и не можеш да си го купиш за никакви пари (защото и правото ти на избор дали да работиш и да направиш много пари също е ограничено), нищо няма да стане.
А иначе като има човек възможности, пак трябва да избере какво да направи с тях ;-)

_________________
http://blog.georgievi.com


Чет Ное 02, 2006 2:10 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
ds18s20 написа:
Dimitar написа:
Виж какво съм написал на края на поста си 8) :
Цитат:
Е - има и частни училища и за тях неважи това правило .

.


Мое лошо - това наистина го изпуснах. Прав си!


:D :D :D

Говориш (пишеш) много забавно :oops:

Къде по-точно живееш
San Francisco?
Oakland?
San Jose?
or near where?


Чет Ное 02, 2006 3:15 pm
Профил WWW
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 6:43 pm
Мнения: 101
Местоположение: Bay Area
Мнение 
vlado написа:
Аз си мисля, че изборът е право още преди да е привилегия. Защото ако го няма , т.е. ако някой изкуствено ти ограничава правото на избор...


Хъм, интерестно становище. Отваряш врата отвъд която лежи субстанция с която малко хора са оборудвани да маневрират, но тъй направи белята вече:

Ако е право защо твоя щащ тогава забранява един мъж да се умъжи за друг мъж? И защо кумшиите в Юта не им дават да си имат повече от една съпруга?

Право на избор казваш?

Syrius-B, този пост сигурно отговаря въпроса ти за местоживеене и култура :)


Нед Ное 05, 2006 10:52 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 8:26 pm
Мнения: 393
Местоположение: Buffalo, NY, USA
Мнение 
ds18s20 написа:
vlado написа:
Аз си мисля, че изборът е право още преди да е привилегия. Защото ако го няма , т.е. ако някой изкуствено ти ограничава правото на избор...


Хъм, интерестно становище. Отваряш врата отвъд която лежи субстанция с която малко хора са оборудвани да маневрират, но тъй направи белята вече:

Ако е право защо твоя щат тогава забранява един мъж да се умъжи за друг мъж? И защо кумшиите в Юта не им дават да си имат повече от една съпруга?

Право на избор казваш?

Syrius-B, този пост сигурно отговаря въпроса ти за местоживеене и култура :)

Оффф, не ми се започва сега с разсъжденията. Онази вечер като си подреждах гаража, само за това си мислех, ама не ми се пише сега... Може би по-късно.
@Syrius-B: А ds живее в Сан Франциско (ако случайно не си се досетил от подсказката му :-)).

_________________
http://blog.georgievi.com


Чет Ное 09, 2006 5:02 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Зиг Хайл! :D :D :roll:

Цитат:
Германия тоскует по фюреру

Согласно данным опроса общественного мнения, проведенного немецкими социологами при участии Фонда Фридриха Эберта (Friedrich Ebert Stiftung) , в Германии растут экстремистские и крайне правые настроения, сообщает Der Spiegel.

Оказалось, что среди немцев широко распространены: стремление к сильной власти и одобрение диктатуры; антисемитизм; шовинизм; нелюбовь к приезжим и иммигрантам; снисходительное отношение к национал-социалистическму периоду в истории Германии; а также социал-дарвинизм (уверенность, что немцы по природе выше других наций).

Однако самым главным результатом исследования, озаглавленного "От края к середине" (Vom Rand zur Mitte), является тот факт, что крайне правая идеология распространилась от маргинальных общественных групп, таких как скинхеды, на средний класс немецкого общества, который традиционно считался оплотом демократического государства.

"Экстремистскими идеями и крайне правыми взглядами пропитаны все слои немецкого общества, все без исключения поколения, во всех землях, ими заражены избиратели не только праворадикальных, а всех политических партий", - к такому выводу пришли авторы доклада Эльмар Брэлер (Elmar Braehler) и Оливер Декер (Oliver Decker) из Института медицинской психологии и социологии Лейпцигского университета.

Как следствие, ученые перешли к выводу о неправомочности использования для обозначения данных явлений таких терминов как "экстремистский" или "крайне правый". "Употребление этих терминов предполагает как само собой разумеющееся, что речь идет о периферийных явлениях, к сожалению, это уже давно не так", - заявил Оливер Декер.

В период с 5 мая по 8 июня 2006 года при участии берлинского института исследования общественного мнения USUMA ученые опросили в общей сложности 5036 человек в возрасте от 14 лет на всей территории Германии. Респондентам предлагалось ответить на заранее сформулированные социологами вопросы.

На вопрос "считаете ли вы, что немцы по природе стоят выше других наций?" утвердительно ответили 14,8 процентов опрошенных. На вопрос "считаете ли вы, что если не обращать внимания на истребление евреев, Гитлер был великим государственным деятелем?" - "да" сказали 11,2 процента респондентов. С утверждением о том, что "национал-социализм имел свои позитивные стороны" согласились 11 процентов.

9 процентов заявили, что готовы смириться с диктатурой, если это будет необходимо в государственных интересах. 15 процентов считают, что было бы неплохо, если бы Германией управляла "сильная рука" и во главе государства стоял национальный вождь - "фюрер". Почти 26 процентов готовы видеть себя членами единственной общенациональной партии, которая бы объединяла всех немцев.

Однако наиболее распространенным явлением в немецком обществе стал страх перед иммигрантами. Возрастающего притока в страну людей другой национальности опасаются 26 процентов опрошенных. При этом 43,8 процента респондентов в восточных землях и 35,2 процента в западных уверены, что иностранцы прибывают в Германию исключительно с целью воспользоваться социальными гарантиями и пособиями, которые Германия предоставляет своим гражданам.


Чет Ное 09, 2006 5:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Интервю на Вяра Деянова от Дарик радио с европейската депутатка Елс де Гроен. Не мога да разбера защо когато един европейски политик е очевидно психично болен, това не е проблем и всичко е ОК, а когато български такъв е в това състояние, ни плашат с някви невероятни катаклизми?

"Това не беше само мое решение. Сещате се, че в една група няколко души работят по общи проблеми. И заедно решават дали се обединяват около дадена поправка или не. И така зад една поправка понякога четете едно име, понякога две или три. И докато проучвах положението на ромите в България, едни мои колеги дойдоха при мен и ми предложиха този текст. Заинтересувах се и разбрах, че е имало дело в България срещу една партия, на която не е било позволено да се регистрира. Това ме разтревожи, защото става въпрос за правата на човека. "


- Заинтересувана сте от правата на македонците в България. Какво знаете за тях? Колко македонци живеят в страната ни?

- Да, но не мисля, че това е важно.

- Защо?

- За мен е въпрос на принципи. Дали гражданите на една страната имат възможността да си създадат нова политическа партия. Без значение дали са македонци, турци или гърци.

- Да, но вашето предложение за поправка е свързано с македонците в България. Не сте ли запознати с това колко са те?

- Доколкото съм наясно става въпрос за 3 000 души. Това не е внушителна брой. Но това за мен няма значение. Става въпрос за принципи. За мен това е свързано с човешките права.

- Говорите много разпалено. Имам чувството, че идеята за поправка в мониторинговия доклад на Джефри Ван Орден е била ваша?

- Е, не всички в партията ми се занимават с Балканите. Приемете, че аз съм част от тези, които смятат, че ако в една страна има 500 души, които искат да си учредят партия, без значение дали са гърци, араби, турци или македонци – трябва да имат право.

- Лъжа ли се, че личният ви асистент е македонец?

- Предложението ми няма нищо общо с асистента ми. Избрала съм асистента си заради качествата му. Това, че е от Македония не изигра никаква роля.

- Все пак той ви е асистент. Не ви ли е повлиял поне малко?

- Не. Той работи много упорито. Пътува много…

- Добре, а знаете ли как се казва македонската партия, на която съдът отказа повторна регистрация. Вашата поправка е именно за това повече да няма пречки за регистрацията на политическа партия на етнически македонци?

- Не знам дали това има значение. Не съм запозната с регламент, който да изисква, когато се правят препоръки, да се използват имена. Мисля, че отивате твърде далеч.

- Не сте съгласна с това в България да се забранява регистрацията на една македонска партия. Не прочетохте ли, не чухте ли от някъде името й?

- Толкова ли е важно дали знам името й? Истината, е че се поинтересувах от причините, заради, които й е била отказана регистрация, а не от името й. Това е.

- Колко важно за вас е да имате пълна информация, по въпрос, който искате да промените? Например, ако искате да ми помогнете, ще отидете при този от който зависят проблемите ми и ще му кажете искам да помогна на едно момиче, което се казва Вяра, или искам да помогна на едно момиче, но не знам името му?

- Естествено, бекграундът е важен. Но не виждам нищо нередно, че не знам как се казва партията, на която искам да помогна.


Интервюто е излъчено по "Дарик радио" на 14 ноември 2006 в 18:48


Сря Ное 15, 2006 10:32 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 5:27 pm
Мнения: 376
Местоположение: plovdiv
Мнение 
Ми трябва да симулиа работа тая депутатака и си вре носа кадет не и е работата


Сря Ное 15, 2006 12:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Добре, аз ли съм късопаметен, или в нашата конституция беше записано, че е забранено създаването на партии на верска или етническа основа. А ЕС не е правила забележка по тая точка от конституцията, доколкото знам и там е забранено.

Нали точно по тая точка атакуват ДПС че била потривоконституционна?

Какъв е проблема тогава - тия се самоопределят като етнически македонци - значи нямат право да си правят партия на тая основа.

А тая овца не беше ли същата дето вдигна врява, че бат Гойко ще бута циганската махала в Зоната? Като дойде следващия път да и организират да постои няколко дена в махалата, да си пообщува с братятя си и после да я питам зелена ли е бенбена ли е.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Ное 15, 2006 12:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
нали знаете че когато човек каже "по принцип" не става въпрос за нищо друго освен за пари?


Сря Ное 15, 2006 12:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16981 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 1133  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни