Отговори на тема  [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Grubi написа:
кой каза нещо за master i slave...

https://it.dir.bg/komunikatsii/twitter- ... di-rasizam


малко им е боя на тия "хора" дето си нямат дертове и се чудят как да създават такива
чак пък толкоз ли е ценен кадър че не го пратят да си ходи тоя тънкообидния?


Вто Юли 07, 2020 10:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
nik написа:
Grubi написа:
кой каза нещо за master i slave...

https://it.dir.bg/komunikatsii/twitter- ... di-rasizam


малко им е боя на тия "хора" дето си нямат дертове и се чудят как да създават такива
чак пък толкоз ли е ценен кадър че не го пратят да си ходи тоя тънкообидния?

Че и се разгневил... Толкова ли няма някой да му шибне един за врата и да си гледа работата, вместо да се занимава с глупости.

_________________
Хайде де!


Вто Юли 07, 2020 11:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Следващата стъпка е да променим термина за "педал".

_________________
Хайде де!


Вто Юли 07, 2020 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
така мислиш ти, ама за мисирките това е следващата тъпня с която си изкарват заплатата. а ако (недай си, Боже!) вземеш да го повдигнеш във фирма в соц. Запада - може и да останеш без работа, че може и друго да си навлечеш

Защо дневник не е сложат тая "новина" в графата "Предозиране", а - защото не могат...


Вто Юли 07, 2020 11:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
dan написа:
nik написа:
Grubi написа:
кой каза нещо за master i slave...

https://it.dir.bg/komunikatsii/twitter- ... di-rasizam


малко им е боя на тия "хора" дето си нямат дертове и се чудят как да създават такива
чак пък толкоз ли е ценен кадър че не го пратят да си ходи тоя тънкообидния?

Че и се разгневил... Толкова ли няма някой да му шибне един за врата и да си гледа работата, вместо да се занимава с глупости.

проблема е отдавна не е от сега.
аз например когато обясних че на 8март в някои страни мъжете събират пари и подаряват цветя на колежките , пък те ги черпят по случая... ме изгледаха много странно и ми казаха, че тука не трябва да се повдига въпроса. можело до човешки ресурси да се стигнело....
е аз поблагодарих за предупреждението, и попитах а защо има тогава разделене на тоалетните на мъжки и женски.... тогава ме погледнаха злобно... но никой не изкоментира.....

преполагам че този "програмист" дето се е почуствал оскърбен и ужасем от блек листи, мастер/слейв процеси.... няма как да просперира и това също е начин, сега мстото му е бетонирано - при всеки случай на уволнение, ще се позове че е заради цвета на кожата и убеждениетата му...
явно се е явил на интервю, и нямало как да му откажат за да не ги съди. то по мноог фирми точно заради това много малко работни позиции се обявяват, а се работи само по препоръки...
както и да е други времена са вече

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Юли 07, 2020 11:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Grubi написа:
така мислиш ти, ама за мисирките това е следващата тъпня с която си изкарват заплатата. а ако (недай си, Боже!) вземеш да го повдигнеш във фирма в соц. Запада - може и да останеш без работа, че може и друго да си навлечеш

Защо дневник не е сложат тая "новина" в графата "Предозиране", а - защото не могат...


Мене въобще ми е интересно как оцелява бялото население на запад? Без да те уволнят/арестуват/вземат детето и т.н. От досега ми с тях разбрах, единствено, че никога не казват нищо смислено (извън бизнеса), само се усмихват малоумно и дрънкат абсолютно безинтересни и доста често идиотски неща. Не мога да повярвам, че това е единственото им социално поведение. Все пак, може би, в кухнята на чашка с добър приятел си казват нещо различно?


Вто Юли 07, 2020 1:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
то тва не е само на запад, и в БГ фейслумпенбуук поколението е такова, просто в БГ имаш повече контакти и с времето си филтрирал волно или неволно
е аз оня ден се сетих за едни сосове за барбекю, беше ме канил един индивид та там ги видях, ем... вкусно беше яденето ама от тогава минаха повече от 5 години без да му се обадя повече и не държа и той да ми се обажда, смятай каква идиотия е било...


Вто Юли 07, 2020 4:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реконструктор написа:
Мене въобще ми е интересно как оцелява бялото население на запад? Без да те уволнят/арестуват/вземат детето и т.н.


Извън работа всеки си дискутира каквито теми иска, вкл. расизъм, феминизъм, хомофобия, и прочие. На работното място всичко което минава покрай теми като религия, сексуалност, политика и прочие а абсолютно табу. Това значиелно подобрява ефективността на работа, особено в корпорации с 100к+ работници дето само името им е американско...


Вто Юли 07, 2020 4:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реконструктор написа:
...
Мене въобще ми е интересно как оцелява бялото население на запад? Без да те уволнят/арестуват/вземат детето и т.н. От досега ми с тях разбрах, единствено, че никога не казват нищо смислено (извън бизнеса), само се усмихват малоумно и дрънкат абсолютно безинтересни и доста често идиотски неща. Не мога да повярвам, че това е единственото им социално поведение. Все пак, може би, в кухнята на чашка с добър приятел си казват нещо различно?

Не вярвам да го казваш това сериозно.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Вто Юли 07, 2020 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Това е проблем основно в големите корпорации, в малките фирми не е така, особено ако не са публични. Няма никакъв проблем да им кажеш мързелив мексиканец, ей негро, педал и др. подобни. Хората си говорят спокойно, и никой не се засяга. В големите корпорации обаче не е така, там гледат да са политически коректни. В разговори също си говорят каквото искат, особено по не педалските щати.


Вто Юли 07, 2020 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Не знам, моя опит е от най-педалския щат, както знаеш. Даже единия колега си беше сложил на десктопа снимка на неква мацка по бански, караща мотор, та дойде супервайзора или там къвто се води и му чете 1/2 час лекция как не трябва да слага такива тапети, щото колежките щели да се обидят, щото ги "обджектифайва".


Вто Юли 07, 2020 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Абе оцеляваме засега...гледам да не разправям вицове за блондинки, евреи, педали, слаботелесни, фашисти и т.н. Човек се научава, а и има и други неща много да се вършат. Но е добре, че имаме БГ колеги дс простеем понякога, изпускане на парата е много важно.


Вто Юли 07, 2020 9:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Реконструктор написа:
Не знам, моя опит е от най-педалския щат, както знаеш. Даже единия колега си беше сложил на десктопа снимка на неква мацка по бански, караща мотор, та дойде супервайзора или там къвто се води и му чете 1/2 час лекция как не трябва да слага такива тапети, щото колежките щели да се обидят, щото ги "обджектифайва".

Ако това ти е "опита" това обяснява горния ти пост.
А най-депресиращо в тези държави е че не можеш ей така хубаво да размажеш бурканче лютеница по предния капак на колата на някой, който много те нерви. Но, спокойно... има места, където ако пикаеш и сереш без да те видят, после има голяма вероятност някой просто да почисти.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Сря Юли 08, 2020 7:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Това с бурканчето лютеница го чувам за първи път, съвременна мамба един вид.
На село и не само тинейджърите хвърлят яйца по къщите, на тия които най-много им досаждат. Понякога и камъни, може и коктейли Молотов. Нищо от наръчника на анархиста не им е чуждо.


Сря Юли 08, 2020 7:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение Re: Новини от цивилизования свят
Grubi написа:
Това с бурканчето лютеница го чувам за първи път, съвременна мамба един вид.
На село и не само тинейджърите хвърлят яйца по къщите, на тия които най-много им досаждат. Понякога и камъни, може и коктейли Молотов. Нищо от наръчника на анархиста не им е чуждо.

Не е същото като при "съвременната мамба". Няма го подлия, подмолен таен елемент, пълната анонимност.
Освен това няма как да кажеш нещо и то да е валидно навсякъде, по целия Свят, без изключения. Естествено че в "белите" държави не са писани яйца, но по-важното за нас е какво Е в нашата България. И сравнението не е в наша полза.
А пък навсякъде по Света, както и ти каза, хората "оцеляват"... някак си.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Сря Юли 08, 2020 8:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни