Отговори на тема  [ 7943 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487 ... 530  Следваща
Хумор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Обаче с У са по-известни, че и по-скъпи.


Прикачени файлове:
usilo.JPG
usilo.JPG [ 81.12 KiB | Прегледано 1537 пъти ]
Чет Окт 07, 2021 2:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10615
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Неграмотни типове! :evil: Пише се "усилвач". :lol:


Чет Окт 07, 2021 9:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Хумор
- Докторе, купих си клизма, както ми препоръчахте... как да я ползвам?
- Напълни я с топла вода и си я вкарай в з*дника.
- Докторе... ай да ти звънна, когато си в настроение!?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Окт 10, 2021 11:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Тука некой беше споменал нещо за козички.


Прикачени файлове:
koza.png
koza.png [ 374.87 KiB | Прегледано 1377 пъти ]
Пон Окт 11, 2021 12:12 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 13, 2021 7:55 pm
Мнения: 87
Местоположение: Живот №25
Мнение Re: Хумор
Изображение


Пон Окт 11, 2021 10:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Открих къде са изчезнали всички чипове: https://it.dir.bg/tehnologii/britanka-i ... tyaloto-si

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Окт 12, 2021 11:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Изображение
В момента сме на ниво: "Искаш да сканираш черно-бял документ? Сложи първо синьо-зелено мастило."
Canon DISABLES scanner when ink runs out: https://www.youtube.com/watch?v=N9VPk44zM78

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Окт 19, 2021 12:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Хумор
Ами мастилка... Там нещата са силно извратени още началото. Пазарния модел е да се печели от мастило, повечето от което отива в циклите за почистване.


Вто Окт 19, 2021 2:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Хумор
мастилено струйните принтери бяха отбягвана тема за много години, но на скоро се наложи да започна да се занимавам
и аз преди си мислех че проблема е в циклите за почистване, нещата обаче са малко по-заплетени и извратени
например - има принтери без система за почистване - пак излиза солено, просто защото цената на мастилницата е ужасно завишена, и умишлено малка, за да купуваш по-често
има принтери с големи резервоари и с тръбички за постоянно подаване - там мастилото е евтино, тъй като вече не могат да следят какво мастило се налива, но за сметка на това принтера е скъп
просто търговски трикове и лошо скалъпени оправдания за издевателствата


Вто Окт 19, 2021 4:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Хумор
Имам достатъчно количество мастилници+скенер и всички сканират без грам мастило. Но нито една няма "автофокус" за разлика от древния ми и много бавен скенер. А с напредъка на камерите скенерите отиват в миналото.


Вто Окт 19, 2021 4:23 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
абе камера не заменя скенер, ама това друг въпрос. А при тия принтери какъв толкова е проблема, всеки си прави сметката. Ако печаташ по 10 листа на месец какво значение има цената на мастилото/главата, то по-вероятно ще засъхне в главата преди да си го изразходвал. Ако печаташ повече си вземаш принтер за целта. Който иска евтин консуматив купува лазарен, като и там има не малка разлика от модел до модел. Едно е да си с касета 1000 друго с касета за 5 или 10.000 страници. Ако печаташ снимки всякак си прецакан, затова отиваш в кодак или където там вадят снимки :)


Вто Окт 19, 2021 4:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Хумор
явно не си си чукал главата, за това не знаеш какъв е проблема
а проблемите са много - например правиш си сметката за 10 страници на месец, и в един момент се оказва че всичко на всичко си успял да напечаташ 10 страници и толкоз, свършва примерно черното, да ама за да смениш черната мастилница, принтера изсмуква и цветното, и пак не можеш да печаташ щото се оказало че вече и някой цвят е свършил, в крайна смекта сменяш всичките мастила за да напечаташ още 10 страници черно
много принтери има на които черно и цветно са независими, и могат да печатат само с черно, но умишлено го забраняват софтуерно

другия проблем е софтуера - периодично го ъпдейтват за да добавят в блек лист китайските мастилници, един ден работи с търд парти инк, на следващия ден вече не работи, е нали уж си е твой принтера? нали вече не му уважават гаранцията щото не ползваш оригинално мастило? защо трябва и блек лист да правят? ако си е твой принтера и с вода от чешмата можеш да го наливаш, що трябва да го скопяват?

и те такива работи, много са извращенията


Вто Окт 19, 2021 4:43 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Хумор
Ами аз знам какви са проблемите, но ко си си направил сметката едва ли ще се случи точно това. Отделно малко са моделите в които не можеш да печаташ ако го няма едно мастило, или мялко бяха, последната година две ако са се появили повече уроди е друг въпрос. Проблема е че тая опция обикновенно е завряна на кучето в гъза така, че потребителя да не може да я види.
Като си купуваш принтер според мен изобщо не трябва да си правиш сметка за алтернативни консумативи, това е първата грешка при всеки един разчет, ак струва 100 струва 100, не си правиш сметката че там някъде го имало и за 50. Тука в инди съм със струен принтер защото почти не печатам, или по-скоро защото до скоро не стоях тук. Принтера е HP 8710 нямам някакви грижи с мастилниците, мога да печатам без цветно, цената не е някаква ужасяваща. Във вегас имах някакъв съвсем нов но не беше изпозлвам година две, може и повече, нови глави и мастилница ми се видя твърде скъпо за подобен принтер, отидох и си купих малък цветен лазерен и съм доволен, няма проблеми. Сега за инди си мисля дали да не си взема център А3, аз по принцип много хартия ям, в офиса отиваха по няколко пакета на месец основно за мене, и при такова натоварване нй-изгодно е нещо по-сериозно, за натоварване над 20 хил стр. на месец, на другите консумативите идват скъпи.

Отделно да си купиш принтер с една мастилница за всички цветове не ми се вижда много далновидно, логично е да имаш подобни проблеми. Не съм търсил и не съм се интересувал, но колегата в Перу каза, че там има такива които са с резервоарчета на които няма нищо, само пълниш мастило, и излизало по-евтино от другите. Нито съм го виждал, нито съм го използвал.

Това със скенера обаче е простотия, д спреш скенера защото нямаш мастило си е малоумие, чак не мога да го повярвам.


Вто Окт 19, 2021 5:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Хумор
грижи няма - докато не започнат, и по закон на мърфи точно когато ти е спешно

сметка се прави с достатъчно информация, когато отидеш в магазина да си купуваш принтер, никъде не пише за заложените капани в брошурата, нито дори в малкия шрифт, говоря за наистина заложени капани
преди половин година ми донесоха 50-60 принтера за ремонт, епсон, ейч пи, канон - всякакви модели и по-нови и по-стари, нито един - НИТО ЕДИН не може да печата ако липсва някой цвят, просто казва сложи мастило и толкоз, нищо не можеш да направиш

не са от последната година, от повече от 10 години няма принтер който да печата дори само 1 мастилница да липсва, и понеже това не е достатъчно - вече има и с резервоар за отпадъчното мастило, който резервоар също е с чип, също с брояч и също добавят китайските в блек листата, т.е. пак те задължават да купиш оригиналния резервоар, въпреки че той е само за отпадък, и по никакъв начин не преминава през принтера каквото събира

просто няма вече читави производители, ако някой успее с някоя измама - другите веднага го копират
ако все пак е наложително да се ползва мастилен принтер - единствено епсон мога да препоръчам


Вто Окт 19, 2021 5:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Хумор
Не е така, например HP2510 печата само с черна глава, цветната хич не я слагам. Зареждам за печат 30-на такива принтера, тази година ми се налага за 3-ти път да ги зареждам всичките.


Вто Окт 19, 2021 8:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7943 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 481, 482, 483, 484, 485, 486, 487 ... 530  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни