Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
TFT монитори 

ползвате ли TFT монитор
Анкетата свършва на Пет Мар 17, 2006 11:03 pm
ДА 49%  49%  [ 17 ]
НЕ 6%  6%  [ 2 ]
ИСКА МИ СЕ 23%  23%  [ 8 ]
АЗ ПРЕДПОЧИТАМ CRT 11%  11%  [ 4 ]
ПО ДОБРЕ 21 CRT ОТКОЛКОТО 17TFT 11%  11%  [ 4 ]
Аз запоявам с електрожен пука ми за монитора 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 35

TFT монитори 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 5:27 pm
Мнения: 376
Местоположение: plovdiv
Мнение TFT монитори
Интересно ми е колко от вас ползват TFT монитори


Вто Мар 14, 2006 11:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
От почти година не ползваме други вече
Главно съображение - заемат по-малко място - за мен е важно :(


Вто Мар 14, 2006 11:49 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение 
Не знам дали е добре за очите. Аз си ползвам 17-ка DELL.
Може би защото не мога да си позволя TFT.
Ще следя с интерес анкетата.


Вто Мар 14, 2006 11:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 9:42 pm
Мнения: 301
Мнение 
Моето мнение: Имат си предимствата и недостатъците;

ТФТ на НР в бачкането, 17" - факт е че много по-малко товари очите. Единствено Sony Trinitron - плоските тръби се доближават по качество, но отстъпват.

Недостатък: мнооого е куцо на ТФТ като ти се налага да работиш на разделителна способност, дето монитора не е предвиден за нея. Тоз ефект го няма на тръбите.


Сря Мар 15, 2006 12:13 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 11:18 am
Мнения: 223
Мнение 
да съгласен съм с Balkana за това че е много кучо от към резолуциите,ако не точно сащата както на монитора , я прави с интерполагация, е общо зето се получава скапано :lol: Но все пак сам за TFT.,защото има много други предимства,пък и не на последно място е по-безвреден :lol:


Сря Мар 15, 2006 12:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Последна промяна на Пет Авг 17, 2012 3:44 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 15, 2006 12:35 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение 
Ега ти. Това е страшно направо............
Ще си трая май на 17-ката до пенсия......


Сря Мар 15, 2006 1:00 am
Профил ICQ
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 7:45 am
Мнения: 499
Мнение 
Пирев, какви 100к бе братко! Нали това им е основния недостатък на ТФТ-тата, че са по-бавни
от СРТ-то заради технологичното време за поляризация на кристалите?!? Не би ли могъл да
дадеш линк да я прочетем и ние тая статия?
От една година и в къщи съм на ТФТ и сега мисля да си купя и такъв телевизор заради очите на децата.
Много съм доволен, а проблем с резолюцията има само когато резолюцията на картинката е по-голяма
от тая на монитора. Но рядко се налага да се гледа нещо с всичките му точки на повече от 1280х1024.
Ако се пусне опцията на уина за шрифтовете на ТФТ - направо си заспива!

_________________
Простотията е Божи дар, но човек не бива да парадира с подаръците си!


Сря Мар 15, 2006 7:05 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Последна промяна на Пет Авг 17, 2012 3:44 pm, променена общо 1 път



Сря Мар 15, 2006 7:11 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 11:49 am
Мнения: 306
Местоположение: София
Мнение 
TFT някак си ми "мига". Пробвал съм различни модели, ама нещо не ми е комфортно. Докато на свестен 17" си изкарвам по 12 часа без особени проблеми. При това често седмици наред. И не мога да кажа, че ми се отразява на зрението - диоптрите ми не е мръднали от петнайсетина години.

Интересно обаче, че екранът на малкия компютър не ме уморява. Е, по неудобен е заради размера, но го няма въпросното мигане.

Колкото до размерите - затова не се купуват готови офис-мебели за компютърни работни места. Аз си ползвам мебели правени по мой чертеж. И които ги види, пита откъде съм ги взел да си поръча :lol:


Сря Мар 15, 2006 8:49 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение 
...под 100KHz са имали предвид мигането на подсветката...
Единствентото нещо което ме нерви в ТФТ-тата е че при промяна на ъгъла се променя и картината... някои доста скъпи модели са с намален такъв ефект но все пак... а най ми фаресва идеалната геометрия/фокус(до колкото мозе да се говори)... защото е много дразнещо да работиш на разфокусирано ЦРТ, тогава очите си мислят че не са фокусирали и се натоварват ужасно...
иначе не съм забелязал фокусирано ЦРТ да ми товари очите, според мен очите се натоварват от самото "кьорене" в монитора а не от типа му...


Сря Мар 15, 2006 9:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение 
¶ написа:
evc, търси PC-WORLD 2002-2004г. и ще намериш статията; оттам я четох, не от линк. Не съм им запознат с технологията, но цифрата 100 kHz ми се наби в главата и я запомних. Не знам, може би това е честота, която поддържа кристалите в готовност, за да реагират при подаване на команда за заставане в определено положение. Освен това в статията изрично пишеха, че не всеки човек може да усети това влияние. Нормално е, заради големите манги, които се правят с TFT, да се критят такива подробности. Мен обаче трудно някой може да ме убеди да седна отново да работя с TFT монитор.


А на CRT-тата колко мислиш е хоризонталната развивка... :wink:
Опресняването пиксел при TFT-тата обикновенно е в мегахерцовия обхват. :wink: Ако е пуснат монитора на подходящата разделителна способност, не би трябвало да се забелязва никакво мигане на пиксели.
По скоро проблема с мигането на TFT дисплей е от лампата. Обикновенно слагат луменисцентна и я пускат през трансфертер който наистина работи на около 100KHz.

Аз съм за TFT. Все пак мисля че е по добре като си стоиш на стола и работиш да не те замерят с електрони ускорявани с 27-30KV... :? :wink:


Сря Мар 15, 2006 9:44 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
хммм...
странно че всички ги хвалят.
явно не са хора, дето се взират по 12 часа на ден и имат мазоли на задниците. като гледам всички май сме за псхихиатрията... да седиш седмици подред по 12 часа (че и повече) пред монитора не е чисто технически проблем

"има нещо гнило в LCD-тата", би казал шекспир. но никой не си признава. до миналото лято, най-голямото TFT, пред което съм седял беше 17". абсолютно същия проблем като на пирев. работиш нещо 2-3 часа, станеш да се изпикаеш и изведнъж ти се завърти главата. аз имам малък астегматизъм, та реших, че някаква комбинация от него и ъгъла на излъчване. като свърших работата, си смених работното място.

на бюрото ми седят 2х21" сонита (тринитрони). но вече са много дърти и на 6 месеца трябва да се ръчкат със сервизната програма - губят сходимост по зоните, появява се моаре на някои места, сменят си яркостните базови нива. все по-трудно се настройват и заминава по поливин ден. ама ако не го правя почват да ме смъдят очите. и нощем без очила виждам 2 червени светофара на 45 градуса един спрямо друг. (пирев, това можеш ли да го обясниш, явно не нещо свърано със стъклата пред лампите)

това е най-хубавото шаси, което съм виждал. но не се занимавам с телевизори изобщо, като изгори някой се носи на сервиз. преди работех на едно 21" EIZO, то и досега върши работа, но не можах да му намеря второ братче, та се принудих да взема 2 сонита.

в къщи съм с 2х17" LG. е, не са сони, но очите ми ги чувстват добре. но и не седя по 12 часа, така че това май не е много важно.

защо разправям всичко това?
който е работил на 2 монитора, като се върне на 1 му е тясно, някакси. все едно да слезеш от джип и да влезеш в пежо 206. като сложиш 2 CRT-та едно до друго няма проблем със зрителния ъгъл - те си излъчват във всички посоки почти равномерно. при LCD основен показател е ъгъл на излъчване. на топ моделите му дават 175 градуса, което си е откровенна лъжа, за го рабирам така: като го гледаш от 2.5 градуса над ранината му, да го виждаш по същия начин, както на 90 градиса фронтално. ЪПсурд! явно е някакъв търговски параметър за шарани, нещо от рода на ватовете по пластмасовите колонки за компютри - колонки 10х10х5см се продават като 2х100W.

окомерно, според мен, ъгъла, при който започва неосезаема промяна е около 30 градуса в страни от перпендикуляра. това се усеща само при големи екрани. в началото се хванах, че "заничам" без да искам по кьошетата и точа врат да видя нещо в горния десен ъгъл. затова казвам, че е неосезаемо. ако се дзвериш да го търсиш ефекта - не се забелязва, но като се пуснеш на автопилот (мозъка се занимава с съдържанието на екрана, а не с изобразяването му), "фърмуера на китарата" се опитва да се адаптира (ТОВА е невронна мрежа :wink: ).

този ъгъл явно е различен при различните производители, и явно се работи в посока на разширяването му. лятото ряботих на една 21" iiama, пак по 12 часа на ден и на нея нямаше такъв ефект, а беше огромна. ама като видях колко струва в магазина, приседнах. обаче няма спор - много е хубав.

в работата направих едно работно място с 2х17" АОС. колегата, дето се дзвери в тях е доволен, а у тях е с 2х19" MAG CRT, така че има с какво да ги сравнява. няма забележни. сложени са под доста голям ъгъл един спрямо друг (мисля че е почти 30 градуса) за да се избегне ефекта на кьошетата. не съм ги пробвал как ще са с CAD-ова работа на черен екран, оня е софтуерист.

в заключение - явно ще се минава на LCD. но е хубаво да се изчака с инветициите. производителите още са в етапа "грешки на разтежа". просто бълват колочества и оправят нещата в движение. за мен е голямо чудене какви монитори да вземам. но явно няма да са CRT


Сря Мар 15, 2006 9:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Абе хора, от TFT до TFT има такава разлика , че просто не може да се каже кое е добре и кое зле. Има 17ки TFT-та по 250$ които дават такъв образ, че старата Опера ми се вижда направо HDTV сравнено с тях. Пълна отврат. То мига, няма контраст - ебати ТФТ-то.

Може ли ТФТ да изглежда разфокусиран? Е може. Как не ме питайте, ама и такъв имам един под ръка. Като го гледам, все едно съм пиян.

За сметка на това има и ТФТ-та. Ама истински. Като купувате, не се доверявайте на марката, а на това което виждат очите ви. Времето за реакция, с което повечето пройзводители се хвалят (което всеки мери както му е удобно), съвсем не е толкоз важен параметър, колкото добрия контраст например. Както и равномерността и интензитета на подсветката - параметри на които никой не обръща внимание.

Погледнете продуктовата листа на Samsung например. Има 17ки които са два пъти по скъпи от други 17ки на същия пройзводител. Що ли?

Edit:
Дедо какво правите на два монитора? А с две PC-та ли са?

В тоя ред на мисли имах следната случка. Жената има нещо оплаквания от очите. Реших да и взема едно TFT. Тъй като тя друго освен интернет и текстообработка не ползва - 15ка и стига добре. Изпадна ми изгодно втора ръка Fujitsu-Siemens. Взех го аз, включвам го към служебната машина - P4 с ATI Radeon (ATI-то е asus). Образ - отврат.
Размазан, мърда, пълна скръб. На същата машина имам 15 IBM TFT, също взет втора ръка преди години, бичи перфектно. Ядосах се яко, ама викам, дай да видя на нейния компютър как ще движи. Пускам го (дъртичко AMD на 700, с неква RIVA TNT от неизвестен пройзводител) - заспа. Работи си съвсем нормално. Е а кажи ми има ли справедливост на тоя свят. В работата бяха на един разклонител ако някой му хрумне като евентуална причина мрежовото захранване.

Друга случка. Купувах лаптоп наскоро. 15ките са два вида резолюции - 1024x768 и 1400xнещо си. Пуснах един HP с по добрата резолюция - пълна отврат. Не мога да го гледам. Пуснах няколко IBM-а и с двата вида резолюции и направо се влюбих. Красота. Е взех тоя IBM с по ниската, че не ми стигна бюджета, пусти IBM - само за марката плащаш 30% отгоре. Ама си струва според мен.

Та от TFT до TFT има разлика колкото от CRT до CRT. Но хубаво TFT - с две ръце "ЗА".

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Мар 15, 2006 9:53 am
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 3:44 pm
Мнения: 342
Местоположение: Стара Загора
Мнение 
и още един факт-ТФТ мониторите ги дават с около 60млн. цвята а ЦРТ е без ограничение!а кажете ми кога на някои окото ще различи 60 милиона цвята?пишат ги тея характеристики като че могат да ги постигнат!на майка ми в работата тяработи на един ТФТ билипс бриланс и образът е перфектен,не натоварва очите обаче пък за сметка на това при повече от 2 часа работа трептенето се усеща силно и трябва да си почиваш!аз вкъщи когато има ваканция стоя по 15-20 часа на компа(ЦРТ дел тринитрон 21')и не усещам умора!то тва за умората може и да е щото главата ми все е забодена в клавиатурата да пиша тука :D :lol: твърдо съм за ЦРТ

_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.


Сря Мар 15, 2006 10:17 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни