Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Питане за карта 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Питане за карта
На моята ДСК е МастърКард. Виртуалната е Виза. Иначе съм ги регистрирал 2015. един път ми я обновяваха. Сега такасата стана 2.50лв след нова година.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Апр 14, 2021 2:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Питане за карта
pipilica написа:
Аз в момента нямам никаква карта, то за това е темата каква да извадя и ако има разлика в банките.
Бе те не валят от небето и добре че съм регистриран земеделец че има някъв процент разходи дето признават.
Не мога да ползвам ибея за реклами, не мога да направя регистрация без карта, преди време пробвах и не става, скоро не съм пробвал дали има промяна.
По-голям продавалник от сураттефтера няма.
Много съм назад с тия технологии, вчера една баба, не че аз съм много млад, извади айфон в супера и плати с него на касата, как става номера идея си нямам.


Ще споделя моя опит , с уточнението :
1-Купуване и продаване в Германско
2-Купуване в УСА,тука още нищо не съм продавал.
Не знам дали няма особености за БГ а,а това трябва д си го провеиш сам ,аз лично мисля че няма проблем.
В немско за да имаш ПейПал (ПП) и да няма Кредитна карта ( КК) за тоя акаунт – искат да свържеш банков акаунт с ПП –лично в моя случаи ми пратиха 2 цента и аз им ги върнах обратно като банката даде потвърждение че са стигнали. Отвориха ми ПП акаунт които всъщност се оказа разплащателен акаунт в Джеи СИ Морган банка.
Макс кинтите в ПП бяха 2000 евра ако дойдат повече трябва да се прехвалят от ПП в моита банка – за тва нищо не плащах. Ако дигнеш оборот от тамошното гестапо задължително ти тропат на вратата да видат какво става.
Когато продаваш – и И-бея и ПП гепват кинти от тва дет си продал.

В Америка сам сложил КК и кат kкупувам дърпат кинти от там.
Не знам къде са ти клиентите ама ако ползваш И-Бей без ПП е много трудна работа.
Ако нямаш ПП в общия случаи клиента трябва да ти плати или с КК или с банков превод.
Аз лично само няколко пъти съм купувал в И-Бей без да има продавача ПП ,даже и в немско да преведеш кинти по сметка на някои се броеше за несигурно .
Горе долу става следното – намирам си тва дет ми требе и гледам че продавача е в Мароко – е как да му прата 100 долара там... ако че после ще се арбитрира чрез И-Бей ма боли фара – вероятността да ми върнат кинтие е мин ако се плати по банкова сметка.

В тоя случаи питането за карта е според мене несвързано след като обясни какво всъщност ти трябва – и без карта може да имаш банков акаунт и там да ти пращат кинтите ,само трябва да провериш как бачка системата в БГ.


Чет Апр 15, 2021 12:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Питане за карта
Е после от гише ли ще ходи да ги тегли :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Апр 15, 2021 1:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
slav4o.com написа:
Е после от гише ли ще ходи да ги тегли :)

Е тва пък ми е най-малкия проблем, кво толкова че ще е на гише, ся покрай вируса поне няма опашки.
За момента става дума за гърци, нещо голям интерес за тръните ми, та докато разбера какво точно ми трябва за тоя ПП, хитро съкращение, снощи дадох IBAN и жената пусна пари по банка каза че само 1 евро и взели такса, та и това е решение за момента, даже май по ме устройва не плащам % на ПП.
Тия дни като имам малко време ще ида до банката да ги питам на място.


Чет Апр 15, 2021 1:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Питане за карта
Мчи щом имаш търсене - основният проблем е решен :) Най-вероятно става дума за цветарски магазини на които им идват евтини тръните ти, за тях не е проблем начинът на плащане и не ти трябват скубачи по веригата. Те гърците са консервативни между другото, по банков път дори ги радва(ше) преди короната. Иначе: спомням си, че пращането по куриер на обикновен плик излизаше над 20 евра, а по пощата - над два месеца :)
Този Ибан на каква сметка е? За предпочитане е разплащателна, защото спестовната е друга бира. А да ходиш до гише няма смисъл, с дебитната карта можеш да пазариш и в супера, безконтактна е. А виртуалната е за сигурност когато ти плащаш по интернет: прехвърляш само колкото пари трябва и пазариш.


Чет Апр 15, 2021 12:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни