Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Питане за карта 
Автор Съобщение
Online
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Питане за карта
pipilica написа:
Не знам, скаран съм с банки и електронни пари.


От горчив опит през последните години препоръчвам Visa физическа карта , теоретично става с всяка карта но на практика нещата не са точно така ( личен опит ) . Таксите са около 10% за Ebay и 6 % за PayPay от всяка продадена стока , отделно имаш такса 1% за трансфер на парите от PayPal към твоята карта ( става са секунди ) но не повече от 10 USD на транзакция . Също така да не забравяме че и Н.А.П. не спят ;) . Като нов клиент може да се наложи да ти блокират парите за около 30 дни преди да може да си ги теглиш и ще искат да докажеш че наистина ти си собственика на картата.

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Пон Апр 12, 2021 10:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
bongo_x2 написа:
А бе не разбрахте ли, че човекът иска да си продава бодилите?!

А разгеле, ясно стана.
lcr написа:
Спрямо картите на ДСК, нямам забележки. Paypal бавят само първите 1 - 2 транзакции, докато си изградят профил за теб. След това преводите стават веднага. Говоря за малки суми (до 200 €) Ако пращаш нещо, е добре да въвеждаш tracking №. Дали, го ползват реално, не знам, но вероятно това вдига рейтинга на надеждност.

Накратко, малко скъпичко излизат услугите им, но са бързи и точни. Ако мислиш да правиш магарии, най-вероятно, бързо ще те отсвирят.

Магарии от сорта на .....
Няма 200 до 50 най-много
TheHungry написа:
От горчив опит през последните години препоръчвам Visa физическа карта , теоретично става с всяка карта но на практика нещата не са точно така ( личен опит ) . Таксите са около 10% за Ebay и 6 % за PayPay от всяка продадена стока , отделно имаш такса 1% за трансфер на парите от PayPal към твоята карта ( става са секунди ) но не повече от 10 USD на транзакция . Също така да не забравяме че и Н.А.П. не спят ;) . Като нов клиент може да се наложи да ти блокират парите за около 30 дни преди да може да си ги теглиш и ще искат да докажеш че наистина ти си собственика на картата.

И то кво стана, ако продам нещо през ебай и ми платят през пейпал докато си взема парите едни 17% отиват на кино, отделно 10% за нашите хора, тях ги знам че дебнат вече ми се обаждаха лани, и някой леф като ми вземе банката и гоуем келепир.
Благодаря за инфото.
Ще се пробвам пък да видим какво ще стане, като не ми утърва закривам картата и толкова.


Вто Апр 13, 2021 12:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
Ами затова редуцирай до минимум посредниците при всяка операция. Защо ти е Пейпал, ебей не работи ли с твоя карта директно, това никога не съм го пробвал но би трябвало да може да закачиш директно твоя сметка, това да минава през Пейпал е тъпо.Нашите са ти най-малкия проблем, те вземат 10% ама на печалбата, тия кактуси да не валят от небето ...


Вто Апр 13, 2021 12:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Питане за карта
За продаване няма как да се закачи директно, е не и толкова лесно. Трябва му нещо като кард процесор, Борика-морика, такива работи. Не съм наясно.....
И това при положение, че ползва ибея само като листинг, демек сайт за обяви (реклами).

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Апр 13, 2021 12:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
Аз в момента нямам никаква карта, то за това е темата каква да извадя и ако има разлика в банките.
Бе те не валят от небето и добре че съм регистриран земеделец че има някъв процент разходи дето признават.
Не мога да ползвам ибея за реклами, не мога да направя регистрация без карта, преди време пробвах и не става, скоро не съм пробвал дали има промяна.
По-голям продавалник от сураттефтера няма.
Много съм назад с тия технологии, вчера една баба, не че аз съм много млад, извади айфон в супера и плати с него на касата, как става номера идея си нямам.


Вто Апр 13, 2021 1:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
Процесори много, всяка банка вече оферира такива услуги, не знам коя от нашите може да се интегрира с ебей, но иначе се интегрират с какво ли не. Според мен ПИБ са едни от най-хубавите в това отношение, но може би ми е стара информацията, последно съм се занимавала с това преди 9-10 години. В момента също се интегрираме с какво ли не, но се занимават други хора, а и при нас плащането става през наш сайт. С ебей е малко по различно. За много хора Пейпал е най-лесният вариант, но е доста скъп. Първо такса като продаваш, след това като прехвърляш към твоя сметка, след това и курсовете не е ясно колко са читави ...като потребител ми е все там, но мисля, че ако съм търговец доста ще се замисля. Ако имаш разход 10% ...нормално печалба от 20% се счита за доста добра при търговия в по-големи обеми.


Вто Апр 13, 2021 2:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Питане за карта
По нашенско земеделци имат фейсбук нещо си (скаран съм с него), приемат поръчки и в определени дни от седмицата едно фургонче разкарва. И те и клиентът е доволен. Това само като пример.
Пазарил съм китки от сайтове с наложен платеж по куриер - клиентът поема разходите. Той ако си реши може и по банков път, на теб ще ти трябва "разплащателна" сметка в ДСК, тъкмо повод да си изкараш виртуална карта, удобна е при покупки. На мен в ДСК ми излизат 3 компонента: спестовна, разплащателна и виртуална, мога да прехвърлям суми от вкъщи, поддръжката е 2.50лв на месец, май. Най-добре обясни в офиса какво искаш.
На теб по-скоро ще ти трябва реклама, не знам как става в разните продавалници, дали покрай телефон или имейл не можеш да си пробуташ и сайта, т.е. продаваш 10 бодила на загуба ама си правиш рекламата. Естествено някой трябва да ти направи сайта.


Вто Апр 13, 2021 8:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Питане за карта
Все пак пейпал дава някаква гаранция на купувача. Това за търговеца има значение, доколкото вероятно повече клиенти биха използвали превод през пейпал.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Апр 13, 2021 1:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
Ако пазаруваш през ебей каква гаранция е пей пал, ако имаш претенции ги пращаш към ебей, дали е с карта или Пейпал няма значение.
Аз бих проучил как да си вържа банковата сметка с ебей, но то не пречи да се започне с Пейпал за да не се губи време, пък после може да се промени.


Вто Апр 13, 2021 2:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Питане за карта
К'ва гаранция за 5лв бодила, особено ако е с наложен платеж?!


Вто Апр 13, 2021 9:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
Наложен платеж само за тука и то до офис. За извън тука до ся ползвах на една позната в германия акаунта ама и нацвъках сметка, културно ми каза че и тамушния нап дебнел, и ся не ми е удобно вече, и пращам след като пуснат пари и транспорта си го плащат като си взимат пратката.


Сря Апр 14, 2021 12:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Питане за карта
Не мога да разбера кво толкова я хвалите тая ДСК... За мене е банката на пенсионерите и най измекярската от всички. Да не говорим че местния клон смуче отвсякъде. Тия живеят само от такси и подобни. Фирмата, дето работя, беше в Ескпрес и сега като се сляха се маха от там.

И обяснете като хората - картата е само едно парче пластмаса - реално всички банки поддържат различните видове карти - MasterCard(+debit), Visa, Visa Electron и т.н. Борика е българския оператор. Основното е банковата сметка към която ще се свърже тази карта. Според мен е по важно къде ще си направиш сметката, а не каква ще ти е картата, макар че в много отношения, най добрия вариант е MasterCard. Само че напоследък повечето май по подразбиране дават Visa. Имам MasterCard в ПИБ. На другите като исках почват нешо да се сучат - не ги знам що. Да не дава господ да се озовеш в UK с Visa и без никви пари в брой - може да ти се наложи да ходиш 5-10 мили пеш до най близкия пос дето приема Visa... Знам го от личен опит, добре че в личната ми карта имаше пари, че ползвах нея... Другото което трябва да се гледа е какви са условията за издръжка на самата карта - може всичко да е ток и жица, ама ако в близост няма ни един пос на тая банка, а на всички други ти взема по 2 лв. на теглене си е директно условие за зачеркване от списъка. Макар че напоследък, като се замисля, мойта заплата я изхарчвам без да се налага да тегля в брой.


Сря Апр 14, 2021 8:28 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Питане за карта
Аз не се прехласвам от ДСК, но и нямам причина да съм недоволен. Направих си разплащателна сметка + дебитна карта точно заради пенсията :D после и виртуална карта за разплащане по интернет. За спестовната сметка не помня как се пръкна, тя и без това е празна, засега. Всичко това ми струва две кисели млека на месец :)
Гледам, че дебитната ми е Master Card, за виртуалната не помня.

По-добре дайте акъл как го правят сайтовете да си теглят от карта, т.е. за удобство на клиента.


Сря Апр 14, 2021 10:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Питане за карта
ДСК е банката с най-дебилно обслужване на гише. Нема такива дебили, без аналог е! Следващата е пощенска или каквото се води там в момента, а след това е Булбанк. В тия три банки клиентското обслужване на гише е 30 години назад във времето.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Апр 14, 2021 11:48 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Питане за карта
Убу де, човекът го интересува продаването на бодили, не най-добрата банка. Нищо не му пречи и нея да смени, но не в това е проблемът.
А аз на гише ходя само като ми изтече срока на дебитната карта, всичко друго - по интернет.


Сря Апр 14, 2021 11:59 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни