Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Велосипед - търся 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Велосипед - търся
Ако някой има за продване да завъртим парите във фирмата, пардон - форума
На щерката и стана малко колелото и ще и вземам по-голямо. Понеже не е от най-активнити във физическите дейности и я го кара 20-на пъти на сезон не ми се взема ново.
Ако някой има за продаване да го отърва, това което се търси е - 26 цолови гуми, 38-40 см. висока рамка, да има хубави спирачки и лостчетата да могат да се приближават до кормилото че ръцете им са малки и слаби, досега само с контра сме карали.
Като я питах какво колело иска като всяка уважаваща себе си 10 годишна госпожица отсече - зелено ;) Ама чак толкова няма да се съобразявам де.


Сря Мар 24, 2021 10:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Велосипед - търся
А транспорта?
По нашенско се продават под път и над път, евтини и запазени, внос предимно от Германия.
Пък на село турчеещите се цингета имат цели канали. Купих си едно "като ново" за 80лв и ми се смяха, че съм се прекарал в цената.


Чет Мар 25, 2021 11:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Велосипед - търся
Крадат ги от Европа и ги продават тук - това как да е.
Но ги крадат и в България. Пак е станал масов спорт кражбата на колела.
На шурея, на двете му дъщери и жена му, досега сумарно са им откраднали 6 /шест/ колела.
Но те пък без колела не могат и пак им купува.


Чет Мар 25, 2021 12:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Велосипед - търся
Е, аз не искам за 80лв. колело, все пак ще го кара дъщеря ми. Та транспорта не е проблем, Еконт-я и останалите куриери носят, не е проблем и на място да го взема че на куриерите нещо нямам вяра напоследък относно пазенето на пратките.
Явно няма колега с колело за дете за подмяна, продължавам да търся. Намерил съм едно от човек в Сливен, наблизко ми е, отговаря на изискванията. Ако не намеря друго ще затворя очи за това ковто не ми харесава - на мен цената от 600лв, на щерката синия цвят и ще го взаема.


Чет Мар 25, 2021 2:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Велосипед - търся
Нидей тъй бе, 600лв!!!
Това за 80лв почти нищо му няма, просто цингетата (турчеещите се) бачкат в Германия, ама бачкат нещо си и не крадат. На връщане пълнят буса със "стока" която после трябва да се продаде. Някак си им вярвам, щото при последното ми похождение в гръчко се обзаведох напълно от контейнерите за рециклиране - от ТВ до пералня, че и в БГ донесох по-дребното.
Иначе в градо от не-цигани взех за мен и сина по 150лв парчето, пак от Германия.


Чет Мар 25, 2021 10:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Велосипед - търся
26" не са ли много за 10г дете?
-Аз съм с такова


Сря Апр 07, 2021 5:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Велосипед - търся
Не са, те са големи гуми но са ниски рамки, като школниците навремето. Колела много ама или големи или съвсем малки ...и аз щях да купувам ама докато се накланя тя вече може да кара големите :)..а и нали рядко сме там.


Сря Апр 07, 2021 5:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Велосипед - търся
Да, екстра са си 26-те цола за детето. Както каза ТоНи зависи от рамката. Видях и с по-ниски рамки даже. Иначе намерих колело - Scott Contessa, за момичета анатомично смятано. Много добра изработка, Shimano Diore XT, леко е и спира зверски което най ме интересуваше - https://olimpiasport.pl/shop/product/bi ... 1.en.0.htm
Изображение


Чет Апр 08, 2021 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Велосипед - търся
milenjs написа:
Да, екстра са си 26-те цола за детето. Както каза ТоНи зависи от рамката. Видях и с по-ниски рамки даже. Иначе намерих колело - Scott Contessa, за момичета анатомично смятано. Много добра изработка, Shimano Diore XT, леко е и спира зверски което най ме интересуваше - https://olimpiasport.pl/shop/product/bi ... 1.en.0.htm
Изображение

е това дето о показваш не се продава вече, пък и е 600 евра, не е 600 лефа аккто беше обявил в началото.

аз иначе това харесвам за мойт щерка
https://olimpiasport.pl/shop/product/kr ... 1.en.0.htm
ама тя е 6 годишна може доста да и е голямо....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Апр 08, 2021 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Велосипед - търся
Е ами аз го взех нов фнос ;) И нали не сме още в банковия съюз ме обръснаха само 600лв.
Не разбирам много от колелета ама като видях това Contessa разбрах че е добро само по изработка и вложените компоненти.
Това колело от линка което си показал е голямо за 6 годишна госпожица. В таблицата с размерите пише че най малкия размер е за 137 см. височина. Така че щеш не щеш ще минете през един по-малък размер гуми.
Това може би е подходящо - https://scott.bg/bg/detski-kolela/12277 ... -2020.html


Чет Апр 08, 2021 10:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Велосипед - търся
Е Scott са си читави, аз такова купувах на малката ... май на малката беше, вече не помня, а може да е било и на голямата като се замисля то малкото тогава май беше бебе :) Почти не е карано, добро е за дете на 6-7-8. Някъде от Младост го вземах, продавача каза че като омалее може да го изкупи обратно ако купуваме следващото от него, но така и не стигнахме до там :) това с колелата а е добре, ама не кара ли някой с тях май не става работата. Едно време ние не слизахме от колелата, целия град обикаляхме че и селата наоколо, ама днешните деца нямат май такива мераци. На мслкото му взехме ново колело тука в Инди есента, досега се е качвала на него точно 2 пъти, и двата пъти след големи увещания. Сега мислим да си вземем и ние поне да караме заедно, барим се навие ама да видим.

п.с. то зависи от госпожицата, нашата на 6 беше доста едра, като се качи на колелото изглеждаше точно като вълкът от Ну Погоди на мотор, т.е. със сигурност е купувано на кака и. В момента е на 12 и е по висока от майка си и е 120 паунда, квото и да е това, гигантче ..глиганче ... :)


Чет Апр 08, 2021 11:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Велосипед - търся
Scott, Bergamont, Cube, Specialized, Cannondale са все надеждни марки. Общо взето получаваш каквото плащаш, като последните две са американски и по-принцип идват малко по-скъпо. Аз лично съм фен на Cube от към цена/качество, но това не е правило. Giant също така има много добри изпълнения, но там човек трябва да оглежда какво купува. От Kross нямам впечатление, но бих пробвал при първа възможност какво са измайсторили поляците.

А за сериозните татковци и майки има само една марка, там въпросът е религиозен :D

https://www.yt-industries.com/


Пет Апр 09, 2021 3:07 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Велосипед - търся
Разправях аз да не се охарчва за колело, ама... На моичкият скоро му купих помпа, хубава и удобна, нямате идея какъв тъжен поглед ми хвърли, все едно съм му забранил шоколада.
Просто трябваше да обиколя половината град, с колелото си свършвам работата за времето докато търся паркинг за колата. И на двете колелета гумите бяха меки, надух ги с компресора на колата, но с помпа е по-удобно и бързо.


Пет Апр 09, 2021 8:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Велосипед - търся
HCL написа:
Scott, Bergamont, Cube, Specialized, Cannondale са все надеждни марки. Общо взето получаваш каквото плащаш, като последните две са американски и по-принцип идват малко по-скъпо. Аз лично съм фен на Cube от към цена/качество, но това не е правило. Giant също така има много добри изпълнения, но там човек трябва да оглежда какво купува. От Kross нямам впечатление, но бих пробвал при първа възможност какво са измайсторили поляците.

А за сериозните татковци и майки има само една марка, там въпросът е религиозен :D

https://www.yt-industries.com/


Къде го сложи ти... Това са колела за сериозно каране бе хора! А последното не е за хора, а за фанатици.

@milenjs не знам до колко си наясно с колелата като спорт, ама това дето си го харесал, никак не ми се връзва с това, което описа като задание. Това колело е за крос кънтри. Демек да се качиш на него и да търкаляш пресечен терен (без даунхил) с 10ки километри. Т.е. това е колело за човек дето знае къде е тръгнал и какво иска от колелото. И има определени умения и физическа сила, за да ползва качествата на колелото.

Аз до колкото разбирам на вас ви трябва градско (асфалтово) колело, дето ще се търкаля из паркове и алеи. Значи тоя Скот, само от предна вилка, дискове, усилените елементи и вида гуми ти слага едни 2-4 кг. дето детето ще си ги носи безмислено. По добре и сложи една раница и пъхни вътре две големи бири, поне ще има полза от мъкненето :)

За какво му е на дете дето сега се учи да кара, колело с дискове??? Къде ще набира такива скорости, че да прегрее стандартен v-brake? Защото диска има две предимства - много по-трудно прегрява и при преминаване на водни/кални препятствия. Ти нямаш ни едното и ни другото.

За какво ви е мека вилка? Ще скача от бордюри? Или ще кара по камъни? Защото това е предимството на предната вилка, да ти обира вибрациите в кормилото от терена и евентуално да омекотява удари.

Едни шосейни гуми ти намаляват усилието на асфалт с над 10%!

С колелото е добре да си наясно какво целиш. Няма универсално колело, дето да е добро за всичко. Затова си има градски колела, крос кънтри, даунхил... Особенно при децата според мен е излишно да се взима толкова скъпо колело, докато не си изясни как ще го употребява и дали ще иска да го употребява.

Влизай в OLX, взимай едно колело за 200-300лв. и ако видиш, че е запалено наистина детето по този спорт (прекрасен) - тогава се изхвърляйте с парите.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Апр 09, 2021 8:54 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Велосипед - търся
e то мойта ужасонка на 6 и половина вече 135см....
ще меря джанти ама проблема ми е островен - няма много избор.
досега от бебе само жената само от пуки взимаше, ама омаляха а големите модели нещо не ми хващат окото...
https://www.puky.de/en/home

иначе лятото/зима/много дъжд/по-малко дъжд и след училишще не слизат от колелетата(има две-три хлапета с тях постоянно джитка). много хлапета от нейният клас си ходят с колела на училище, мен засега ме е страх да я пускам.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Апр 09, 2021 10:00 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни