Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
HDD втора употреба 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: HDD втора употреба
Ей-това ми се наби в очите:
https://www.softpedia.com/get/System/Ba ... Free.shtml
Хвалят го и на други места, прясно е, възстановява дори форматиран диск - може да потрябва на някой.


Пон Мар 01, 2021 2:08 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: HDD втора употреба
Я така и така темата отиде в друга посока та да питам, имам един диск дето като го включа завърта и почва едно чат, чат, чат, мести главите само и не зацепва веднага, трябва няколко пъти да му спирам и пускам тока докато зацепи. Та на кво се дължи тва, просто ми е интересно каква ще да е тая повреда.


Пон Мар 01, 2021 2:20 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: HDD втора употреба
запътил се е към коша, най често прогресира докато съвсем спре да работи
или повредени глави или повредени плочи, рядко но понякога и от повредена платка го прави


Пон Мар 01, 2021 2:29 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: HDD втора употреба
По въпроса за втора употреба HDD. Самсунга ЕВО850 500ГБт на 4300 часа, ми доиде преди повече от седмица. Отначало много добри впечатления.
Работи на много по ниски градуси от един SanDisk 250 GB на лаптопа ми . Имам един стар DELL XPS8300 i7 2600 с 8GB RAM Инсталирана 10-ка. на един Crucial m4 ST128M4SSD2 на 11600 часа, та там вързах самсунга , като оставих и другия SSD.
И избирах само от кой диск да се бутне. Вече 4-ти път преинсталирам , заради скапване на боот секторите ???
Предполагам, че въпреки че Маикрософт казва че е възможно да имаш 2 win-а на различни хардове на една система, нещо не става.
Няколко пъти като превключа между дисковете и единия изчезва и не може да се бутне вече.!!! Оставих само един с операционна система и вече 4-ти ден всичко е OK, вероятно проблема не е в SSD-то. Сега вече ... ВТОРА РЪКА няма да взема диск, най малкото
ще махна съмненията за проблемен диск. Инсталирането на всичко което ми трябва ми отнема няколко дни и нощи. Само Борланд 6 (Подкаран на win10) и настройката на всички компоненти ми отнема един ден. Програматори компилатори и драйвери от преди 15+ години .... И ако добавиш съмнението за проблемен хард, не си струва каквито и да е спестени пари от хардиск.
Сега в момента WIN 10 ми се зарежда за 10 секунди...

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Чет Мар 18, 2021 6:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: HDD втора употреба
намери си програма за клониране на дискове, няма да съжаляваш, спестява мноооооого време, инсталираш, настройваш и си правиш копие на външен диск, после и да стане беля се връщаш в начална точка за минути, на всички компове си имам резервно копие, и каквото и да стане не преинсталирам, само връщам копието
смених няколко програми които с времето окуцяха като минах на по-нов хардуер, не виждат NVMI дискове, накрая минах на macrium reflect, безплатна е и върши чудна работа, включително и ремонтиране на буут проблеми автоматично

в някои случаи правя копие диск на диск - когато искам да сменя диска и да продължа работа без да копирам нищо
в други случаи правя имидж на голям диск, където си държа други такива от останалите пц-та, тогава отнема 10-15 минути да възстановя диска


Чет Мар 18, 2021 7:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: HDD втора употреба
И аз имах проблем, на щайгата. Обаче съм направил сега на HHD Seagate Каракуда 500GB имам седмица, пък лятото зех едно SSD Team Group 120 GB и сложих 10ка на него. От биоса само избирам при стартиране от кое да буутне от Каракудата или от Тимаджийското и няма проблем никакъв. Все пак докато инсталирах десятката, разкачих Каракудата, и старата IDE Каракуда и други IDE хардове, да не се омаже нещо там. Въпросът е десятката изобщо да не знае при инсталация, че на тоя комп има и други дискове.
Всичко работи на 6. Това което забелязах, е че ако компа разпознае един диск като "първоначален", буутващ, изплясква в него стартово меню за ОСттата, ако има на него по-стара ОС. Тогава и да инсталираш десятката на друг диск, пак ще я буутваш през менюто от този диск. И ако го разкачиш няма да може да я запуснеш... Затова аз разкачих дисковете при инсталацията.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Мар 19, 2021 2:30 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: HDD втора употреба
Цитат:
Това което забелязах, е че ако компа разпознае един диск като "първоначален", буутващ, изплясква в него стартово меню за ОСттата, ако има на него по-стара ОС.

Само предположих че може да имам проблем с два бутващи активни партишъна ... Инфо за това което казваш не съм намирал. Дано е от това, че за сега след като форматирах втория диск всичко е ОК.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Съб Мар 20, 2021 10:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: HDD втора употреба
RM написа:
Само предположих че може да имам проблем с два бутващи активни партишъна ... .

Има я, особено при Win, дето тръгва да се самофиксира "за удобство на юзъра". А че новият Win "надстройва" стария се знае от преди Win10 (за Dual Boot говоря).
По принцип е добре да имаш единствен "boot", при забатачване вместо реинсталация ръгам едно Puppy Linux на края на Boot диска и не се занимавам повече с глупостен. Пупито си ръга негово Boot Menu и освен че има камара инструменти е готино за безопасно сърфиране.


Съб Мар 20, 2021 2:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни