Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
НСИ - жилищен фонд 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение НСИ - жилищен фонд
Направи ми впечатление, че жилищният фонд на Бургас е на половина на този на София, при 1/6 население. Излиза, че в Бургас има повече жилища отколкото жители. Което звучи малко нереалистично имайки в предвид цените на недвижимите имоти и привидната гъстота на населението. Какво пропускам?

https://www.nsi.bg/bg/content/3145/жилища


Чет Фев 18, 2021 1:33 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Много чужденци и българи с имот на морето- да има къде да останат като решат да топнат гъзо?

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Чет Фев 18, 2021 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Не е изключено, но с 50% повече население, жилищният фонд на Варна е по-нисък от този на Бургас, а се предполага че дори и малко по насевер градът не е по-малко атрактивен за чужденците. Остава по-добрата връзка със София в полза на Бургас. Но ако беше така би следвало зимно време като се разходи из кварталите човек да му на прави впечатление множеството тъмни прозорци. Нещо което привидно не е така.


Чет Фев 18, 2021 10:27 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
А дали са верни тези данни?

Във Варненско последната година има голям отлив на чужденци но пък Българи им купуват имотите.


Чет Фев 18, 2021 12:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
В София също има много жилища които не се обирават постоянно. Има твърдения че процентът им е 24. Потърсете за "тъмни прозорци"


Чет Фев 18, 2021 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
ilkor написа:
Потърсете за "тъмни прозорци"


Може пък да се обитават от хора които не обичат да седят на светната лампа?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Фев 18, 2021 1:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Това в таблицата не е град Бургас, а област Бургас. Най-голямата област, двойно по-голяма от Варна по площ. Всичките градове по южното черноморие влизат в графата. Китен, дето е 1000 жители, и той е там.

А като гледам методологията, стая в хотел май я броят за жилище.


Чет Фев 18, 2021 1:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Не знам колко са верни тези данни, но от години ми прави впчатление във Варна колко малко жилища се обитават постоянно, точно чрез метода на "тъмни прозорци".
HCL написа:
Не е изключено, но с 50% повече население, жилищният фонд на Варна е по-нисък от този на Бургас, а се предполага че дори и малко по насевер градът не е по-малко атрактивен за чужденците. Остава по-добрата връзка със София в полза на Бургас. Но ако беше така би следвало зимно време като се разходи из кварталите човек да му на прави впечатление множеството тъмни прозорци. Нещо което привидно не е така.

Ами не знам с какво би бил по-атрактивен Варна пред Бургас. В единият град живя, в другият ходя доста често. Откак Бургас си избраха текущият кмет - всичко се подобри в моите очи - пътищата са значително по-поддръжани и широки, директна връзка с центъра на вселената - София, центъра е добре направен, морската градина е много добре поддържана, има околовръстни булеварди с позволена скорост 80км/ч дори (във Варна не се сещам за нито един такъв), има изключително дълги вело алеи и страшно много велосипедисти.


Чет Фев 18, 2021 1:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Н'бабане Гт'муан'га написа:
ilkor написа:
Потърсете за "тъмни прозорци"


Може пък да се обитават от хора които не обичат да седят на светната лампа?


Има такива хора - Шведи - думата е "mysig" - демек толкова уютно и тъмно, че зомби-то да ти бръкне в очите няма да видиш. Обикновенно лампата е само едно, тука някакво разточителство виждам на картинката.


Прикачени файлове:
uteplats_inspiration-mysbelysning-755466.jpg
uteplats_inspiration-mysbelysning-755466.jpg [ 274.65 KiB | Прегледано 1511 пъти ]
Чет Фев 18, 2021 1:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
@741 прав си, тези ми две грешки биха обяснили разминаването:

1. В гр. Бургас живее около 1/2 от населението на областта
2. Изглежда включват и хотелските стаи по цялото южно черноморие

"Жилище е и всяко единично помещение (стая), което не е свързано с други помещения, има самостоятелен изход на общодостъпна част (стълбище, двор или направо на улицата) и служи едновременно за кухня и за живеене или само за живеене."


Чет Фев 18, 2021 1:57 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 2:38 pm
Мнения: 343
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
michev написа:
Не знам колко са верни тези данни, но от години ми прави впчатление във Варна колко малко жилища се обитават постоянно, точно чрез метода на "тъмни прозорци".
HCL написа:
Не е изключено, но с 50% повече население, жилищният фонд на Варна е по-нисък от този на Бургас, а се предполага че дори и малко по насевер градът не е по-малко атрактивен за чужденците. Остава по-добрата връзка със София в полза на Бургас. Но ако беше така би следвало зимно време като се разходи из кварталите човек да му на прави впечатление множеството тъмни прозорци. Нещо което привидно не е така.

Ами не знам с какво би бил по-атрактивен Варна пред Бургас. В единият град живя, в другият ходя доста често. Откак Бургас си избраха текущият кмет - всичко се подобри в моите очи - пътищата са значително по-поддръжани и широки, директна връзка с центъра на вселената - София, центъра е добре направен, морската градина е много добре поддържана, има околовръстни булеварди с позволена скорост 80км/ч дори (във Варна не се сещам за нито един такъв), има изключително дълги вело алеи и страшно много велосипедисти.


Да определено Бургас дръпна много поради една или друга причина. И аз често ходя до там. Имало е моменти когато в рамките на дни са се изграждали разни проекти.


Чет Фев 18, 2021 2:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Надали това е причината, но обемът на директни чуждестранни инвестиции в града за последните три години е показателен. Особено оогледнато спрямо Варна и Пловдив


Чет Фев 18, 2021 3:39 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Ееее то тия инвестиции включват Лукойл ...


Чет Фев 18, 2021 11:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
И друг път съм го казвал: Бургас случи на кмет/ове, а Варна - никога! Включително последните комунистически.
Май от десетилетие Бургас държи палмата за най-добър град...


Пет Фев 19, 2021 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: НСИ - жилищен фонд
Абе и това е много относително, най-добър град по какви критерии ? отново казвам, Бургас има Лукойл, това е в пъти по-полезно за града от цялата индустриална зона Тракия за Пловдив, и като инвестиции, и като работни места и като потребител на услуги и данъкоплатец. Може да са измамници, да крадът, но хранят много хора и фирми, това е полезно за градът. Отделно като туристическа дестинация според мен Бургас е по-успешен от Варна, това също допринася отделно и доста чужденци са си накупили имоти, вярно повечето Руснаци ама руските евра не са по-лоши от немските или английските :)


Пет Фев 19, 2021 6:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни