Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Виждали ли сте такива "умни" телевизори, които не изискват сериозна гимнастика за да работят с такива приложения? Имат ли вградена камера и микрофон, или се включват външно?
Предполагам, че поддържат също екстри като Netflix и Disney+... но не съм купувал скоро (последните 20 години) телевизор, та незнам накъде духат ветровете?
Последно - виждал съм такива, които поддържат запис на текущия канал на карта или външен/вграден хард (предполагам тези вече ще са неизвестни модели, защото не е много законно).


Вто Фев 02, 2021 10:09 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
ТВ с Андроид?


Вто Фев 02, 2021 10:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Според мен LG са най-добре.
Имат си своя операционна система, всички платфирми за стрийм телевизия вървят на него.

По мое скромно мнение бягай далеч от андроид тв.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Фев 02, 2021 11:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Опитвах разни и ни един не ми харесва. В Инди имаме няколко но използваме единствено филмовите приложения, нетфликс и подобни. Аз бях доста доволен от ползването на ТВ с хромкаст ...докато не се случи нещо и спрях да мога да каствам. Първо стана на лаптопа, после на десктопа и беше уж само на девайса в мехико, сега и тук не мога да каствам. Но ако изключим тая уйня, си бях много доволен.


Вто Фев 02, 2021 11:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10355
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Миналата седмица взех едно LG...
За съжаление у нас а май не само у нас няма по-добри. А LG-то е буквално минималното което може да се направи и да работи. Като телевизор е ОК, има си и всички интерфейси - блутут, wifi, ethernet. Без проблем могат да се гледат филми от кой да е компютър. Под убунто е супер лесно, просто шервам каквото искам и всичко се появява на телевизора. Моято модел поддържа запис на всичко, сега не знам ако тръгна да записвам нещо платено от нетфликс. Най-вероятно ще откаже.
Проблемът обаче, че желязото му издиша. Още като го пуснах и след първия ъпдейт флаша му падна под 1GB. А дори не съм ъпдейтнал приложенията... Има Алекса и предполагам ако я пусна и тя ще се иска да се ъпдейтне и свободното място ще замине тотално. То няма и какво толкова да се инсталира, защото е през LG store и там само платени неща или пълни простотии.

С две думи ситуацията е малко като с първите смартфони - добра идея, обаче трябва да вкарат съответното джелязо. Не може аз на телефона си да имам над 100GB свободни след като съм инсталирал всичките си приложения, а на телевизора под 1GB без нищо да съм инсталирал.


Сря Фев 03, 2021 9:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Значи или UHD (TFT с филтър)
https://www.netonnet.se/art/ljud-bild/t ... 2793.9116/

с Chrome cast
https://www.netonnet.se/art/ljud-bild/t ... 2849.9116/

или OLED (двойна цена, но пък малко по-различен принцип)
https://www.netonnet.se/art/ljud-bild/t ... 363.14538/

куча марка с много входове, включително SCART и VGA
https://www.netonnet.se/art/ljud-bild/t ... 2841.9118/

Щом няма да е Андроид... явно ще има външни кабели


Сря Фев 03, 2021 10:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Имам 4К LG 49UB850V от 6 години. На времето го взех заради 3D, ама съм гледал 3D десетина пъти.
Много кусури има от към хардуер - има странична подсветка, разположена отдолу, по дефолт на 100%
и нагрява прозрачната плоча, която разпределя светлината, до такава степен, че докато се усетя,
на две места се беше разтопила в края и на две места се е пукнала. Но упорствам и си го гледам така.
Имаше и дефектирал чип на управлението на подсветката, но заобиколих проблема.
Дано новите модели са ги оправили /макар, че не вярвам/. Задължително трябва да се намали яркостта
на подсветката, ако е с подсветка.
Работи добре с Youtube. Но интерфейсът на приложението е коренно различен от този за РС или телефон.
От време на време пускаме сурат - тефтер, да гледаме някои неща на голям екран. И там всичко е разместено
спрямо РС или телефон до неузнаваемост. Някои неща не вървят в сурат тефтера - например лайв стрийм,
но същите неща на запис вървят. За Скайп и Вайбър не съм си и помислял.
Все си мисля, че едно мини - компютърче или дори таблет с изход HDMI ще свърши по-добра работа за тази цел.


Сря Фев 03, 2021 11:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Ами 3D не искам, секси рамки-без рамки, съвсем. Задна подсветка - дивотия сътворена от Филипс, май. Колкото по-тежък, толкова по-добре за звука.
OLED струва двойно, но няма подсветка все пак е нов принцип.
Входовете на кучите марки, както и подръжката на разни MP3, Xvid и т.н., както и записи на живо (ако нямат защита) ми харесва най-много.
4k, Upscaling / като го гледам ми изглежда тотално нереално... предпочитам с някакви недостатъци, но да е реалистично.
UHD... е само филтър, или луминисцентна история някаква - пробема с подсветките

Скайп и Вайбър си мисля за дедо и баба, че ще им е по-лесно ако има нещо подобно. Да не се разправят с лаптопи, камери, мишки и т.н. Има и едни дистанционни, които действат като мишки/писалки/джойстик, ако се не лъжа.


Сря Фев 03, 2021 11:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
3D и да искаш, вече няма. Явно няма търсене. Мойто дистанционно е такова - има вътре акселерометър и
мери наклоните във равнината и така имитира работата на мишката. Свиква се, малко е непривично.
За баба и дядо /макар, че и аз съм дядо/, зависи на колко години са, може и да е наказание за тях.
Задната подсветка за мен е по-добра от страничната, но това е от личен /горчив/опит с конкретния модел.
Звукът на телевизор е винаги колкото да се чува, сложил съм доста скъп саундбар, пак на LG.


Сря Фев 03, 2021 12:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Другия вариант е интелигентен прожектор с Андроид или незнам какво си...
Сега питах Елементал, дали техния бокс поддържа Netflix и Disney+ по някакъв начин, ако има и Chromecast който работи...може би ще най-добре. С Елементала засега ми е най-удобно - гледам повторения седмица назад, и не умирга дори на смотания DSL който имам на село.


Сря Фев 03, 2021 1:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Това с вайбъра и скайпа ако изобщо работи, ще е до време както със всяко нещо в тия "смарт" ТВ. Вземай просто един нормален ТВ, който има опция да кастваш към него от телефон и ползвайте скайп/вайбър/някакъвчат за целта. Екрана на мобилния го каствате към ТВ, в случай че големината му е проблемът.
Учудвам се, че и никой не спомена Самсунг. Там поне има 1.5+ гиги свободно място за аппс :D

Grubi написа:
...
Скайп и Вайбър си мисля за дедо и баба, че ще им е по-лесно ако има нещо подобно. Да не се разправят с лаптопи, камери, мишки и т.н. Има и едни дистанционни, които действат като мишки/писалки/джойстик, ако се не лъжа.

По лесен вариант от мобилен телефон не съм намерил.


Сря Фев 03, 2021 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Тъкмо бях тръгнал по бонговски да ти казвам "китайчето с многото изводи" и се зазяпах: мии то е на почти същата цена, а аналоговите изводи ще ги ползваш ли?
Оледа не беше ли с къс живот? Пък ако е за баба/дядо знаеш ли колко ще ги вчипетли идеалната (уж) картинка?! И като знам как ще служи за нощна лампа...
Значи остава нещо от другите, но с повече изводи. Ако хардуерът се окаже калпав или остарял винаги можеш да надиш някое китайче и ТВ-то да е само телевизор.

Обаче за видеовръзка най-удобно е таблет (и то от БГ) - от опит го казвам. Малко зор при усвояването от бабата/дядото, но те не са чак толкова неспособни. Просто таблетът е леснопреносим, леснообслужваем и с достатъчно голям екран.
Уредих бабата точно така, предишните опити с друга техника все се проваляха. Таблетът даже бе "подарък" към новия мобилен интернет. Само след месец да видиш как се развихри: то не е фейсбук, уатсъп, месинджъри, снимки, видеа - много е доволна. Най-доволна е, че винаги е с нея и не е длъжна да виси на точно определено място.

ПС Чак сега видях, че michev писал преди мен...


Последна промяна bongo_x2 на Сря Фев 03, 2021 2:20 pm, променена общо 1 път



Сря Фев 03, 2021 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Инфото ми е старо но по принцип самсунг са на километри пред ЛГ
От ремонти които съм правил имам съмнения че ЛГ правят нещо, ребрандират ли не знам какво ама платките им се ползват и в други кучи марки, сега може да е различно, кой знае

Софтуер/хардуер бързо остаряват, ако не като място то като версия, ако не като версия то ще е кодеци, с времето все нещо започва да куца, така или иначе накрая ще си с външен бокс някакъв


Сря Фев 03, 2021 2:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
Старо инфо явно...https://thegadgetflow.com/blog/lg-vs-sa ... g%20angles.

Самсунг прави QLED, LG OLED - a идвал QNED... LG не са назад - те всъщност са в основата на много неща в дисплеите, и съвременната им разработка. Винаги са били малко по-особени, но това не ги прави изостанали. Корейците не са толкова трудолюбиви колкото им се иска :)

аналоговите входове са хубаво нещо - имам старо видео със SCART, както и лаптопи с VGA


Сря Фев 03, 2021 2:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Телевизор който работи добре със Скайп и Вайбър и т.н.
MYXATA написа:
Според мен LG са най-добре.
Имат си своя операционна система, всички платфирми за стрийм телевизия вървят на него.

По мое скромно мнение бягай далеч от андроид тв.

+1

Имам LG 43LM6300, гледам без проблем българска телевизия Нетера и Youtube на вградения браузър, има вградени Netflix и NowTV, записва програми на USB флашка, поддържа директно включени мишка и клавиатура през USB порт друго не ми трябва на телевизора.


Сря Фев 03, 2021 2:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни