Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Пратки от Англия 2021 ?! 
Автор Съобщение
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Пратки от Англия 2021 ?!
Някой вече доставял ли е пратки от Англия по новите правила ?
имам една пратка по DPD от Англия , която очаквам тези дни. Тази сутрин получих поща от френските пощи , че трябва да им заплатя ДДС и мито там по електронен път. Не стига това ами при стойност на фактурата 490 евро искат да платя ДДС в размер на 222 евро. или е станала някаква грешка или това е някакво безумие с някакви двойни и тройни данъчни облагания. Някой опит с пратки от Англия тези дни ?

_________________
www.ev-bg.com


Вто Фев 02, 2021 10:14 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
И мен ми стана интересно


Нед Фев 07, 2021 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Аз писах вече в митническата тема. Две поръчки от фарнел, общо 6 пратки/фактури, петте бяха от УК и една от Белгия. Нямаше ядове с цените, същите са си, само времето за доставка вече става неприятно. Но те сами си минават двете митници и ми го доставят все едно купувам от ЕС.

В тези 222 евро предполагам има и някоя такса на куриера за разправиите с митницата, а не само мито и ддс. Иначе нещо не ми се връзва.


Нед Фев 07, 2021 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Най-добре, и ако е възможно, занапред да не използвате UK.
Задрасквате ги с дебел маркер върху картата за покупки и толкова. :D


Нед Фев 07, 2021 11:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
https://offnews.bg/ikonomika/sriv-na-br ... 45466.html


Нед Фев 07, 2021 11:35 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Само ДДС -то ми е 222 евро . Таксите и тн. са отделно и са на сума от 5 евро. Вече 5 -ти ден се боря с английското DPD , Френското и Българското представлявано от Спиди. Никаква комуникация няма между тях , всеки вдига ръцете и казва да се обадя на другия. Иначе в петък последно стигнахме до там че французите са виновни и трябва да коригират сумата. Днес обаче получавам писмо от тях, че не заплатя ли спешно тези 222 евро ще върнат пратката. Имам чувството че в цялото DPD работят някакви мармоти от Милка.

_________________
www.ev-bg.com


Пон Фев 08, 2021 11:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
ilkor написа:
https://offnews.bg/ikonomika/sriv-na-britanskia-iznos-v-es-s-68-sled-napuskaneto-na-saiuza-745466.html

Януари не е показателен. Всички все още са се ориентирали какво трябва да правят, как да го правят и кой да го свърши.


Пон Фев 08, 2021 11:30 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Дървото е голямо. Току що ми потвърдиха че за както е в моя пример пратка но стойност 490 евро слагат 222 евро ддс , такси , митници и т.н , което е кажи речи 50% от стойността на стоката. Тея не са наред. Явно от Европата са решили да им скапят износа. Ако и занапред ще е така Англичаните яко гризват дървото.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Фев 09, 2021 12:15 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Забравих да уточня - маркерът трябва да е ярко червен и много дебел.
В краен случай може да се използва черен спрей.


Вто Фев 09, 2021 12:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Дано не разводнявам темата, но.... Комуникирам с един онлайн магазин за чаркалаци в Англия - електронни компоненти... Тез юнаци ми твърдят, че в момента ако купя нещо от тях няма да ми начислят ДДС, цената ще е тази, която виждам в сайта им и тя била без ДДС. Това много ми намирисва и не ми се струва да е вярно. Преди Брекзит от там пазарувах без ДДС, но им бях дал моя ДДС номер и не ми слагаха ДДС. Гледам не са си вдигнали цените с 20%. Някак си не ми се вярва данъчните им да са толкова прости, че да не искат ДДС при експорт. Та питането е - някой знае ли със сигурност какво е положението?

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Вто Фев 09, 2021 2:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Аз тези дни имах проблем с поръчка от Ebay. Плащането не минава- проверете си адреса, данните, ц... В банката виждам дръпват парите и след 1 секунда канселиране на плащането. Миналата седмица смених дебитната карта и викам там ще е заровено кучето. Звънках на съпорта, няква кака гледа, вика не е при нас кусура. Като я добавях новата карта в paypal сякаш на старата беше синя иконката и а на тази остана сива. Тръгнах да търся на кои да пиша в paypal- голяма компания голямо нещо, на чат не отговарят, имейл не дават- питайте общността на пейпал единствения вариант. И гледам хората си питали, ама няма кой да отговори... Накрая пробвам при бг търговец- плащането минава, пробвам при китайците- минава. Намерих сайта на тоз в ebay-я пробвам от там плащане през paypal - минава... Проблема- в ebay, регистрацията ми правена през ebay.co.uk, не мога да добавя карта, не може и през paylal, последно декември поръчвах нямаше проблеми, явно след нова година брадва... :wink:

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Вто Фев 09, 2021 2:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 9:44 am
Мнения: 1034
Мнение Re: Пратки от Англия 2021 ?!
Koleto написа:
....

При експорт няма ддс. И от България да изнасяш извън ЕС, пак няма ддс, и не трябва ддс номер.
От УК ще ти го пратят без ддс, а ти ще си го платиш при освобождаването от митницата.


Вто Фев 09, 2021 2:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни