Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Ами не е варене, варенето предполага месото да има досег с водата, методите са доста различни. Този метод ме известен от 20-на години, но никога не съм го вземал на сериозно, но за някои меса се оказва много удачен.
Да бавновар е, има помпа която циркулира водата и няколко термо сензора за да може да я държи с малко отклонение. Wi-Fi-то дори не знам дали работи, не ми е хрумвало да го пускам.
Конкретно за стекове на барбекю, ако имаш добро месо не ти трябява бавновара, по 3 мин на всяка страна на барбекюто и са готови, да ама ако е хубаво месото. Хубавото месо не е евтино, да не говорим, че в БГ хубаво телешко няма, дори и най-скъпте меса на Вивенда не могат да се определят като хубави, хубави са за БГ, но на цената на която се продават трбява да са много по-добри.
Та силата му на това е ако месото ти не е от най-крехкото, сега ако е като тая подметка в БГ не знам, но ако е като по-евтиното телешко в САЩ или UK тоя бързовар върши чудеса. Слагаш ги за 4-5 часа на 136F, и после само за под минута на грила ако е стек. Ако е цяло парче 3-4 мин максимум на бройл/550F/, по минута от страна. Получаваш стек с качеството на такъв за 60-70$ на паунд срещу 10-15$ на паунд.
Както казах аз винаги съм бил скептичен към тоя метод докато жената не купи тая уйня. Сготвих едно добро телешко, не стана по-зле от колкото ако го бях направил във фурната, но не стана и по-добре, с тая разлика че беше абсолютно равномерно опечено, същото става и с хубави стекове. Обаче за по-жилавичко меса е супер. Отделно печент на месо на барбекю си е наука, аз не и разбирам много. Бях на гости при един познат в Бразилия, та той е маниак на барбекюта има си и ресторант. Та там такива меса ми пече каквито не съм ял на друго място, а аз не е като д ане съм обиколол 23 от света и няма място където да не съм опитвал барбекю и то качествено. Обаче човека си имаше сигурно 10 барбекюта в двора, различните меса ги пече на различен тип барбею, някои ги пече на 2-3 височини последователно, обяснява ми ама моите две клетки бяха заети с дъвкане и освобождаване на място за още та нищо не запомних :)


Вто Фев 02, 2021 9:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Ей то в детайли уредчето (или подобно):
https://mysku.ru/blog/aliexpress/84364.html


Вто Фев 02, 2021 9:57 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Мар 30, 2013 11:17 pm
Мнения: 269
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
ToHu написа:
Мани, напоследък и кръгъл ...
Айде да споделя малко опит. Взехме едно те таквоз, жената го взе аз бях много скептичен към нуждата от него : https://anovaculinary.com/anova-precision-cooker/wifi/
Идеята е стара, известна и никога не съм и бил фен. Пробвахме на телешко стана много равномерно но за мен си беше съсипия защото го пробвахме на стекове за по 80$ паунда, тоя стек и без да го печеш е перфектен. За по-посредствено месо обаче мисля ще е много подходящо.
Пробвахме и на Агнешко, също доста равномерно сготвено, и двете останаха много сочни. За такива меса обаче не знам до колко си струва, може би за телешкото ако искаш да хапваш сочни и крехки стекове на поносими цени. Това обаче с което ме спечели е свински джолан. Приготвя се много лесно, няма нужда от наглеждане и баяне, верно готви се 24 часа, ама слагаш и забравяш, и се получава те това на снимката. Ся на Дедо джоланите не съм ги опитвл, но така добре сготвен Джолан в Бг не съм ял, в Немско съм случвал но то там им е традиция.

Тони,
В българския сайт https://sousvide.bg твърдят че плика трябва да се вакумира и препоръчват някакви гофрирани пликове. Доколко това отговаря на истината? Защото машинката им за вакумиране е 100 лв. и ако за уреда прежаля 230 лв. не съм много сигурен дали искам да похарча още 100 за тоя дето клати гората.


Вто Фев 02, 2021 5:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Като гледам: торбичките са в най-добрия случай полипропилен. Във всеки супер се предлагат нескъпи торбички за печене - забравих името на мат'ряла, но е по-по-най. Като/ако влезе някоя капка вода - чудо голЕмо!


Вто Фев 02, 2021 6:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
e ,няма ли по-евтини алтернативи за вакумиране ? Помпа за колело, компресор за автомобил...


Вто Фев 02, 2021 7:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Ами аз вакуумирам, основната причина е че иначе не мое го потопиш, освен ако не сложиш тухла отгоре :) Тук масово готвят в такива със зип лок, но аз си го вакуумирам. Ако не вакуумираш трябва добре да изтеглиш въздуха хем за да не плува хем за да има по-добър термален контакт, но това са причините. Вакуумирането има и още една екстра, ако има някаква марината по-дбре се усвоява от месото. Така или иначе малко след като си го слоил, да речем 2-3 часа от вакуума няма и следа, сока от месото и парите му изпълват плика.
Те така изглежда като го вакуумирам, не съм го снимал като е готово, но пликчето се е издуло и има доста сосче, а другата снимка е след като съм го извадил, преди да го опека.


Прикачени файлове:
Dsc_0036.jpg
Dsc_0036.jpg [ 640.4 KiB | Прегледано 1556 пъти ]
Dsc_0034.jpg
Dsc_0034.jpg [ 341.34 KiB | Прегледано 1556 пъти ]
Вто Фев 02, 2021 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
https://www.youtube.com/watch?v=DG2SHdmZ9Ac

И,разбира се децка анимацийка 8)

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Нед Фев 28, 2021 11:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Нанотехнологията е открита от габровски месар, докато режел луканка.
:D :lol:Канибал пита мисионер, който се опитва да го убеди да не яде хора:
- Добре де, ако Господ не е искал да ядем хора, тогава защо ги е направил от месо?

Един рибар се хвали на колегите си:
- Вчера хванах ей-такава щука, като ръката ми!
- Стига бе, такива космати щуки няма.



Канибалите хващат турист, палят огъня, набутват го в казана и питат:
- Как се казваш?
- Какво ви интересува, нали ще ме ядете?
- Как какво, а какво да пишем в менюто?

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Вто Мар 02, 2021 1:17 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 9:51 am
Мнения: 1869
Местоположение: ♪♫♣♠|☼◙▲♦▼☻╬☺∞
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
ИзображениеChocolate Cocoa Hazelnut 8)

_________________
Изображение DT-838 (((STEREO ПОЗДРАВ))) за форума - https://youtu.be/xy921Pn3lhA
Цецо написа:
Абе я вижте какъв ден е навън, да ви таковам и в инженерите задръстени!
itso.t написа:
Решил си да препишеш целия интернет? Доста амбициозно начинание... :D


Сря Мар 10, 2021 11:49 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Един познат живееше срещу фабрика за кренвирши. Казвал ми е, че не е виждал да влизат пълни камиони, само цистерни. Пълен камион влизал горе-долу по веднъж на седмица, останалите били празни и ги товарели с готова продукция. Всеки може да си направи сметката колко и какво месо има вътре.

_________________
Хайде де!


Сря Мар 10, 2021 11:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
От дълги години се каня да си взема фритюрник, но не смея заради разхищението на олио и всичко останало свързано с пърженето.
Тези дни гледам в Кауфа фритюрник с горещ въздух "само" за 80лв и го грабнах. Много добре работи, на практика не прави мизерия. Преядохме с "пържени" цаца, картофки и чипс. Притоплянето на вече пържено става бързо и далеч по-добре отколкото в микровълновата. Днес ще му метна две пилешки бутчета, после пържоли, зеленчуци, малко гъби с краве масло да видим... Май манджите в хладилника ще ги хвърляме.

На практика го играе "професионална фурна": силен за размерите на уреда вентилатор. На домашната фурна е същия, пък обема...


Сря Мар 10, 2021 12:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Kажи за картофките , колко картофки с колко олио? И как са на вкус спрямо класическите?


Сря Мар 10, 2021 1:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
На замразени бланширани картофи не им трябва олио. Стават относително добре, но, според мен, пържени по класическия способ стават по-добре.


Сря Мар 10, 2021 2:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
stefan63 написа:
Kажи за картофките ...

Още ми е рано за пълна информация, щото купих 2х1кг замразени и предварително подготвени за такъв фритюрник, а жената (нали беше 8-ми март) се прибра с още готови, от уж най-добрата скара в околността. Мии наложи се "готовите" да ги мина през моя фритюрник.
Рецептата според книжката е:
- Подходящ сорт;
- След нарязване се изплакват (да се махне скорбялата отгоре) и се изцеждат добре;
- ДОБРЕ Е да се добави мазнина - за целта трябва да си скалъпя ново пръскало на олио, че старото (от спрей за екрани) се скапа;
- Мин/макс количество - 100/300гр, аз пълних до около средата на съдинката от 2,6л.
- Пържи се около 15мин на 200 градуса, а ако не е допълнително подгрято добавяш 2-3 минути;
- Разбърква се няколко пъти (като палачинка).
При разбъркването, ако не си освободил долния съд, внимаваш да не го освободиш чрез случайно натискане на копчето. Предполага се, че след време ще почне да се "освобождава" сам, затова е добре да имаш дървена дъска наоколо и да не рискуваш.
Чипсът го правих от същите картофи, но на малко по-ниска температура, някоя минута вповече и по-често разбълникване - малкият не беше гладен, току-що обядвал, пък върна празната чиния след две минути.

Голям недостатък на уреда (само първоначален): много мирише на химия. Яко го чистих, повече от час го държах на 200 градуса, пак го чистих и готвих и чистих, и на другия ден при подгряването пак намирисваше.


Сря Мар 10, 2021 3:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Чакай малко, последно с въздух ли пържи или с олио? (не че ми е ясно как се пържи с въздух, ама мернах с периферното зрение разни подобни "фритюрници" и сега ми стана интересно)

_________________
Хайде де!


Сря Мар 10, 2021 3:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни