Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Оттатък - в коронавирусната тема- се развихриха кулинарни страсти...
та да пробваме една кулинарна тема....
За съжаление съм много dummie, лаик, чайник - та вместо да разказвам,ще питам-
как да направя хляб с брашно от лимец..друго брашно да добавя ли? Със сода експресно, или с мая и дъъълго втасване ?
Хлебопекарна нямам, ама и баба ми нямаше :D .


Сря Яну 27, 2021 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
С хлебопекарна :) не знам какъв съвет да ти дам понеже всеки път правя хляба по различен начин. Най-добре се получава като смеся няколко вида брашно, вкл. и безглютенови (кокос, ориз). Обаче винаги с мая и дълго втасване става най-добре.


Сря Яну 27, 2021 7:16 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Преди време един колега беше писал тук рецепти за козунаци - може би той ще е най в час за втасване, брашна и т.н. Доста беше задълбал.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Яну 27, 2021 8:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Сега за хляб от лимец идея си нямам, заради малката напоследък пека безглутенов. До голяма степен е подбор на брашно, тъй като там има какви ли не вариации.
От тези които съм пробвал най-добре става с cup 4 cup : https://www.amazon.com/Cup4Cup-KTS-2519 ... 3911&psc=1
1 1/2 чаши топла вода, в нея 2 чаени лъжички мая и 2 чаени лъжички захар
2 айца, 1 чаена лъжица сол, 4 1/2 лъжици слънчоледово олио, 2 1/2 лъжици ябълков оцет
420 г брашно
Правя го в машина, първи сипвам яйцата, с олито, солта и оцета, после бухналата мая и накрая брашното. Зависи и как се пече, пробвах на няколко различни режими, тия които са с няколко месения и втасвания са по-неудачни. Пека го с две месения и едно втасване между тях, общо за около 60 мин.

Голямо приключение беше да направя палачинки, голямо псуване падна, накрая стигнах до ето това брашно : https://www.amazon.com/Bobs-Red-Mill-Al ... ry&sr=1-24
За палачинките е важно да го няма xantumgum-а и разните други уж подобрители защото тестото става баш като лепило за тапети и няма опичане.
Каня се да го пробвам и за хляб.


Сря Яну 27, 2021 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
За палачинки мога да препоръчам Schär Farine. Намира се и в България, но на астрономически цени. Аз добавям и малко кокосово брашно, а когато имам и пресовани зелени банани за готвене. Става фантазия

https://www.amazon.de/-/en/510508/dp/B0 ... ywords=schär+farine&qid=1611774415&sr=8-1


Сря Яну 27, 2021 9:08 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Най-странното е че в София за една година не намерих български производител на безглутеново баршно и продукти. Тези които познавам и са на тази диета купуват за по 10-20 лв кг от Германия. При това става въпрос за проста смеска от царевица и ориз. Как никой не се намери за толкова години да направи бизнес от това. Предлагането е малко, търсенето голямо и марджините като за полупроводници...


Сря Яну 27, 2021 9:12 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Никога не съм търсил в БГ, все съм си мислел че има.
За палачинките може и да е добре твоя метод, ама аз съм много консервативен, опитвам се да ги докарам като с нормално брашно по рецептата на баба ми :)


Сря Яну 27, 2021 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение stefan63
Само от лимец е мъка, но не невъзможно, добре е да добавиш бяло брашно. При следващата прИмоция си купи хлебопекарна за 50-120лв.
По принцип всеки правещ се на разбирач вика "квас!". Не си давай зор, купи си хлебна мая, желателно с червен цвят, не знам к'ва е логиката. Едно кубче стига за 2кг брашно според зависито, случвал съм за 3кг да е предостатъчно или да го изхвърля след първата проба.
Важно е да спазиш съотношението вода/брашно: да речем 330мл към 520гр (750гр хляб) за моя случай, по-калпавото брашно иска по-малко вода и повече мая, а някои добавят супена лъжица захар за калпавото брашно, но на мен ми е гадно.

Значи: забъркваш брашното, водата с мая и от една до две чаени лъжички сол, разбъркваш яко и чакаш да набъбне, поне час - зависи от температурата. После го мачкаш, може да ръгнеш подправки според вкуса ти (чесън, риган, сирене и т.н.) и го слагаш във формата за печене, но го покриваш за постоянна температура. Изчакваш да набухне (да речем още час) и го мяташ в загрятата фурна, май на 180 градуса, но много зависи от фурната.


Чет Яну 28, 2021 12:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
има няколко прости условия, важащи за всички видове уеп-мастери:
(1) брашното трябва да се пресее преди замесването
(2) маята трябва да се събуди
(3) втасването става бавно

маята се събужда, като в затоплената вода (като за биберон) се разтваря маята, докато стане на каша. не трябва да има бучки.
във водата се добавя 1-2 ч.л. захар - дрождите им трябва глюкоза, за да ферментират
4-6 с.л. от пресятото брашно.
стъклена купа за супа е добра порция като за кило хляб.

всичко се забърква и се оставя под кърпа да втаса на топло място (50-70С), примерно фурна на минимално или радиатора в кухнята през зимата.
в зависимост от маята и трябват около 20-30 минути докато стигне до ръбчето.

през това време останалото брашно се разбърква със солта и другите овкусители.
събудената мая се излива (изпльоква е по-точна дума, трябва да е станала на гъста боза с мехурчета) в тавата и се почва месенето (на ръка).
добавят се олиото и яйцата.
меси се 5 минути, докато се получи хомогенно тесто без бучки, а и то почва леко да лепне.

пропорцията брашно/вода е 2 т.ч. вода на 3 т.ч. брашно

тестото се оформя на сплескана топчица и се оставя да втаса час на 50-70С, под кърпа.

премесва се втори път, може да се добави малко мазнина или брашно, вече е според зависи.
оформя се във формата за печене, или се прави на хапки, али каквато там декорация му измислите.

оставя се още час под кърпа да втаса втори път, но трябва да се внимава да не превтаса.
т.е. да се уцели момента на максималния диференциал в надигането. :wink:

веднага се мята в загрята фурна. колко загрята - според зависи.
ако е по-ниска температурата се получава по-влажен хляб и се пече по-дълго. за коричка се пече бързо на висока температура, но трябва да се внимава да не изгори.

последните 5 минути може да намажете хляба отгоре с жълтък, за блясък и фасон.

хляба се вади от фурната, може да се поръси/напръска малко с вода, ако се очаква да е сух и се завива с кърпа за 15 минути. 'да отиде питката до нивата' е точния термин.

---

през ръцете ми са минали 4 хлебарки, се разпаднали се от употреба. въпреки това предпочитам да го меся на ръка.
много рядко ползвам суха мая. кубчетата прясна са за предпочитане.

---
количеството мая определя зърнеността на хляба.
едно кубче по принцип е за кило брашно, но и половин стига за по-клисав хляб. зависи дали ще го изядете веднага, или за 2-3 дена.

на чисто брашно от лимец обаче си му трябва цяло кубче.
хлебчето става с плътността на ядрена тухла, но 2 филийки са напълно достатъчни. формичка за печене на кекс е напълно достатъчна, това брашно не се надига твърде много.
не ползвайте разни тефлонови и силиконови форми - щом сте се добутали до лимеца, тия неща и без това са ви в повече.

никога няма да направите 'заводски' хляб без разните му 'подобрители' за еластичност и издържливост.
не ви и трябват - домашния хляб се очаква да се изпапка веднага с масълце, шарена сол и саламурено сирене.


Пет Яну 29, 2021 5:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Имам не'къв проблем с компютъра. Чудя се в тая тема ли да питам за евентуално решение или в друга? :D


Пет Яну 29, 2021 5:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
ToHu написа:
Никога не съм търсил в БГ, все съм си мислел че има.
За палачинките може и да е добре твоя метод, ама аз съм много консервативен, опитвам се да ги докарам като с нормално брашно по рецептата на баба ми :)

Палачинките от някой друга година ги правим по ей тази рецепта - https://recepti.gotvach.bg/r-9718-%D0%9 ... 0%BA%D0%BE
И честно казано стават вкусни всеки път. Пробвахме и с брашно от лимец и се получиха. Стават за ядене и на другия ден :D


Пет Яну 29, 2021 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
В предишните 20 г. съм ползвал само суха мая поради това, че е по-лесна за употреба и съхранение и дава добър резултат. В последната година, обаче, на 2 пъти ударих гредата с нея, като втория път беше на коледната погача. Явно се навъдиха ментета. А уж все д-р Йоткер.

PS:

И аз, машините, не ги тача. Дават бърз и посредствен резултат за мързеливи хора.


Пет Яну 29, 2021 5:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
значи съм много мързелив :)


Пет Яну 29, 2021 7:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
ToHu написа:
значи съм много мързелив :)

...но сит... :)


Пет Яну 29, 2021 7:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: BGтатко-...как се прави хляб,,,,,и друг хранителен спам
Е това е ДедоБоре, отивам да пека... :D

А за палачинките да добавя - половин чаена лъжичка олио в сместа и при добър тиган не се налага да се маже с олио. По-здравословно става.


Пет Яну 29, 2021 8:34 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни