Отговори на тема  [ 183 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща
Коронавирус - анкета 

Ако утре се появят ваксини за COVID-19, ще се ваксинирате ли?
Да - но само с гадната такава на руските комунистически орки 7%  7%  [ 3 ]
Да - но само с хай-тек демократична на белите и пухкави западни елфи 10%  10%  [ 4 ]
Не - ще чакам балъците да се ваксинират, щото съм ебаси якия таркиат 22%  22%  [ 9 ]
Не и ще организирам/участвам в протест да се забрани 7%  7%  [ 3 ]
Да - без значение каква и от къде е ваксината 5%  5%  [ 2 ]
Само ако ме принудят 29%  29%  [ 12 ]
Не - не ми пука дали ще умра 20%  20%  [ 8 ]
Общо гласове : 41

Коронавирус - анкета 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Миро, ако дойде някой третокласник да ти обяснява как да си вършиш работата дето си я вършил 30 години дали ще му се вържеш?
Плюха го Мангъра като обясняваше за стадния имунитет. Нямало такова нещо, тоя вирус бил специален. Е, пак дойдоха на неговата че трябвало да стигнем 70% имунитет за да има смисъл ...


Сря Дек 02, 2020 8:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Аз съм инженер, за мен не е най-важното дали срещу мен стои третокласник или 500 фирми от бранша. По-важно е на какво се базират твърденията. Когато се базират на факти и логика и боговете мълчат.
Хубавото на науката е, че буквално всеки може да развива всякакви хипотези. Но има и механизъм по който хипотезите се доказват или признават от останалите. Много пъти съм казвал, че ако Мангъра иска да се докаже, то си има начини. Още повече, че не е третокласник а човек с научна степен и би трябвало да знае как стават тия неща.
Но той предпочита да говори само пред медии. И да отправя твърдения, които противоречат на всичко прието в науката. Нито едно от твърденията досега не се е доказало. Напротив едно по едно се доказват като неверни. Още началото на пролетта развиваше теории как едва ли не всички сме го изкарали, вероятно на база на това после твърдеше че лятото бацила щял да изчезне... Е, не. Видимо не изчезна. И видимо не са го изкарали толкова хора, колкото той твърдеше. И не, няма теория за груповия придобит по естествен път и никога не е имало. Освен в неговата глава. Ако следиш какво се твърди в науката, щеше да знаеш че има вече стотици анализи, които разбиват на пух и прах подобни глупости. И нито една научна статия или модел, който да защитава стадния имунитет. Само приказки по медиите.


Чет Дек 03, 2020 9:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Да, ама Мангъра се е заврял във болницата при болните, не развива теории на бюро... Като повечето експерти.

Човека не е нАучен кадър, занаятчия си е.

Не знам за вас, ама аз около мен забелязвам една много интересна тенденция - хората които не им дреме за вируса (даже го отричат), го изкараха леко. Обратно тия дето спазват съвестно мерките и го приемат сериозно, го карат доста сериозно...

И стигам до парадокса, как да обясня, на някой, че вируса е сериозен, като той кихнал два пъти, светнал на теста, запряли го в къщи 2 седмици здрав... Човека вика - бе ти луд ли си, изперках в къщи, нищо ми няма! А ходи му обясни, че е опасно...

Отделно, че тия дето пият, пушат и висят по баровете, го карат най-леко... Обратно - хора активни спортисти, живеят здравословно, като ги отпере... мамата им ..... :rolleyes:

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 03, 2020 10:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Цецо написа:
Да, ама Мангъра се е заврял във болницата при болните, не развива теории на бюро... Като повечето експерти.

Човека не е нАучен кадър, занаятчия си е.

И най важното не е финансово "подплатен" да развива теории как сме нападнати от нещо невиждано и извънземно. Човека просто 30 години спасява живот именно от вирусни инфекции. Ама явно това за някои не е достатъчно...


Чет Дек 03, 2020 10:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Цецо написа:
...Отделно, че тия дето пият, пушат и висят по баровете, го карат най-леко... Обратно - хора активни спортисти, живеят здравословно, като ги отпере... мамата им ..... :rolleyes:

И аз имам някакви подобни наблюдения. Странна, и поне за мен необяснима работа...


Чет Дек 03, 2020 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Няма нищо странно, прекаленият имунитет при тоя бацил не е келепир. Най-тежко го прекарват двете крайности. Аз вече имам познати и от двата типа. Даже вчера се видях с един комшия - земеделец, на около 40г, здрав и корав като бик, ама като го лепнал и 10 дена се видял в чудо.


Чет Дек 03, 2020 10:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Коронавирус - анкета
...пушат... 50/50 са теориите по темата и най-вероятно не искат или ги е "страх" да говорят за това
единственото което намерих е че никотина бил ACE инхибитор...

_________________
main[-1u]={1};


Чет Дек 03, 2020 11:06 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Аз пък четох, че заради катранените отлагания по дробовете, рецепторите ич ги няма на пушачите и това ги спасявало.

miro_atc написа:
Няма нищо странно, прекаленият имунитет при тоя бацил не е келепир.


Такова нещо като прекален имунитет май няма. Тоест има, ама му викат автоимунно заболяване и там и без вирус си е зле работата.

Има адекватен и неадекватен имунен отговор. Това, че някой реагира с цитокинова буря, съвсем не значело, че му е "прекалено силен имунитета", а че точно на тоя бацил реагира ненормално. Даже имаше някъде някава статия, мисля, че беше на Дорстен, която загатваше, че може би хората, които са срещали в миналото някакъв подобен вирус, всъщност са тези, които правят цитокинова буря, защото имат имунен отговор, ама не е правилния баш за тоя бацил. И затова дечурлигата го карали лесно, щото имунитета им не го разпознава, играе пас, а вируса всъщност е като цяло безобиден. Но това са само догадки де.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 03, 2020 12:34 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Има ли яко горчиви портокали?


Нед Дек 06, 2020 10:06 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Някога грейпфрутите бяха жълти. Сега все повече се доближават до цвета на портокалите, та могат да се объркат. Но пък вътре биват доста по-тъмни от портокалите.

Изображение


Нед Дек 06, 2020 10:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус - анкета
relsys написа:
Има ли яко горчиви портокали?

В гръчко му викат "нирандза", почти неразличимо от портокалово дърво, плодовете не окапват с години и го гледат с декоративна цел - не става за ядене.


Нед Дек 06, 2020 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Коронавирус - анкета
яко горчиви портокали - за кво ти е тва

_________________
main[-1u]={1};


Нед Дек 06, 2020 10:56 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Коронавирус - анкета
TheWizard написа:
яко горчиви портокали - за кво ти е тва

тъщата ще му идва на гости, и му е омръзнало да и гледа доволната физиономия :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Дек 06, 2020 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Не било истина
https://youtu.be/IBtPHCpIRWU


Нед Дек 06, 2020 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1657
Мнение Re: Коронавирус - анкета
bongo_x2 написа:
relsys написа:
Има ли яко горчиви портокали?

В гръчко му викат "нирандза", почти неразличимо от портокалово дърво, плодовете не окапват с години и го гледат с декоративна цел - не става за ядене.


Едва ли го продават в Метро.
А и последния си беше както трябва. Горчаха ми преди 3-4 дни. И то яко.
А, пък децата казаха, че не горчат. Едва ли щяха да щяха да не реагират на такава горчилка.
От короната ще да е било....


Нед Дек 06, 2020 3:41 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 183 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни