Отговори на тема  [ 183 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Следваща
Коронавирус - анкета 

Ако утре се появят ваксини за COVID-19, ще се ваксинирате ли?
Да - но само с гадната такава на руските комунистически орки 7%  7%  [ 3 ]
Да - но само с хай-тек демократична на белите и пухкави западни елфи 10%  10%  [ 4 ]
Не - ще чакам балъците да се ваксинират, щото съм ебаси якия таркиат 22%  22%  [ 9 ]
Не и ще организирам/участвам в протест да се забрани 7%  7%  [ 3 ]
Да - без значение каква и от къде е ваксината 5%  5%  [ 2 ]
Само ако ме принудят 29%  29%  [ 12 ]
Не - не ми пука дали ще умра 20%  20%  [ 8 ]
Общо гласове : 41

Коронавирус - анкета 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Като нещете вносна ваксина те ви и Българска
https://dnesplus.bg/nauka/balgarskata-v ... ova-godina


Съб Ное 28, 2020 3:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6020
Мнение Re: Коронавирус - анкета
юруш на ваксината, още не е одобрена но вече по складовете
https://dnes.dir.bg/svyat/zapochna-dost ... t-i-evropa


Съб Ное 28, 2020 2:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Това трябва да го пуснат на свободна продажба, в комплект със спринцовка.
Е тогава не мога да ги мисля тия които присъждат наградите Дарвин. Ще са меко казано доста затруднени... :D


Съб Ное 28, 2020 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
miro_atc написа:
Но ако по някаква причина само една част от населението се ваксинира, то това на практика ще доведе до много по-голям дял "безсимптомни", защото ваксинираните ще са точно такива. И ако това се съчетае и с вдигането на всякакви мерки, то резултатът за останалата част от населението ще е ... :evil:

Ако е така, това ще е много интересен сценарий. Бизнеса ще почне да напира за отваряне и антиваксърите ще са в много неудобна ситуация.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Съб Ное 28, 2020 4:03 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 278
Мнение Re: Коронавирус - анкета
miro_atc написа:
...Но ако по някаква причина само една част от населението се ваксинира, то това на практика ще доведе до много по-голям дял "безсимптомни", защото ваксинираните ще са точно такива...


Това е много малко вероятно, или ако е- то такава 'ваксина' ще е мега-странна. Инкубацията(размножаването) на вируса и физиологичния процес на боледуване са два напълно отделни
процеса. Ваксинацията и имуннитета подтискат процеса на вирусна репликация, и оттам-косвено се намаля тежестта на боледуване след повторно заразяване. ( това второто не е задължително).
Всъщност -безсимптомното носителство в някой хора не е физиологичен или имунологичен,а е много по- интересен еволюционен феномен ---> вируса макар и организъм с прост геном, като всеки друг организъм има дискретно-математически модели 'да избере' кои свои гени да прояви и кои не съобразно заобикалящата го среда. Вируса активно 'избира' да не прави някой хора да боледуват, а да ги ползва за вектор да го пренасят върху други( в тях вируса се размножава излючително интензивно). Някой вируси даже имат способност да активират гени които произвеждат(в засегнатите клетки) невро-трансмитери повлияващи поведението на безсимптомния преносител, правещи го по-проактивно, или странно. Например-беса, бавновирусните енцефалити и т.н. Поради тази причина - заразяването макар и 'безсимптомно' не е голям героизъм, ама Ганчо в кръчмето и Ганка в мола нещо не ги отбират тая страна на нещата.
Но- мисълта ми беше за ваксината- вероятността за такива ефекти да увеличава безсимтомните носители е малка.


Съб Ное 28, 2020 4:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2593
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Jack написа:

Но- мисълта ми беше за ваксината- вероятността за такива ефекти да увеличава безсимтомните носители е малка.

Ами то и така да е има и друг момент: Ако повече от половината население не иска да се ваксинира, дали ваксинацията на останалата част ще спре разпространението ? Ако да - колко време ще трябва докато отмине епидемията, и дали бизнеса ще иска да се чака това време ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Съб Ное 28, 2020 4:30 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 278
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Какво иска бизнеса, какво иска мнозинството от свободното да решава население на дадена европейска държава и какво иска работника в дадена фабрика са много разтегливи понятия.
Подозирам че специално г-н Идеал Петров, бачкащ като касапин в германска фабрика ще има честта да бъде ваксиниран Декември-Януари с приоритет даже пред местното германско население. :D


Съб Ное 28, 2020 4:49 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Е Джак, ако разбрахме какво каза, пак си е добре. То от самолети, от вируси, от математики и матмодели, и даже и от епидемиология май разбираш, ама ния простите не вдяваме чак толкова лесно, та вземи пиши по-накратко и ясно, та да става разговора.


Съб Ное 28, 2020 6:26 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Май 07, 2019 8:16 pm
Мнения: 278
Мнение Re: Коронавирус - анкета
tutiv написа:
... ама ния простите не вдяваме чак толкова лесно, та вземи пиши по-накратко и ясно, та да става разговора.


Тутиве, ако не си разбрал до сега, аз не пиша за вас простите политически тролове пришълци във форума, а за нормалните хора инженери и другите технически ориентирани съмишленици тука. И да -разбирам от епидемиология и съм държал държавен изпит по нея навремето. Но не мога да я докарвам идеологически правилно - твойта клика е по тая част.


Съб Ное 28, 2020 7:01 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Е Джак, минавал си най-много на зачот по епидемиологията, щото си личи отдалеко. А как беше с математическото моделиране и летателното дело, тоже самое зачотно-задочно? :D


Съб Ное 28, 2020 8:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7896
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Начи, в първия вариант на анкетата имаше повече активност. Давайте по-смело, че с жената ни стана извънредно интересно (тя е психолог).


Съб Ное 28, 2020 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Тъкмо бях излял гняв, жаби и гущери и ме трясна някъв мноо странен бъг - WiFi-то ми се загуби така сякаш се е повредило. Ама аз поста си го копнах и записах в текстов файл. Някак си мина му момента. А ти сега какво - провеждаш експериментите на жена си ли? За наша сметка...


Съб Ное 28, 2020 9:26 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10622
Местоположение: София
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Реконструктор написа:
Начи, в първия вариант на анкетата имаше повече активност. Давайте по-смело, че с жената ни стана извънредно интересно (тя е психолог).

Няма лошо да трупате начален практически опит в псохоанализата на наш гърб, но поне да си беше дал труда да сложиш в анкетата и коректни отговори. А ме манипулиращите "за ебаси якия батка" и прочие тийн глупости... :D


Съб Ное 28, 2020 9:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Коронавирус - анкета
Реконструктор написа:
Начи, в първия вариант на анкетата имаше повече активност. Давайте по-смело, че с жената ни стана извънредно интересно (тя е психолог).

Ти вземи я затрий още веднъж и ще видиш че трети път няма да ти вържа да ти гласувам :D


Съб Ное 28, 2020 10:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Коронавирус - анкета
И питай жена си какво означава "таркиaт" ! :-P


Съб Ное 28, 2020 11:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 183 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ToHu и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни