Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Групажен транспорт от Китай 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Групажен транспорт от Китай
Някой ползвал ли е такива фирми? Ползваме в последно време често елементи от Китай но от различни производители и като платим на DHL или някой подобен 6-7 доставки и излиза златно.
Поогледах нета, има разни фирми но ако някой има впечатления ще е от полза


Сря Ное 11, 2020 5:19 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
От групажен не, но пробвали,ли сте с някой от,логистичните фирми, тези които карат карго. Не знам колко са ви големи пратките, за дребни неща може и да не си струва не знам, имам в предвид фирми от типа на еврохъб ? Отделно има много фирми които организират авио карго. В един момент може би е по-удачно да консолидирате няколко пратки и обема за по-дълъг период ако така ще направиш примерно обем за едно пале, и да си го пуснеш с авио карго.


Сря Ное 11, 2020 5:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Нищо не сме пробвали досега. Обикновенно каквото предложи китаеца в alibaba-to с това доставяме. Ама са ни дребни нещата и 5-6 поръчки по 100-150 долара доставка и излиза дебело изделието. Че почвам да мисля за някаква оптимизация вече.
Може да пробвам този вариант.


Сря Ное 11, 2020 5:58 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Ако са малки неща не знам дали ще излезе сметката. За големи обеми гарантирано но за малки никога не съм пробвал, предпочитам DHL, обикновенно като са малки са и спешни, и от dhl/ups/fedex по-бързо няма. Понякого караме и,карго с тях, и ценово няма голяма разлика спрямо еврохъб и подобните им. В БГ има доста агенти които работят с авиокаргото на ейр франс, но основно май за карго от БГ навън. Карал съм и в обратна посока но от САЩ не знам вземат ли от китай, може би си струва да проучиш. Помня че като вземах от САЩ дори направиха пикъп от адреса, логично не са само ейр франс, предполагам агента работи с различни фирми, едни разнасят на мясро а ейр франс осигурява въздушното карго.


Сря Ное 11, 2020 6:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Намираш си някой китаец, който има лиценз за експорт и го хващаш да ти групира пратките.
Аз работя с двама китаеца по този начин, С единия повече от 10г. го ползвам за групиране на пратки, до сега нито веднъж не ме е издънил.


Сря Ное 11, 2020 9:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 9:11 am
Мнения: 744
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
И г/д каква е разликата в цената за малък пакет 1кг ?
Примерно за транспортирането на 32кг с DHL от Китай ми стъпина 470$ колко по евтино да е с групажния товар.


Сря Ное 11, 2020 10:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Ники, даваш BOM-а на някой доставчик, казваш му колко искаш да струва и той започва да се бори.
Защо не питаш Кометци или някой друг, все някой ще свърши работата. Предполагам БОМ-а н е секретен.
Предполагам, че не са само елементи, Ами модули и механика и т.н., но пак е същото.


Сря Ное 11, 2020 10:42 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Ама само уточни, твой dhl акаунт, т.е. заявен от БГ или китаеца го организира, защото има огромна разлика. Не ми се вярва с БГ акаунт да си транспортира 32кг от Китай за тази сума. Иначе цената е добра за 32кг, разбира се зависи и колко обемно е било. Иначе авио карго ми излиза средно 16$ на дисплей или това прави около 4$ на кг. това при пале 1.2х1.2, и горе долу това е цената и до БГ и до Мексико. Морско карго е доста по-изгодно особенно до Мексико.


Сря Ное 11, 2020 10:43 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
аз групажи от Китай карам с WTO . Биват

https://www.wtogroup.com/bg

_________________
www.ev-bg.com


Чет Ное 12, 2020 1:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
какъв е реда при тях


Съб Ное 14, 2020 6:44 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Nikola Kirov написа:
какъв е реда при тях


С една дума правиш им пълномощно и те се оправят с всичко. Като дойде стоката в БГ плащаш на тях и ти го доставят до вратата ако искаш.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Ное 17, 2020 1:06 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Grubi написа:
Ники, даваш BOM-а на някой доставчик, казваш му колко искаш да струва и той започва да се бори.
Защо не питаш Кометци или някой друг, все някой ще свърши работата. Предполагам БОМ-а н е секретен.
Предполагам, че не са само елементи, Ами модули и механика и т.н., но пак е същото.


И според мен това е един от правилните варианти. Освен ако не се следва заянатчийската традиция всеки да разбира от всичко - дизайнер, той и доставчик, производител, търговец и маркетинг.
Нека всеки върши това което е най-добър. Примерно в Комет само митническия отдел е 6 човека които на почти всеки ден освобождават на митница 5-6 пратки. Отелът за покупки пък поддържа ежедневни контакти включително с проверени брокери за да сключат сделките за тези доставки. Не вярвам някой който пита как да мина митница или как да групирам да е по-ефективен.
Освен това много хора не разбират разликата между каталожната и чистата дистрибуция. Каталожните цени са цени на стоки купени с голям процент риск за продажба която оказва влияние на цената. При проектната дистрибуция рискът е съвсем друг защото зад стоката стои реален проект. Ако и при него да има рискове те са несъразмерно по ниски.


Вто Ное 17, 2020 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
Аз и друго се чудя - защо такива събирателни сайтове Али, Гоод... не си организират групаж на поръчаните стоки, или не го предлагат като опция? То за малки неща все още транспортът е символичен. Въпреки, че понякога за $2 нещо ми искат $4-5 за транспорт вече.


Съб Ное 21, 2020 9:51 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
bobihot написа:
Аз и друго се чудя - защо такива събирателни сайтове Али, Гоод, ДХ... не си организират групаж на поръчаните стоки, или не го предлагат като опция? То за малки неща все още транспортът е символичен. Въпреки, че понякога за $2 нещо ми искат $4-5 за транспорт вече.


Съб Ное 21, 2020 10:43 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Групажен транспорт от Китай
поради същата причина по която не можеш да идеш да си го вземеш на място - обявената цена е под себестойност а печалбата му е прехвърлена в доставката. т.е. ако не платиш цена и доставка той няма да ти го продаде
иначе алито вече прави групажни доставки - от както започнаха да им правят проблем пощите в Европа вече всички пратки идват с втори етикет. препратени през някъде си. ако са няколко неща са събрани в общ пакет. вътре всеки по малък пакет е с един етикет. а на големия пакет има лого алиекспрес


Съб Ное 21, 2020 12:46 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни